Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...

In jos 
+3
Carmen
Spinu Patricia
Violeta Frincu
7 participanți
AutorMesaj
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 08, 2011 9:24 am

Am primit de curand un alt strigat de ajutor! Doamna Gina, din capitala Romaniei, are nevoie de spijin pentru cateii si pisicutele salvate si adapostite de ea: 42 pisici si 11 caini.

"Cunosc o dna. care are in grija 42 de pisici si 11 caini.
Dansa salveaza animale de aprox. 19-20 de ani. Le ingrijea din banii dansei si le dadea la adoptii la targuri, la cunostiinte sau prin anunturi la ziar. A salvat sute de animalute in felul acesta. Insa si-a schimbat locul de munca, si acum lucreaza de dimineata pana seara si nici nu castiga suficient.Caci vinde haine la o taraba si nu are suficienti bani pt hrana si medicamentele animalutelor. Militeaza pt. animalute din 2001, de cand lucra la un adapost pt. catei, de cand era Basescu primar. In acea perioada si-a lasat tatal bolnav de leucemie in faza terminala acasa, impreuna cu fiul dansei,si a plecat la un adapost la 100km de Bucuresti, ca sa contribuie si dansa la salvarea cainilor. Acolo a indurat chinuri groaznice: nemancata, in frig, fara salariu, s-a imbolnavit de raie de la caini, cu care s-a chinuit 3 luni, caci nu putea sa plece de acolo la doctor. A stat la acel adapost 1 an, timp in care i-au murit multi din cei 21 de caini pe care ii dusese de acasa. A trebuit sa plece de acolo cand i-a cazut tatal la pat si nu avea cine sa-l ingrijeasca. Intr-o seara am gasit-o plangand caci vazuse 2 catelusi aruncati pe care nu-I mai putuse prelua, din cauza lipsei de mancare si a conditiilor proaste in care traiesc déjà animalutele dansei. Deoarece casa s-a deteriorat din cauza animalelor si nu le mai poate oferi conditii corespunzatoare. Acum a gasit pe cineva care sa-i posteze fotografiile pt. adoptii si spera sa le gaseasca stapani buni la cat mai multi. Ca sa poata face loc si altor animalute. Este f. indurerata de legea eutanasierii care s-ar putea da si ar vrea sa salveze cati mai multe daca ar avea conditii, hrana si medicamente. Dar deocamdata nu mai poate strange alte animalute de pe strada, caci conditiile sunt f. rele. Din cauza crizei finanaciare generala oamenii au adoptat cat mai putine animale si astfel a ramas cu multe neplasate. A rugat acum 3 ani pe cineva s-o ajute cu calculatorul, caci dansa nu are, ca sa-i plaseze animalutele pe net, pt. ca dansa gasea incontinuu puisori aruncati care trebuiau dati la adoptie. Persoana respectiva s-a folosit de faptul ca dna. Gina are animale multe pt. a obtine sponsorizari in scop propriu. Si nu a a jutat-o decat f putin cu mancare pt. animalute si cu cateva adoptii. Anul trecut a preluat 23 de pui de pisica din care a dat la adoptie numai 12, ramanand cu restul. In felul acesta s-a blocat spatiul caci a ramas cu pisici de la an la an.

Cand dna. Respectiva si-a dat seama ca acea persoana o mintea s-a debarasat de ea si acum nu mai are incredere sa apeleze pt. a o ajuta decat in mine. Eu am incercat sa iau legatura cu mai multe persoane dar nimeni nu s-a oferit s-o ajute. In caz ca puteti ajuta am sa va dau coordonatele dansei.

Pe dna. Gina o cunoaste bine, de 10 ani, o drita. veterinar, care nu-i ia bani decat pt. analize+interventiile chirurgicale si pt. medicamente. Daca doriti sa va certifice cele spuse de mine va pot da nr.-ul dansei de tel. cat si al altor pers.
Banii pt. mancare si medicamente nu-i ajung si de aceea dansa nu mananca de multe ori ca sa aiba cu ce sa hraneasca animalutele. Dar in felul acesta ii slabesc puterile de care are nevoie pt. ingrijirea lor. Fiul dansei ii achita costurile de intretinere ale casei cu toate ca si el este bolnav de hepatita C.In felul acesta o ajuta si el cu toate ca s-a mutat de acasa ca sa-i lase spatiul pt. animale. "

Mesajul vine de la prietena doamnei Gina...Asteptam si cateva fotografii si sper (fiind din acelasi oras) sa ne/le poata ajuta Carmen cu poze si filmulete pentru adoptii. Stim cu totii cat de priceputa este si cator animalute a reusit sa le gaseasca o...CASA.

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 08, 2011 12:02 pm

Vai de ea cum se descurca cu atatea animalute???? Shocked Shocked Shocked
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Poze cu animalutele d-nei Gina   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyLun Iul 11, 2011 5:32 pm

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyLun Iul 11, 2011 6:02 pm

Eu nu reusesc sa intru, poate pentru ca nu am cont pe Facebook?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Fa repede cont   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyLun Iul 11, 2011 6:08 pm

Fa repede cont . Nu este greu. Am sa lipsesc vreo ora de pe net. Trebuie sa ies cu cateii mei afara.
Succes!
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Catelusa Bubita   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyMier Iul 13, 2011 5:20 pm

Am fost ieri la d-na Gina si am cunoscut animalutele sale. Catelusa Bubita m-a impresionat la extrem si am plans de mila catelusei si a d-nei Gina. Vom pune si poze cu catelusa Bubita si cu celelalte animalute, catei si pisici, desi d-na Gina nu a fost de acord sa le postam aici de teama celor care, cu ceva timp in urma, sub pretextul ca vor sa o ajute se vor folosi de aceste imagini ca sa ii faca in continuare rau asa cum au mai facut-o. Ca sa poata fi ajutata postam totusi pozele si filmele facute. Iata acum primul animalut prezentat, catelusa Bubita cu doua picioare taiate:
https://www.youtube.com/watch?v=6LZnhlorE-U
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyMier Iul 13, 2011 8:21 pm

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30239

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30241

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyMier Iul 13, 2011 8:23 pm



of, doamne...i-ar trebui un carut !

animalutele sunt sterilizate???
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Despre Bubita   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 14, 2011 6:45 am

Acest animalut ii trebuie un adoptator iubitor, grijuliu cu credinta ca face un bine pe acest Pamant. Eu stiu din experienta ca olandezii au un hoby cu animale aflate in suferinta. Cu un an in urma am avut un caz grav: o catelusa batrana muscata rau de cap de alti caini provocandu-i trei gauri in cap de la colti care s-au infectat grav si maxilarul a fost strambat. Am dus-o la cabinetul Rona Vet de pe strada Labirint. Aceasta catelusa a fost adaoptata in Olanda de o familie care au ales aceasta catelusa, dintre toate animalele comunitare din cabinet oferite spre adoptie, tocmai pentru situatia ei grava. Asa am aflat si de la alte persoane ca olandezii au acest hoby pentru animale si oameni cu probleme mari.
Bubita se sprijina pe piciorul drept din fata care nu are labuta dar il foloseste asa. Foloseste ambele picioare sanatoase de pe partea stanga. Merge in acest fel dar greu.
Doamne ajuta!
I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Joi Iul 14, 2011 1:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 14, 2011 7:29 am

In Bucuresti exista un cabinet sau cum s-o fi numind unde se poate face ceva pentru aceasta catelusa? Poate un carut sau o proteza? Si Bubita si stapana ei au nevoie de ajutor! O rog pe Yamuna_taro sa traduca situatia lor si sa o posteze pe Forumul nostru in engleza!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Despre Bubita   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 14, 2011 3:02 pm

Stapana colaboreaza deja cu un cabinet veterinar. O vom intreba mai intai pe dansa pentru ca cunoaste foarte bine istoricul animalutelor. Apoi vom solicita cabinetul Ortovet pentru ca seful clinicii a operat si pe catelul meu, Onciu, la picior si el, medicul, are hoby cu animalele comunitare.
Eu totusi insist pe ideea adoptiei cu un stapan care sa nu aiba atatea animale si sa aiba timp , conditii si disponibilitatea necesara sa ii ofere acestui catel totata grija necesara lui, catelului Bubita.

I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Sosirea la casa cu multe animalute   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 14, 2011 3:07 pm

Aceasta este sosirea la casa cu multe animalute si acestea sunt primele animalute cunoscute. Se vede in bratele d-nei Monica pisoiul pe care il luase de pe strada cu cca 15minute in urma sa ajungem acolo si urma sa il lase d-nei Gina dar vazand cat de multe animale sunt acolo l-am luat eu sa il vindec de raia oriculara si apoi sa il dau in adoptie.
Se vede din filmulete daca va uitati atent ca d-na ii duce la medic pe cei care au probleme de sanatate, ii da in adoptie si cunoaste bine bolile la care sunt expusi cateii si pisicile. Iata filmuletele:

https://www.youtube.com/watch?v=Aa-pa-OA_YU
https://www.youtube.com/watch?v=bOyHhrMnkOk
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 15, 2011 12:47 pm



vai, vai, vai...parca privesc de dincolo de gratii!!!


Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30190
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 15, 2011 12:49 pm

Cate pisicutee! I love you Razz Razz
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 15, 2011 12:59 pm

Sa speram ca va avea timp si rabdare Carmen si ca stapana lor va fi de acord sa dea spre adoptie pisicutele: fiecare dintre ele merita un loc mai bun, o familie mai restransa unde sa fie rasfatate mai mult! Astfel se va oferi doamnei Gina si ocazia de a salva si gazdui temporar alte sufletele...Asteptam vesti si de la Monica!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Catelul Gogu paralizat de 5 ani, cu coloana vertebrala rupta , si pisicile    Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 15, 2011 4:48 pm

Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Sa invatam de la Carmen!   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptySam Iul 16, 2011 6:34 am

Cand scriam mai sus :"Sa speram ca va avea timp si rabdare Carmen si ca stapana lor va fi de acord sa dea spre adoptie pisicutele" ma refeream la rabdarea pe care Carmen trebuie sa o aiba pentru a-i invata si pe altii cum sa procedeze cu animalutele! Situatia lor in casa doamnei Gina este scapata de sub control acum...Cineva trebuie s-o invete cum sa gestioneze totul...Pentru copiii nostri de pe forum putem rezuma in doua cuvine: Gina: ASA NU! Carmen: ASA DA!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyMar Iul 19, 2011 7:41 pm



Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30196

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 21, 2011 6:35 am

Cate pisicute fumuseleee! Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 21, 2011 12:59 pm



Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Carmenp


e viata grea acolo dupa cum se vede....insa animalutele sunt ingrijite, nu??



Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 21, 2011 1:17 pm

Par curate si frumoase!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Despre catelul Gogu   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 21, 2011 1:39 pm

In ultima poza se vede bine ca jos in cusca este catelul Gogu in varsta de 8 ani pe care d-na Gina l-a luat deja cu coloana fracturata cand avea doar cateva luni. Gogu nu poate folosi picioarele din spate fiind paralizat datorita coloanei fracturate. Acest catel nu stie alta viata si astfel el este fericit acolo. Daca va uitati la filmuletul de mai sus puteti sa o auziti pe d-na Gina spunand toate acestea. Tot in filmuletul de mai sus puteti vedea ca atunci cand d-na Gina vorbeste cu Gogu el se bucura nespus. In cusca lui Gogu este foarte curat. Are acolo o patura curata. Cand d-na Gina il scoate din cusca sa ii faca curat Gogu se grabeste sa intre la loc sa nu ii ocupe alt catel locul.
In camera mai sunt alti 3 catei, Bubita, Bela si alti 2 catei si 42 de pisici. Toate aceste animalute nu ies niciodata afara. Pisicile se mai uita pe geam. Toate animalele sunt curate dar in interiorul camerei este greu de stat pentru un om din cauza mirosului apasator.
D-na Gina este depasita de situatie dar nu le poate abandona. Doreste sa le gaseasca stapan si se straduie in acest sens dar fara un calculator este foarte dificil. D-na Gina spune ca nu cu mult timp in urma a avut in acea camera 58 de pisici si a reusit cu greu sa dea din ele si a ramas acum la 42 de pisici.
D-na Gina este mereu flamanda si de aceea este foarte slaba dar animalutele se straduie in fel si chip sa le hraneasca.
La finalul vizitei in camera cu animalute am facut o rugaciune, alaturi de d-na Gina si d-na Monica printre lacrimi de mila acestora animalute rugandu-l pe Dumnezeu sa faca o minune pentru aceste animalute ca sa aibe o viata mai buna.
Eu cred ca pentru Gogu s-ar putea face o proteza cu rotite asa cum am vazut la catelul Hercule, vedeta de la mitingurile care au fost pentru impiedicarea votarii legii eutanasierii cateilor comunitari.
D-na Gina are nevoie zilnic de 3Kg de hrana pentru pisici si 3 Kg hrana pentru catei. Cea mai ieftina mancare posibila costa: 5RonX3Kg=15Ron /zi pentru pisici si 2.13X3Kg= 6.39 Ron pe zi pentru catei.Deci cam 25 Ron pe zi costa hrana tuturor acestor animale pe zi , din sortimentele cele mai ieftine de pe piata. Acum d-na Gina este disperata si are mare nevoie de ajutor financiar pentru ale asigura aceasta hrana.
Exista o firma care i-ar livra acasa aceasta hrana ieftina dar aceasta firma primeste comenzi pentru acasa doar pentru minim 10 saci de 10Kg . Se numeste Nordic group. Adresa ei este: www.nordicgroup.ro
Hrana cu care sunt obisnuite animalele sunt Cookie pentru catei si Mitzura mix pentru pisici.
Dau aceste detalii pentru ca d-na Gina spune ca alte sortimente animalutele le resping fiind obisnuite de mult timp cu acestea.
Poate ar fi bine sa facem o cheta de bani pentru a face o comanda de mancare pentru macar pentru 10 saci cat este o comanda pentru animalutele d-nei Gina. Eu subscriu prima cu suma de 20 Ron. Acesta mancare ar ajunge d-nei Gina doar o luna.
Cel mai impresionant lucru care l-am vazut acolo este relatia deosebita intre animalute si d-na Gina. Se poate vedea ca d-na Gina , le acorda la fiecare mult timp si toate animalutele o iubesc nespus de mult asa cum desigur si ea le iubeste. Nici nu stiu cum reuseste sa le acorde atat de mult timp altfel nu ar exista aceasta relatie. Urmeaza alte doua filmulete unde se poate vedea ca asa este.
Doamne ajuta!
I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Vin Iul 22, 2011 3:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Motanelul Portocala si d-na Gina   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyJoi Iul 21, 2011 2:36 pm


Iata relatia deosebita intre motanelul Portocala si stapana lui d-na Gina
https://www.youtube.com/watch?v=VlxLSasZOnY
https://www.youtube.com/watch?v=DRUPNtORhcs
I love you

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Poza cu motanelul Portocala si dna Gina   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Iul 22, 2011 7:25 am

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/69/snv30232450x600.jpg/
[img][/img]
Incerc sa pun direct poza dar nu reusesc.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptySam Iul 23, 2011 8:53 am

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30232

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Resizeofsnv30234

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptySam Iul 23, 2011 9:11 am

OOOOOO zici ca este un bebelus!!!! Razz Razz Razz I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: D-na Gina si Portocala   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 12:34 pm

Mai sus sunt poze cu d-na Gina si animalutul preferat :motanul Portocala.
Se poate vedea clar ca d-na Gina are o relatie speciala cu animalele ei.
Pe d-na Gina o preocupa mult soarta oricarui animal aflat in dificultate.

Am postat aici atat de multe poze si filme cu d-na Gina si animalutele ei in speranta ca va primi ajutorul de care are atata nevoie. D-na Gina a sacrificat totul pentru animale si are o relatie deosebita cu animalutele ei si pentru asta trebuie sa fie ajutata.
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 1:42 pm

Merita din plin sa fie ajutata!! Very Happy Very Happy Very Happy Razz
Sus In jos
Yamuna.Taro
Membru Forum Animalutze
Yamuna.Taro


Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: ANIMALUTELE DNEI. GINA - POSTATE DE DNA. CARMEN COSTEA   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 3:10 pm

1. Imi cer iertare, dar trebuie sa corectez o greaseala de informatie pe care a dat-o dna. Carmen Costea: pt. a putea sa ti se aduca sacii acasa de catre firma Nordic NU trebuie comandati minim ZECE saci, dupa cum a spus dansa, ci NUMAI DOI! Este oa FFF MARE diferenta!! SPER sa NU se supere dna. Carmen ca am facut acesata corectare. Iar cel mai ieftin sortiment este Cookie adult, pui cu vita la 21,40 RON.

2. Cineva intreba daca sunt sterilizate toate. DA, sunt, cu exceptia pisicutelor spre adoptie.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 3:18 pm



sac de cate kg este 21,40 lei ???
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 3:42 pm

De 10Kg.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Adresa site firma Nordic Group care livreaza acasa mancare pentru animale    Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Iul 24, 2011 3:46 pm

Adresa de site a firmei Nordic Group care aduce acasa mancare pentru animale :
www.nordicgroup.ro
si adresa de mail este:office@nordicgroup.ro
Avem si nr. de tel. al agentului de distributie: Filip : 0784028119, al soferului: 0766522565 si al unei d-ne, Alina, de la sediul firmei cu care se poate comunica pentru alte informatii, nr. de serviciu, nu personal: 0730013887.
D-na Alina a spus ca o c-da trebuie sa aiba min. 10 saci de cate 10 Kg.
Pentru catei 1 Sac de 10 Kg din sortimentul Cookie costa 21,40 Ron.
Au si o mancare de pisici cu 4 Ron /Kg, deci 40 de Ron un sac de 10 Kg, frantuzeasca, calitativ f buna la care se dau, ca promotie acum, 5 cutii de conserve de 400 g gratis. Deci este ff avantajoasa oferta cu mancare pentru pisici. Se numeste Kity apetit si nu apare pe site . Este o promotie
Se poate plati si online.
Ar fi excelent sa se aduca doar 2 saci daca cineva ar putea cumpara pentru animalutele d-nei Gina doar 2 saci.
I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mar Iul 26, 2011 4:34 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Despre pisici pentru adoptie.   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyMar Iul 26, 2011 8:43 am

D-na Gina are de dat si pisici si catei in adoptie.
Prezetam aici prima pisica, la aceasta sectiune, pentru ca aici, la aceasta sectiune, incap poze mai mari si se poate vedea bine poza si pisica. Aceasta pisica este foarte frumoasa, este o corcitura cu siamez si are maxim doi ani. Este blanda, cuminte si dornica de afectiune. Are mare nevoie de un stapan care sa ii ofere dragoste si un trai mai bun decat cel de pana acum.
Iata si poza inedita cu pisica:
Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Snv30217450x600

Am pus anunt pentru adoptie tot in acest forum :https://animalutze.catsboard.com/t157-pisicile-d-nei-gina-spre-adoptie
Am pus anunt si pe site-ul de specialitate www.adoptiipisici.ro. Iata anuntul:
http://www.adoptiipisici.ro/regina-cuminte-fi-frumoasa-cauta-casuta/
Sper sa ia exemplu de lucru Monica, Yamuna_taro, D33Ni si Pia. Maria1 care au spus ca se ocupa deja de adoptiile animalelor d-nei Gina astfel ca sa poata sa aiba succes.
Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
Yamuna.Taro
Membru Forum Animalutze
Yamuna.Taro


Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: ANIMALUTELE DNEI. GINA   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Aug 12, 2011 7:38 pm

Am sa postez curand date despre regina. Imi cer iertare dna. Carmen dar am fost ocupata cu vandutul lucrurilor, ca sa fac rost de bani. Am mai dat S.O.S.-uri pt. bani pt. dna. Gina, caci v-am scris si dvs. ce problema imensa are acum. M-am mai ocupat si de alte animalute si de aceea deabia astazi am vazut propunerea dvs. sa postati cate o pisica si eu sa scriu ceva despre ea. NU puteti face un album cu animalutele dnei. gina separat, si sa publicam link-ul la acest subiect de pe forum? Ar fi mai organizat asa, ca sa vada toate animalutele impreuna. Va rog mult.

Am deja descrierile animalutelor.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Sept 18, 2011 11:10 am



carmen, vineri fetele de pe forum mi-au dat cei 50 de lei pentru pisicutele ginei...nu au mai reusit sa stranga, dar crede-ma ca e o suma buna totusi, tinand cont de faptul ca ele au solicitat persoane care poate nici nu-si imaginau ca se pot strange bani si pentru niste biete animalutze !

unde sa ti-i trimit?....iti voi pune si tie acolo, de un saculetz de papa ! Smile
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Cont banca    Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Sept 18, 2011 3:46 pm

Miultumesc Yoana si fetelor care au strans banii! Am sa ma duc la d-na Gina si am sa cumpar de cei 50 Ron 10 Kg de mancare bobite pentru pisici.
Am cont la Raiffeisen: RO35RZBR0000060013733217, Costea Carmen
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyLun Sept 19, 2011 1:16 pm

Noi am facut ce am putut mai mult..va multumim noi voua pentru ca prin aceasta actiune am invatat sa fiu mult mai increzatoare si sa am mult mai multa incredere in faptele mele.!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Hrana pentru animalele d-nei Gina   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Sept 30, 2011 11:58 am

Ieri m-am intalnit cu d-na Gina si am cumparat de cei 50 Ron, primiti de la Yoana si stransi de fetele Claudia si Catalina, mancare pentru pisici 5.5 Kg Mitzura mix de 28 Ron si mancare pentru catei 10 Kg Clever de 26 Ron asa cum se vede in chitante. Hrana pentru pisici am luat-o de la un magazin in apropierea casei Ginei iar hrana pentru catei am luat-o de la marKetul Billa din apropierea casei mele.
Multumim celor care au dat bani si celor care s-au implicat in aceasta activitate.

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Snv30620640x480



[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img834/3528/snv30628640x480.jpg][/IMG]

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Snv30628640x480

https://www.youtube.com/watch?v=NEqV9B9ZFXo






Ultima editare efectuata de catre Carmen in Vin Sept 30, 2011 5:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyVin Sept 30, 2011 5:31 pm



Laughing Laughing Laughing

ce de miorlaiala acolo !!!

pofta mare, pufoaselor !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptySam Oct 01, 2011 5:01 am

Ce scumpici sunt vreau si eu o miorlaicaaa!!!! Crying or Very sad Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptySam Oct 01, 2011 1:03 pm

Sunt foarte fericita ca am putut face ceva!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Oct 02, 2011 5:12 am

bv ai facut o fapta buna Razz Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... EmptyDum Oct 02, 2011 10:32 am

multumesc>Very Happy<
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty
MesajSubiect: Re: Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...   Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor... Empty

Sus In jos
 
Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» Animale care au nevoie de ajutor
» Adriana si animalutele pe care le are in grija
» Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!
» GOZH Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: