Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu

In jos 
+11
ADMIN
mioara
claudia btzt
raluca
adriana
Spinu Patricia
bybycuta
Dorotea
Emigrantul Ion
Violeta Frincu
yoana
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Iul 19, 2010 7:58 pm

multi spun ca oamenii acestia sunt nebuni...daaaa...sunt....adica suntem!...nu stiti ca si geniile sunt vazuti ca nebuni?...dar nebunia aceasta o intelegem doar noi, cei ce traim in inima, drama animalutelor vesnic flamande si bolnave....spuneam odata, ca mila fata de suferinta necuvantatoarelor e o cruce pe care ne-am asumat-o ...ne doare cand vedem, iar ochii nu ne dau voie sa trecem indiferenti...stim ca nu mai putem, dar...hai sa-l mai ajutam si pe acesta, uite ce trist e !...si uite asa, spatiul si asa modest, se umple de animalute nevoiase. Dar deodata, vine EA....cruda realitate...saracia!...e prea tarziu acum sa mai refuzam, e prea tarziu sa luptam cu ea!...dar poate, rugandu-ne, acolo, sus, , undeva, deznadejdea e auzita!...si vom mai incerca, pana aceste sufletzele, de om si animalute, impreuna, vor primi speranta....pentru ca o cheama Speranta!!!...

Speranta si animalutele ei au nevoie de noi...sunt aproape de prapastia disperarii!..

Speranta , desigur, in simplitatea ei, nu are un cont bancar...dar o putem ajuta, trimitand hrana pt animale, sau banuti, pe adresa postala!!! : MIU ANA SPERANTA
LOC. PIRSCOV
JUD. BUZAU

IAR TEL. ESTE AL NEPOATEI SALE: 0762328920

POATE REUSIM SA LE FIM ALATURI...EI SUNT ACOLO....NE ASTEAPTA....

priviti, si marturisiti ca inima voastra a batut un pic mai repede!

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture324


aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture370

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture371

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture372


aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture374

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture379



Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 20, 2010 6:33 am

Pentru prima data, acesti oameni si animalute laolalta, au fost ajutati...Gerda si organizatia Gozh din Olanda au trimis ajutoare la Pirscov BZ. Doamna Miu mi-a spus ca a fost prea putina hrana donata. Cainii si pisicile sunt bolnave si lihnite de foame. Vreau sa cred ca noi am deschis doar un drum pe care voi, OAMENII BUNI, sa-l batatoriti... Urmeaza pozele!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 20, 2010 7:36 am

pot sa scriu un cuvant care-mi vine acum in minte?.... Auschwitz!...privind la aceste biete animalute, nu stii ca sa crezi....sunt bolnave?...sunt infometate?....doar oase sub blanita lor saracacioasa!...

papa din olanada cred ca e gata de mult...iar animalutele acestea merita si ele sa se joace... Crying or Very sad
Sus In jos
Emigrantul Ion
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 55
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 57

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 20, 2010 7:42 am

dati-mi un nr. de cont in valuta ca va trimit eu bani
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 20, 2010 7:54 am

PAPA E MEREU PREA PUTINA.....MEREU NE CULCAM FLAMANZI...BLANITA NOASTRA NE INVELESTE DOAR OASELE...


aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture381


aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture359


aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture318

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture317
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptySam Iul 24, 2010 7:16 pm


cand am aflat de acest caz, m-am gandit dintru inceput ca va fi greu sa ne implicam......speranta miu nu are calculator.....si nici cont bancar...de fapt "nu avea"....acum va fi mai usor sa o ajutati....pentru cei care macar din curiozitate vin si inima li se intristeaza, ii rugam sa sprijine acest caz, pt ca acum o pot face in contul:

Raiffeisen Bank in euro RO78RZBR0000060012736447 COD SWIFTRZBR ROBU
in lei RO18RZBR0000060012736460


insa , in continuare, nu detine un calculator....i-ar fi mai simplu sa-si prezinte singura cazul, situatia cateilor, nevoile sau bucuriile, dar mai ales, ce-ar fi mai important, sa prezinte cateii pentru adoptie!...


e nevoie de multe....speranta si mama ei salveaza animalutele nimanui, oropsite si haituite de oameni fara inima, si-i adaposteste in curte....foamea si caldura insa ii poate face periculosi...si pt strainii care ar intra aici, dar chiar si pt noii lor stapani....ar fi nevoie de plasa pt un tarc, sa stea ingraditi....si cate altele...iar papa...nu uitati ca e...zilnica!!!...si..cand isi vor mai inveli putin coastele, vom mai posta imagini .... Smile

va rugam, sa le fiti alaturi...


multumim pt sprijinul de a mediatiza acest caz, in special Victoriei de la apam-arad, care ne-a incurajat cu cuvinte pline de sensibilitate, dar si cu postarea apelului nostru, si "Katjei" de pe "Athos, micul leutz"...si tuturor celor care, intrand pe acest topic, nu vor ramane indiferenti....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Iul 26, 2010 3:54 pm



cateii multumesc din inimioara lor, unui inger pazitor, vesnic prezent in viata necuvantatoarelor necajite, bolnave sau lovite, care demult n-au mai mancat bunataturi, si mereu flamanzi fiind, cine sa se mai joace????.....acest inger vegheaza mereu asupra lor, atunci cand lumea doarme in nesimtire....cine este ingerul?.....pai cine sa stie?....cine poate vedea un inger?....nici nu mi-as dori...important e ...ca exista!!

asteptam in continuare ajutorul dv. ....ne dorim, candva, insasi speranta sa detina un calculator, ca sa poata intra pe paginile noastre, si , singura sa va marturiseasca greutatile si evolutia animalutelor ei....si sa va multumeasca...

sa-i fim in continuare, alaturi...mai sunt multe de facut!!!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 27, 2010 3:58 am

Buna dimineata! Cred ca OAMENII ar trebui sa fie cunoscuti de noi toti ! Poate nu fizic, daca doresc sa-si pastreze anonimatul dar moral da...Pentru ca sunt atat de putini in lumea asta haina, pentru ca sunt atat de buni cu animalutele noastre, pentru ca sunt SENSIBILI la durerea lor, a cainilor si pisicilor....Si pentru ca salveaza sufletele lor din mocirla in care ne zbatem , sa-i spunem totusi ACESTUI inger pazitor , cum il numeste Yoana, MULTUMESC....DIN SUFLET ! Si sa speram ca din ajutorul trimis va beneficia si acest nefericit catel de la PIRSCOV BZ....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Iul 27, 2010 7:49 am



asemeni catelusei corneliei, Agony, iata si un monstrulet din curtea sperantei....care o fi numele lui/ei?....

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture395

Uploaded with ImageShack.us

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeofpicture403

Uploaded with ImageShack.us[img][/img]
Sus In jos
Dorotea
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 67
Data de inscriere : 11/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Alte animalute care au nevoie de ajutor   aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Sept 09, 2010 7:33 pm

Transcriu aici (text+imagini) trimise de Adriana, ca apel de ajutor pentru Dna MIU din BRAILA, care tine si in apartamentul de la bloc alte animalutze:


Majoritatea cainilor sint in apartamentul ei din Braila, din cauza hingherilor, care i-au luat un caine chiar din brate, cu ajutorul unui administrator care e impotriva lor.

Am pus si doua poze mai vechi, din iunie, una cu un caine ranit de masina tratat de atunci, si cum arata acum, i-a ramas semn la picior, si a crescut mare, desi e inca un pui. Ii e greu si cu el in apartament. L-ar duce la Pirscov, daca ar avea acolo ce sa ii dea si lui de mincare, ca si celorlalti, care acum maninca din nou mamaliga.

Inainte de tratament

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture01r

Dupa tratament

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture02

Pui metis de ciobanesc german:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture170l

Cativa caini, din care cel mai mic, probabil un sorecar a fost salvat fiind plin de viermi care ieseau din el:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture178z

Catelusa caniche e pentru adoptie, e foarte jucausa si are aproximativ un an:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Canische01

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Canische02

Cateaua de jos, de linga masina, are o ureche taiata si fatase pui, numai ca unul din administratori ii aruncase, daca ar reusi sa o prinda, si ar avea bani, ar sterilizat-o

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture185rj

Motanul negru e batrin, si are venerabila virsta de 20 de ani:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture176v

O pisicuta spre adoptie, are vreo 4 luni si e foarte blinda:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Picture179y

Pisicutul cel mic, tarcat din primele poze a fost salvat de jos, era aproape mort:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic02

mai are multi fratiori acolo de care tot dna Miu Mariana are grija, am facut poze si cu pisicile de acolo, carora le duce lapte si boabe:

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic03

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic04

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic05

Acum pisicutul luat de jos e protejat de acea pisica siameza, care sare pe caini daca se apropie de el,

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic01

si mai e ingrijit si de o catelusa caniche batrina, cu lactatie falsa

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisimic06



Si pisicile cu pui ar avea nevoie de sterilizare dupa ce intarca.

Mai are un ciobanesc german cu otita, care are nevoie de tratament la veterinar, numai ca din nou e nevoie de bani, deocamdata i-am dat o solutie trimisa de Emigrantul Ion ptr.curatarea urechilor, iar ptr.cei de la Pirscov i-am lasat tot de la Emigrantul Ion citeva solutii ptr. purici,viermi intestinali, demodecie.
Si in apartament mai are o catelusa fara blana, i-a pus ieri promeris, sper sa aiba efect si sa ii creasca.

Micuta e si aproape oarba, ar avea nevoie de picaturi de ochi quinax de la farmacia umana, sper sa gaseasca compensate la farmacie, sau sa o ajute cineva cu aceste picaturi, care am auzit ca sint recomandate ptr.cataracta la caini.


Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Noi 18, 2010 6:03 pm

am mai vazut un caz de acesta cu ochii mei : bunica mea are o catelusa care mereu cand fata oile ii papa puisorii e o pveste trista dar sa revenim ...in urma cu un an catelusa a gasit 3 puisori de pisica in dealul de langa casa bunicii j ce credeti i-a luat unul cate unul j i-a dus in cotetul ei si culmea puisorii traiesc si acum ...pe atunci (cand i-a salvat) catelusa avea laptik iar ei nu aveau nici ochisori Smile ...lumea necuvantatoarelor este uimitoare DE CE SA NU FIM SI NOI ASA CU ELE???
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: ?????????????????????????????????????   aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Dec 02, 2010 1:02 pm

In viata mea nu am mai vazut asa ceva. !MI sa parut ceva bizar si acest lucru este ca numai la oamenii care nu au posibilitati se inmultesc animalele pt ca ele stiu ca oamenii acestia sunt buni si stiu prin ce trec ele.

Si da am inceput sa plang cuand iam vazut de cat ajutor au nevoie.Sunt asa slabi si bolnavi.



CE lume e asta oare una cruda sau superba?Eu cred ca e una cruda. pale silent Mad Sad
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Dec 03, 2010 8:32 pm

Revin cu citeva noutati,nu tocmai placute,ca sa vedeti cite probleme au aceste doamne inimoase.Acum doua zile sotul dnei Miu din Braila a gasit unul din motaneii de la bloc cu picioarele din spate paralizate,si l-a adus in apartament,motanelul e un dulce dar nu isi poate face nevoile singur,si nu sint destui bani de tratament.Am ajutat si eu cit am putut azi,cind ne-am intilnit la cabinetul vet.unde m-am dus cu catelul luat de sub tren,tot paralizat,care acum merge si maninca dar are nevoie de tratament destuld e scump in continuare.Doamna Miu a adunat mai multi pisicuti dupa aceea,de teama sa nu aiba aceeasi soarta ca el,banuieste ca niste caini din zona l-au tavalit astfel.In apartament mai are vreo 6 caini,ciobanescul german vomita de citeva zile si ii e teama sa nu fi luat otrava,sorecarul din pacate i-a murit acum o luna ca a facut parvoviroza si nu a avut bani de tratament,iar cainele ranit la picior l-a luat fiica la Pirscov,iar zilele trecute o femeie care s-a mutat recent in sat a amenintat-o ca ii otraveste cainii,ca au microbi si i se imbolnaveste fiica de inima!Speranta a amenintat-o cu politia,dar ca sa nu mai aiba discutii ar fi mai bine daca ar fi ajutata sa aiba un gard macar unul de plasa,ca nu are gardul intreg si ii mai ies cainii in sat,mai ales cind le e foame,ceea ce se intimpla uneori des...
Am sa trimit o poza cu motanelul ranit,e o blindete,face colacei,toarce,sper sa fie ajutat sa poate merge,pentru ca e inca pui si ar fi pacat sa paralizeze.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyDum Dec 05, 2010 11:51 am




aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Pisic

Sus In jos
raluca




Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/12/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMier Dec 22, 2010 10:50 am

Yoana, tinem pumnii motanelului!!!! Care este situatia la dna Miu, care vad ca are multe animale in grija. Cate dintre femele sunt sterilizate?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMier Dec 22, 2010 4:52 pm




raluca, nu cred ca situatia animalutelor din buzau s-a schimbat prea mult.....si asta pentru ca fiind multe guri la masa, chiar si ajutor daca ar primi, cu siguranta hrana se termina repede !....si Speranta , din buzau si mama ei din braila, sunt iubitoare "inraite " de animalute, pe care nu se pot abtine sa nu le stranga de pe drumuri...spuneam la inceput ca e greu sa te lasi de patima asta....iar mila e o cruce cumplita !....la un moment dat situatia te depaseste si ai nevoie disperata de ajutor de la ceilalti !...
din cate stiam, cateii sperantei sunt sterilizati !...problema mare este hrana si bolile care aper iminent in astfel de situatii ! Deasemenea, aceste doamne nu au calculator pentru a putea tine legatura cu noi, in mod direct !...despre starea tuturor acestor patrupedute stie mai multe adriana ! Eu doar am postat un mesaj disperat venit de la cele doua doamne si intermediara ei, adriana ! Asa incat o rog pe ea sa reactualizeze subiectele legate de cateii si pisicile din buzau dar si cel legat de pisicul paralizat !
multumim, oricum, de intrebare si interes !
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Dec 24, 2010 5:18 pm

yoana a scris:



raluca, nu cred ca situatia animalutelor din buzau s-a schimbat prea mult.....si asta pentru ca fiind multe guri la masa, chiar si ajutor daca ar primi, cu siguranta hrana se termina repede !....si Speranta , din buzau si mama ei din braila, sunt iubitoare "inraite " de animalute, pe care nu se pot abtine sa nu le stranga de pe drumuri...spuneam la inceput ca e greu sa te lasi de patima asta....iar mila e o cruce cumplita !....la un moment dat situatia te depaseste si ai nevoie disperata de ajutor de la ceilalti !...
din cate stiam, cateii sperantei sunt sterilizati !...problema mare este hrana si bolile care aper iminent in astfel de situatii ! Deasemenea, aceste doamne nu au calculator pentru a putea tine legatura cu noi, in mod direct !...despre starea tuturor acestor patrupedute stie mai multe adriana ! Eu doar am postat un mesaj disperat venit de la cele doua doamne si intermediara ei, adriana ! Asa incat o rog pe ea sa reactualizeze subiectele legate de cateii si pisicile din buzau dar si cel legat de pisicul paralizat !
multumim, oricum, de intrebare si interes !

din pacate,mosul nu a venit pentru animalutzele din Pirscov,care maninca tot mamaliga.Pisicutul din Braila are nevoie de tratament indelungat,deoarece a fost operat la coloana insa i s-a scos sonda pusa deoarece nu putea urina singur,si acum urineaza incontinuu.Ii trebuie mereu pampersi,cel mai mic numar,tratament si alifie,deoarece din cauza urinei acide i se necrozase putin burta,cam cu era si Pika pe care o scosesem de la hingheri.Problema e ca dr.a spus ca tratamentul va dura citeva luni,iar doamna Miu nu are de unde sa scoata atitia bani,si mai are pisica batrina de peste 20 de ani cu micoza in gura,care abia poate sa inghita,si trebuie tratata si ea.Eu nu pot face mai multe,am ajutat cit am putut dar abia am terminat tratamentul pisicii mele batrine,pe care am crezut ca o pierd.Am aflat toate amanuntele astazi,cind m-am intilnit cu doamna Miu care se intorsese de la supermarket cu sacosa aproape goala.Nu isi luase pentru ea,cit pentru animale.Poate ca Mosul va veni si la dinsa,chiar si mai tirziu.Oamenii cheltuie bani pe decoratiuni,insa sint si semeni care abia au ce pune pe masa.Ma inclin in fata lor,si tot ce pot face e sa ma rog pentru ei.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Animalute sarace!   aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Ian 10, 2011 4:36 pm

Vad ca in lumea aceasta mai e si cu un suflet demn de urmat.M-am uitat de multe ori la acest topic cred ca este unul foarte grav si mai sunt si altele acesta este doar unul. Mad Crying or Very sad Sad
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Ian 10, 2011 8:21 pm

Spinu Patricia a scris:
Vad ca in lumea aceasta mai e si cu un suflet demn de urmat.M-am uitat de multe ori la acest topic cred ca este unul foarte grav si mai sunt si altele acesta este doar unul. Mad Crying or Very sad Sad

Poate trimiti topicul acesta mai departe,sa il citeasca alti iubitori de animale si poate mai ajuta cineva.Este si mai rau acum,pentru ca la sfirsitul anului Speranta a avut un accident de masina,ea nu a tras decit o sperietura dar a trebuit sa plateasca reparatiile masinii,si se descurca si mai greu...stiu ca de Craciun nu avea lemne de foc,nici nu stiu cum se incalzeste acum pentru ca o caruta de lemne costa mult...nici ea nu prea avea ce sa manince,desi Speranta reusise sa faca rost de calculator si are internet,dar nu stie cum sa trimita mailuri,sau sa se inregistreze pe forum,desi a citit mesajele voastre.Poate are cineva timp si o poate suna cind o gaseste libera sa o invete,sa ne scrie chiar ea situatia ei acum.Nr.ei este 0761284530.Principalul sprijin este mama ei din Braila,care zilele trecute nu avea bani nici de autobuz pentru a veni cu motanelul la doctor...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Ian 11, 2011 3:18 pm

Omul si animalul cred ca se inteleg cel mai bine:D
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Ian 11, 2011 5:13 pm

Ce a vrut sa spuna adriana??
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Ian 11, 2011 6:57 pm



e simplu ! ...doamnele au nevoie de sustinere materiala !!..daca voi nu puteti ajuta , puteti in schimb mediatiza cazurile, strangeti fonduri de la iubitorii de animale care pot sa se implice, si trimiteti in contul lor bancar !! Wink
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Ian 11, 2011 7:19 pm



in continuare, d-na miu si speranta, fiica ei, au nevoie de ajutor, cu disperare !!!!.....animalute multe si bolnavioare, ce au nevoie de hrana si medicamente !

iata pisicul operat, care incepe sa-si miste piciorusele din spate, dar are nevoie , inca, de pampers !..o catelusa oarba, cu o boala de piele, ce a lasat-o fara blanita pe unele parti ale corpului, acum, in miez de iarna!

contul bancar e postat mai sus ! ...daca ceva s-a schimbat, sa ne spui, adriana !...n-ar fi rau si o adresa postala a d-nei miu, poate trimite cineva "chilotei" pisicului !

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Cateli

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeof4361a821

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Resizeoffeacf2

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyDum Feb 06, 2011 2:39 pm




adriana, ce mai face pisicul???...poate merge?
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyDum Feb 06, 2011 4:25 pm

yoana a scris:



adriana, ce mai face pisicul???...poate merge?

dupa o operatie la coloana,la un animalut se va sti abia peste 6 luni daca va mai putea merge...dr.ii dadea sanse,numai ca problema este ca si acum urineaza incontinuu.Deoarece apelurile facute ptr.el au ramas fara ecou,acum motanelul a ajuns de citeva saptamini la Bucuresti la clinica ortovet,unde sper sa se faca bine mai repede.
In rest,pentru unele din animalutzele Sperantei mai este nevoie de sterilizare,o clinica mobila s-a oferit sa vina acolo peste doua saptamini,dar nu stiu cum vor putea sa sterilizeze schelete ambulante...din pacate,desi unii au promis,nu s-a strins ajutorul de hrana ptr.ele...
Sus In jos
mioara




Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/03/2011

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Mar 04, 2011 12:42 pm

ce se mai stie de acest pisicut ?
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Mar 04, 2011 8:07 pm

mioara a scris:
ce se mai stie de acest pisicut ?
pisicutul e de o saptamina ,provizoriu, la o iubitoare de animale din Galati,care a incercat,fara succes sa ii faca fizioterapie.Pisicutul si acum urineaza incontinuu,desi era mai bine si are nevoie in continuare de un stapin.Doamna Miu,care il salvase deja a mai luat unul roscovan in pericol sa fie prins de caini si inca nu i-a gasit stapin,nici fratilor motanelului paralizat:(
Sus In jos
mioara




Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/03/2011

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptySam Mar 05, 2011 4:04 pm

pisicul era mai bine cind ? inainte de a ajunge la galati sau dupa ce a ajuns la galati ? daca e provizoriu luat si nu e bine ,probabil va ajunge la doamna miu inapoi ,saracutul de el .
Sus In jos
mioara




Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/03/2011

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Mar 24, 2011 10:13 am

m-am interesat si am inteles ca motanutu e in grija a doua fete din galati si e foarte bine .
Sus In jos
mioara




Mesaje : 5
Data de inscriere : 04/03/2011

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Mar 24, 2011 1:17 pm

motanul Tomita are un carucior ,datorita unor oameni cu suflet carora le-a pasat de suferinta acestui mititel .
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Apr 04, 2011 10:15 am

mioara a scris:
motanul Tomita are un carucior ,datorita unor oameni cu suflet carora le-a pasat de suferinta acestui mititel .

se pare ca "mioara"este mai bine informata ca noi...inca astept raspuns la intrebarea administratorului,ref.la folosirea mioarei a aceluiasi ip cu al anonimei 007,de la care am fost jignita.
Revenind la celelalte animalute ale doamnei Miu,una din cateluse i se imbolnavise de jigodie,iar in urma unor apeluri pe care le facusem pe alte grupuri,se oferise cineva sa ajute,insa nu a mai facut-o,alta palma nemeritata.Catelusa a murit,iar acum s-au strins datorii la cabinet,iar vet.nu vrea sa o mai primeasca pe doamna Miu pina nu i se platesc toate.Acum o saptamina erau 5 mil.,nu stiu daca se platisera 2 mil.de cineva care promisese ca o face,insa restul datoriilor o impiedica pe dna Miu sa isi trateze pisica batrina de 25 de ani de raceala,si mai are si ciobanescul german cu otita cronica,care are si negi intr-o ureche,ce trebuie cauterizati.Cine vrea sa o ajute poate depune bani in contul de mai sus,pe numele Miu Mariana,si o poate suna ca sa afle situatia.Si animalutzele din Pirscov au mari probleme,unele trebuie sterilizate,si bineinteles hranite,insa cel putin sint sanatoase...
Sus In jos
ADMIN
htt://animalutze.catsboard.com
htt://animalutze.catsboard.com



Mesaje : 47
Data de inscriere : 05/06/2010
Localizare : Moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Apr 04, 2011 1:39 pm

Utilizatorul "mioara" nu mi-a trimis nici acum un raspuns referitor la intrebarea care i-am adresat-o. In consecinta ip este in continuare blocat pana la solutionarea problemei.
Sus In jos
https://animalutze.catsboard.com
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMier Mai 04, 2011 8:41 pm

o veste trista,pe care nu as fi vrut sa o dau,este ca Tigrut,motanelul paralizat a murit la cabinetul ortovet in simbata Pastelui.Era vioi,a mincat,si a cazut deodata,am asteptat macar sa aflu daca s-a facut autopsie,insa nu cred ca au fost bani.A fost foarte iubit si asta e singura consolare pe care o am.In continuare,unele din pisicile doamnei Miu au nevoie de ajutor.O pisica batrina de vreo 25 de ani are o tumoare sub limba care o impiedica sa manince,insa dna Miu din Braila nu mai e primita la cabinetul vet. pina nu i se plateste datoria de la tratamentele anterioare,de vreo 2oo ron,iar asta nu e singura problema.Eu incerc sa o ajut cu sterilizarea altei pisici,ca deja s-a montat,desi fusesem asigurata ca va fi data cuiva spre adoptie luna trecuta.Restul pisicilor si unii caini au micoza si purici,nu am mai fost acolo sa fac poze pentru ca a avut un catel care s-a imbolnavit din senin de jigodie si a murit,in ciuda tratamentului.Cu numai o zi inainte aflasem de un tratament mai ieftin cu salvacan cu rezultate 90% sigure in supravietuire,insa nesansa a facut ca acel catel sa moara exact cind ii ajunsese tratamentul prin colet...am trimis yoanei pe mail datele de contact ale dlui care il pune la dispozitie si cu transport asigurat in Bucuresti,pentru cine are incredere.Poate macar acest episod trist sa fie de folos cuiva...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Mai 05, 2011 2:38 pm



tigrut e motanelul din pozele de mai sus????..mititelul !

nu prea inteleg de ce mi-ai trimis mie adresa cu pricina...ce sa fac eu cu adresa sau cu tratamentul pentru jigodie???
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Mai 06, 2011 9:23 am

yoana a scris:


tigrut e motanelul din pozele de mai sus????..mititelul !

nu prea inteleg de ce mi-ai trimis mie adresa cu pricina...ce sa fac eu cu adresa sau cu tratamentul pentru jigodie???


despre motanel,da,el este din pacate,asa fusese botezat aici de vet.,Tigrut,crescuse si ramasese un jucaus...
ti-am trimis adresa dlui cu tratamentul ptr.jigodie pentru ca am vazut ca intreba dl.Teodor,si nu am stiut daca i se poate trimite un pm,oricum acel tratament e mult mai ieftin...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Mai 06, 2011 11:43 am

A murit Tigrut Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad confused affraid Mad Mad
Sus In jos
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyVin Mai 06, 2011 4:00 pm

brrrwwrrr.... No nu e bine deloc...Din ce in ce mai multi oameni uita de cainii lor si ii abandoneaza,ii iau sub protectia lor si ii omoara pt ca nu mai au ce face cu ei....cam asta e Romania...nici macar nu merita sa fie scrisa cu litera mare tara asta!
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Dec 05, 2011 6:25 pm

Inca o data,este nevoie de hrana pentru animalutele Sperantei Miu,ca nu mai are ce le da.Are vreo 17 caini si 13 pisici,o catea batrina cu diaree o adusese la mama ei in Braila ca sa o salveze,insa nu a primit ajutor si acum doua zile a murit.Imi pare rau ca si eu am calculatorul stricat,si nu pot scrie mesaje decit f.rar...
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyLun Dec 05, 2011 6:59 pm

Urasc acei oameni care isi abandoneaza animalutele de comapnie pentru ca au crescut sau sunt bonlavi Mad Mad Mad
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Dec 06, 2011 11:32 am

Cainii Sperantei sint salvati de pe strazile Brailei,unii erau pui mici cu mamele otravite cind s-a inaugurat kauflandul...de mos Nicolae,acum rabda de foame,doi sint piele si os...
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Dec 06, 2011 3:46 pm

cat de rau Sad Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Dec 06, 2011 6:06 pm

Bietii de ei! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMier Dec 07, 2011 7:35 pm

Saraci !
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Dec 08, 2011 1:44 pm

imi pare rau Sad Sad Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Dec 08, 2011 2:34 pm

Si mie !
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMar Mai 22, 2012 5:31 pm

Azi am fost la dna Miu,sa ii sterilizez inca doua pisici salvate de la bloc.Situatia ei si a animalutelor salvate s-a inrautatit,catelusa oarba fara blana din pacate i-a murit si acum a fost nevoita sa aduca acasa alti catei mici care nu aveau sanse unde erau. Alti trei catei mici care au si pasaport au crescut si i-au ramas tot in apartament,iar acum trebuie sa se descurce singura cu hrana lor din cauza ca unii au alte interese.Fiica ei din Buzau are probleme cu calculatorul si nu mai poate scrie despre necazurile ei de acolo.In ultimele saptamini am vazut niste cazuri de cruzime impotriva animalelor de pe strazi ca imi este greu numai sa ma gindesc.Poate se gaseste cineva cu suflet sa ajute inca o data aceste doamne inimoase care totusi tin animalele departe de cruzimea semenilor.
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyMier Mai 23, 2012 7:25 pm

can you tell into englisch
Sus In jos
http://www.gozh.nl
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Mai 24, 2012 4:58 pm

I will resume these situation very quick,because my computer are damage.It is about many dogs and cats saved by two women who cannot manage with their food.if there is someone who can talk at tel.number on forum(in romanian)they can speak better than me about this situation.Thank you!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Iul 12, 2012 3:48 pm

Acum citeva saptamini,dnei Miu din Braila i-au fost aruncati la usa alti doi pui de catel,din care unul cu o umflatura in git a carei stare s-a agravat pentru ca nu si-a mai permis sa il duca la vet.Este de talie mica si are sanse de adoptie,insa pina acum nimeni nu a ajutat:(
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  EmptyJoi Iul 12, 2012 7:26 pm


nici nu mai stiu ce sa zic,, adriana...ne luptam si noi aici cu atat de multe greutati...si cheltuieli, desigur...

si ar mai fi ceva...speranta are calculator !!...cazurile ei trebuie nu doar mediatizate ci continuata si evolutia lor ...oamenii care doneaza vor sa stie si ...sa vada !! dar stii deja povestea, nu vreau sa mai repet !
Sus In jos
Continut sponsorizat





aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty
MesajSubiect: Re: aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu    aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu  Empty

Sus In jos
 
aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» Animale care au nevoie de ajutor
» De ce iubim animalutele!!!
» Animalutele din cartierul meu
» Viata la tara si animalutele de care am grija

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: