Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Animalutele din cartierul meu

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptySam Iul 14, 2012 7:20 pm

Numai aveam memoria pt a fotografia toate animalutele dar este timp Smile


Ea este Fetitza sta si in casa si afara.in casa sta la o batranica, vecina de a mea de la parter. Numai pt papa mancarica si somn de frumusete isi viziteaza stapana in rest umbla dupa motanei
Aici isi facea siesta la umbra..... Smile)

[img]Animalutele din cartierul meu  Img0225tu [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0226ju [/img]

Aici e Vasilica el e 100% al strazi ..in poza era cam suparat ca lam sters pe ochi si nas ca era plin de puf si ii cam intrase in ochi ..stati linistiti nu a patit nimic grav, e sanatos tun

[img]Animalutele din cartierul meu  Img0227fw [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0228fb [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0229o [/img]

[img]Animalutele din cartierul meu  Img0230wn [/img][img]Animalutele din cartierul meu  Img0231jk [/img]
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 2:55 pm

Offf.. Sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 4:47 pm

heheh..frumuselele....silviu, nu sunt expuse masinilor sau cateilor???

si..trebuie s-o faci pe Fetitza sa nu mai plece dupa motanei !!!...nu te-ai gandit s-o sterilizezi??
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: fetitza    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:11 pm

am vb cu batranica sa o sterilizez si nu este deacord chiar daca am spus ca voi face eu un efort si nu trebuie sa dea nici un banut ea a refuzat si a spus ca atunci cand intra in calduri ii da pastile orcum am in plan sa o rapesc cateva zile sa o sterilizez fara sa stiie cat despre catei sunt ceva pe aici dar sunt pasnici si nu au treaba cu pisicile Smile) ei stau in alta arte pisicutele in alta parte Smile
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: fetitza   Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:13 pm

sa nu uit ele stau in beci au intrare speciala sub balconul meu acolo stau iarna sau cand e o furtuna ceva ...orcum la mine in beci iti vine sa stai si tu ca om asa curat e
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:13 pm

Da faza este ca batrana nu e proasta,o sa-si dea seama ca e sterilizata pisica,deoarece ea nu o sa mai intre in calduri si plus de asta o sa-i obs si mica operatie.
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: fetitza   Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:31 pm

asa este dar vad eu cum reusesc sa o pacalesc Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:40 pm

nu se poate !!!..pastilele "anticaldura" Laughing sunt cancerigene !!!!...spune-i asta si poate se hotaraste !!..plus ca daca scapa de "caldura" Laughing nu mai fuge de nebunica dupa aventuri, si deci nu va fi expusa altor pericole...unde mai pui, purici sau boli imprumutate de la cavaleri...

ce fain...se pare ca ai vecini buni...cred ca-mi voi muta si eu pisicutzele la tine la bloc !! cat
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:42 pm

Laughing Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: fetitza   Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:46 pm

sunt bine primite Smile) cand despre fetitza nu vreau sa va stric seara si sa va spunn ca in 6 ani decand stau la noua adresa a facut de 2 ori pui nu a fost bolnava niciodata dar pui iau fost luati de singura vecina anti animale din bloc si aruncati la pubela gasiti a 2 zi de noi morti
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:48 pm

Cat de nebun sa fii sa faci asa cv,am incercat sa educ si eu babe dintr-astea dar nu s-a putut ele au mintea lor comunista,adica au ochelari de cal Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: fetitza   Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:52 pm

asa este ..ce sa i faci orcum animalele simt lucru asta si cand mai iese din casa e latrata de catei din cartier si toate fug de ea ca la balamuc ..orcum decand nu mai sunt sobolani in subsol din cauza pisicilor si poate sa isi puna muraturile si ce isi mai pune ea pe acolo fara sa fie roase a inceput sa numai comenteze asa urat cum facea inainte
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyDum Iul 15, 2012 5:55 pm

Decat deloc e bun si asa.
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: saracutza   Animalutele din cartierul meu  EmptyLun Iul 16, 2012 12:49 pm

de 2 zile sa aciuat in cartieul mea e speriata de moarte probabil din cauza furtuni de ieri am incercat sa o urmaresc pt ca se pare ca are pui se vede dupa tatele mari si umflate a papat azi bine am reusit sa-i arunc ceva pt ca inca nu vine la mine dar sa obisnuit sa vina sa se uite la geamul meu asa pe la ora 12 de 2 zile Smile

[img]Animalutele din cartierul meu  Img0236of [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0235rw [/img]
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyLun Iul 16, 2012 7:20 pm

off..maine-poimaine iti aduce si pruncii...si te trezesti baby-sitter !! Razz saracuta...are noroc poate cu tine si cu altii de pe acolo...

imprieteneste-te cu ea si-i castiga increderea...la momentul potrivit s-o sterilizezi...

aveti prin bacau vreun cabinet cu "oferte" la sterilizare ?? cat e o sterilizare de femela ??
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: cutu cutu    Animalutele din cartierul meu  EmptyLun Iul 16, 2012 8:23 pm

50 de lei e sterilizarea la un medic care il cunosc si trimite masina speciala daca e greu de deplasat animalutul Smile acum cateva ore a venit iar si iam dat papitza laptic caldut si 2 pulpitze mari fierte din supica
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 7:27 am

50 lei?????? fain...ne deconspiri si noua cabinetul si medicul ? poate o intereseaza si pe simona, e din bacau si ea...e de incredere, ai mai sterilizat la el ?

ai grija cu laptele la animalutze..numai dupa o papa uscata...de ex. paine cu ceva si apoi lapte eventual tot cu paine...lumea mai cumpara tacamuri ca-s mai ieftine, fierte si inmultite cu orez sau altele....carmen are o reteta interesanta de papa bun si ieftin...
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: :))   Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 8:59 am

LAPTICUL I LAM DAT CU MIEZ DE PAINE IAR PULPITELE NU AU FOST DIN TACAM AM FOST PULPE VRAC CAT DESPRE DOCTORUL CU STERILIZAREA AM FACUT O GAFA TREBUIA SA PUN IN GHILIMELE DOCTOR Smile E SI NORMAL DE CE CERE ASA PUTIN Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 9:21 am

ce vrei sa spui?????? ma sperii !
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: re   Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 12:17 pm

un amic a dus catelusa la el si nu stiiu cum ia facut injectia in spate la picior de a ramas
paralizat si a murit o sapt mai tarziu Sad
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: TITZA   Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 12:24 pm

EA este mandria mea Smile) pt ca desi nu este din cartierul meu ci a bunici mele eu ma ocup de ea am sterilizato iam pus zgarditza si banut cu numele si adresa de resedinta ( povestea cu sterilizatul este mai complicata dar are final fericit a fost rapita de ucigasi de catei ( hinghieri) si dupa urmari cu taxiul si cateva spagi am recuperato si mi-a si sterilizato )
nu va spun cum urla de bucurie cand ma vede ( bunica mea sta la 10 min de mine) si are o privirea de a cucerit tot blocul si nu duce lipsa de papica si apa proaspata si baita cu furtul Smile) pe caldurile astea
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0237m [/img]
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 4:30 pm

Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 5:25 pm

Silvicu28 a scris:
un amic a dus catelusa la el si nu stiiu cum ia facut injectia in spate la picior de a ramas
paralizat si a murit o sapt mai tarziu Sad

ei, acum m-ai ingrozit chiar !!...ce meserie are omul asta de fapt??....e macar tehnician veterinar??

silviu, voi iubiti animalutele pe acolo, de ce le duceti la macelar???...cate decese a mai facut omul asta cu bisturiul lui ???
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 5:50 pm

buna silviu, vad ca esti din bacau de altfel si eu sunt din bacau.ma bucur ca mai e cineva pe aici din bacau .da esti chiar din bacau bacau , sau de prin apropiere?
si ce "veterinar"ai tu care sterilizeaza cu 50lei?din cate stiu eu nici cei care au incheiat contract cu asociatia nu fac cu 50 lei.........deci poti spune cine este????in plus nu cred ca e tocmai ok aceste vet, cum adica ia facut injectie in picior si a murit la cetva zile????asta e cam aiurea, pai ce fel de vet este?se pricepe sau cum.....are cabinet , e pe cont propriu, lucreaza undeva la vreun cabinet , da mai multe detalii.eu cunosc cam toti medici din bacau , ca am fost cam la toti cu animalutele pe care le ingrijesc, iti pot recomanda un alt medic si poate iti face si pret bun.
hai ca astept vesti de la tine Smile


o seara faina
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 7:13 pm


mie mi-e teama ca NU e medic !!! Evil or Very Mad

silviu, treci si ne elucideaza misterul ca sigur nu dorm linistita noaptea asta...am tot felul de scenarii sinistre in minte acum...
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMar Iul 17, 2012 7:20 pm

Da stiti ca v-am povestit si eu ca am un doctor vet la vermesti care castreaza cai fara anestezie.
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: lamuriri    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 4:24 am

este un tip care se crede medic si are asa zisul cabinet intr-un magazin de mancare pt pisici el se recomanda medic dar e cam betiv si ii cam tremura mana cand ia o simpla temperatura a avut multe reclamati dar nu la autoritati ci sa dus vorba din gura in gura acum are numai magazinul de mancare si numai "profeseaza" facea "sterilizari" pt catei sau pisici ale nimanui pt o sticla de bautura sau 50 lei si culmea mai aparea cate-o babutza sau batranel care ducea animalulutul din fatza scari la el, de cateva luni bune nu am mai auzit nimic de el si da sunt din bacau bacau Smile
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: caramida    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 9:55 am

cam multe animalutze la mine in cartier Smile)
Nu stiiu ce se intampla dar decand a murit tomitza al meu imi iese in cale pisicutze,catei Smile) o a ziceti ca am inebunit dar e tare ciudat ..o fi vreun semn ?? Smile)
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0239xsi [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0241vw [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0242e [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0240fj [/img]
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 10:27 am

Silvicu28 a scris:
.... de cateva luni bune nu am mai auzit nimic de el...

asta-i o veste buna, ne-am mai linistit...sper sa nu mai apara pe nicaieri,,nenea cu pricina..

daaaa, e un semn....vezi ca alexa intra tare in concurs, cu un caz !! asa ca, daca tot gasesti "cazuri" mieunatoare, atunci nu te sfii sa te bagi si tu !...doar, reciteste conditiile concursului...mai intai, nu uita sa faci poze atunci cand il culegi (adica pe "caz") .... Very Happy


Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: CLAr   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 1:42 pm

Ei bine se pare ca CINEVA vrea sa am din nou o pisicutza
[img][img]Animalutele din cartierul meu  Img0244va [/img][/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0245sq [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0246qe [/img]
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: :))   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 1:47 pm

legat de concurs nu cred ca sunt pregatit de un nou animalutz ,voi sunteti caliti Smile insa inca sufar dupa golanashul meu Sad el dormea la mine intre picioare si acum sunt seri cand dorm cracanat si nemiscat de teama sa nu il lovesc Smile)
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 3:34 pm



miaunicile aste sunt la bloc la tine????...nush cum poti sa te abtii sa nu le inhati in casa !!...una neagra, una portocalie !!...adica una pe-un picior si una pe celalalt !!! Laughing
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: :))   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 4:12 pm

da yoana sunt la bloc la mine parca cineva ma urmareste cand ies din casa si le arunca in fatza mea Smile) este adevarat ca ma abtin cu greu sa nu iau una in casa dar am mai spus nu sunt pregatit sa incep o noua "prietenie" Smile deocamdata le-am facut culcus sub balconul meu ( e mare are 11MP) si le-am asigurat intrarea in beci care e tot sub balconul meu
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 5:32 pm

ce ma bucur ca respectivul a "disparut ", poate asa si ramane, nu trebuie sa mai sufere si alte animalute de pe mana lui.ce frumuseti ai tu acolo, me place Very Happy.scuze ca sunt indiscreta in ce zona stai?azi am vazut o matoaica roscata identica cu cea pozata de tine, cand am dat sa o prind sa speriat si a fugit .
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: re   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 5:52 pm

eu stau in narcisa Smile la jumatatea podului de la narcisa iar pisicuta caramizie era in drumul meu spre bunica mea spre varianta lui 14 la mine a venit Smile ca sunt mai micut de statura chiar daca is batranel deacum Smile)
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 6:08 pm

Smile)), ei batranel , vesnic vom fi tineri in suflet sa stii.eu am vazut pisoiul undeva la piata nord,eram in masina ea sa speriat de ceva si a fugit sub o masina.am tras imediat dreapta si am coborat , direct sub masina m-am dus, saraca vroia sa scape dar veneau si masini, atunci m-am dus eu cu fundul in strada si am incercat sa o prind acolo, sa nu poata fugi printre masini, dar smechera a fugit in gradina blocului, unde dusa a fost , nu stiu unde a putut sa dispara , acolo mai erau doua pisic adulte , mancau ceva , probabil locatarii din acel bloc le mai hraneste .ei acum o luna am primit un apel cum ca dupa pod la narcisa , undeva pe dreapta sunt niste magazine , pe urama e un loc unde sunt topmberoanele si un bloc turn.acolo cica abandonase cineva 7 pisicute mici , erau intr-o cutie de carton puse langa ghena de gunoi.cam am ajuns eu acolo era prea tarziu, deja trecusera 4 ore Sad.bafta multa cu animalutele si sa stii ca oricat vrei sa te tii tu tare nu ai cum, ai in suflet dragostea asta de animalute , in special pisici, nu vezi cum toate trag la tine Smile.timpul iti va vindeca ranile si la un moment dat chiar o sa iti doresti un nou amic langa tine.
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: re   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 6:14 pm

pai eu stau exact prin zona Smile sunt blocuri turn apoi spre jumatatea podului sunt 2 mici de 4 etaje si gata e scoala si incep case Smile sa stii ca nu am auzit nimic de asa ceva ca si eu misun toata ziua prin cartier mai ales zilele astea calduroase am fost sa dau apa la animalutele moarte de sete si copilashi din cartier ma stiiu ca am grija de ele si daca e ceva rau cu vreun animal vin fuga la mine sa ma anunte ..tomberoanele sunt in spatele blocurilor mele si chiar nu am auzit de cazul asta
eu stau la ultimul bloc de 4 etaje langa cel turn
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: re   Animalutele din cartierul meu  EmptyMier Iul 18, 2012 6:17 pm

aaaa tu spui ca undeva dupa pod Smile) aa am inteles acum Smile
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: ZIUA 1   Animalutele din cartierul meu  EmptyJoi Iul 19, 2012 1:07 pm

Smile Deci dupa ce yoana ma intrebat cum de rezist cu atatea miaunici pe afara pe langa blocul meu sa nu iau una in casa astazi mam hotarat sa iau una de PROBA Smile sa vedem cum ne impacam Smile interesant ca a cerut afara de 2 ori sa faca pipilaca ma urmareste si merge dupa mine mai ceva ca un caine lup dresat si lam si botezat Vasilica ( e baietel)

Aventurile lui Vasilica ( prima zi }

[img]Animalutele din cartierul meu  Img0247sl [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0248qf [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0249n [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0250ma [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0251ge [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0252bh [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0253vx [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0254mq [/img]
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyJoi Iul 19, 2012 2:06 pm

super !!! felicitari !!..vasilica e pisulina care manca salam , acolo pe ziar??

fa NEAPARAT un topic special dedicat lui, pe sectiunea "PISICI", asa ca alexa , pentru a intra in concurs (te poti alege cu multe chestii folositoare miaunelului) !!...linkul il vom pune pe subiectul de "concurs de vara..."

daca e pisicul ce manca salam, incepe de acolo postarea povestii lui--adica de cand l-ai cules din drum...sponsorul nostru "citeste " cel mai bine imaginile...dar poti avea si o calitate mai buna a imaginilor?....poza din avatar e buna dar astea se vad cam sterse...

(stii engleza?...povestea lui ar fi super, daca ai posta-o si in engleza..daca nu,o rugam de alexa sa te ajute cu traducerea)

Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: vasilica    Animalutele din cartierul meu  EmptyJoi Iul 19, 2012 2:10 pm

da e pisoiasul care manca salamior cel care mia sarit in fatza cand mam dus acum 2 zile sa cumpar ceva de la magazin ma descursc cu engleza am sa vad ce a facut alex si am sa fac si eu la fel Smile
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: vasilica   Animalutele din cartierul meu  EmptyJoi Iul 19, 2012 6:31 pm

Primul somnic si prima joaca Smile
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0261ia [/img]
[img]Animalutele din cartierul meu  Img0262r [/img]

Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: vasilica   Animalutele din cartierul meu  EmptyVin Iul 20, 2012 6:44 am

Sa ma sfatuiti ce sai dau de papa, cand pot sa ii fac baita si vaccin si ce fel de vaccin ( are creca o luna) si nu vreau sai dau bobite deloc asa ca astept sfaturi
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  EmptyVin Iul 20, 2012 6:58 am

TRECI CU DISCUTIA PE TOPICUL LUI !!!

oricum, aici sunt animalutele de cartier, iar el nu se mai incadreaza ! Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Animalutele din cartierul meu  Empty
MesajSubiect: Re: Animalutele din cartierul meu    Animalutele din cartierul meu  Empty

Sus In jos
 
Animalutele din cartierul meu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» De ce iubim animalutele!!!
» CAZ FFFFFF. TRAGIC !!!!!
» Adriana si animalutele pe care le are in grija
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: