Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Dorotea
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 67
Data de inscriere : 11/06/2010

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMar Iul 26, 2011 5:49 pm

Se ofera catelusa bej cu urechi parabolice, de aproximativ 5 luni, sociabila si iubitoare de pisici, poate fi adoptata singura sau cu motanelul negru. In afara de el, se mai ofera un motanel negru de doua luni, foarte torcaret si jucaus, o fetita neagra cu ochisori albastri, de circa 4 saptamini si inca trei pisicuti tarcati, de o luna si una de vreo 4 luni. Catelusa cea micuta are vreo doua luni si a fost aruncata la colt impreuna cu alti fratiori care insa au ajuns la hingheri. Este metisa de chihuwawa si foarte lipicioasa , iar cea bej tolanita e frumoasa Bella, gasita asta iarna cu mai multi fratiori aruncata intr-o gara, cu totii sint in Braila insa pot fi adusi in Bucuresti , Galati ,Buzau sau imprejurimi.

Relatii pe mail...

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Spreadoptie01



Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Spreadoptie02



Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Spreadoptie03


Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMier Iul 27, 2011 4:29 am

Dar fetitele sunt sterilizate?Trebuie neaparat asta!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptySam Iul 30, 2011 11:47 pm

Spinu Patricia a scris:
Dar fetitele sunt sterilizate?Trebuie neaparat asta!

te rog sa citesti inca o data ce virsta au,daca vrei sa le dau sterilizate le tii la tine pina cresc?nici nu mai stiu daca Bella,pe care am crescut-o de mica nu va ajunge sa sfirseasca in strada,e batuta zilnic si tinuta intr-un tarc cu 5 catele pe care le mai musca...acasa mi-a distrus fotoliu si multe lucruri incit le-am pierdut sirul,nu am loc pentru ele si pisici,am 11 pisici/pisicuti care nu aveau nici o sansa daca ii lasam in strada fiind prea mici sau bolnavi,si 17 caini carora abia am ce le da de mincare,si de multe ori se imbolnavesc si ei, imi rup din putinul meu sa ii tratez dar nu o sa o mai pot face din cauza sanatatii mele...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyDum Iul 31, 2011 7:13 am

Eu nu stiu pana la ce varsta se sterilizeaza dar ca sa fiu sigura am intrebat!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyLun Aug 08, 2011 6:06 pm

Pe Bella catelusa bej care dormea cu mine in camera a dat-o maica-mea fara sa imi spuna,unuia pe care l-a intilnit in tramvai,mi-a zis ca e cioban din lacu sarat,nu i-a luat adresa,o salvasem cind era mica tot de acolo,din gara lacu sarat,unde fie ar fi murit de foame si frig,ori ajungea la hingheri...sint trista,dar poate totusi va fi bine,pe catelusa bej cu urechi lungi vroia pe urma sa mi-o arunce in strada,ca fura mincarea celorlalti din tarc si nu avea ce sa ii dea sa manince,am reusit sa o dau unei vinzatoare de caini de rasa ca i-au placut urechile ei...si cea micuta pe care o mai am are urechi care i se lungesc,erau drepte,acum i s-au blegit...am mai dat din caini saptamina trecuta metisa de mioritica muscata la bot anul trecut,acum e undeva la tara,si o pekineza foarte afectuoasa salvata toamna trecuta de care deja imi e dor,dar tot mai am 13 caini si vreo 10 pisici /pisicuti,cel mai greu e cu hrana lor iar majoritatea sint adulti,cu greu s-ar gasi stapin ptr.ei...mai am poze cu una spre adoptie,nu mai reusesc sa intru pe siteuri de adoptie ca mereu mi se inchide si se aprinde singur calculatorul,nu stiu cind rezolv problema asta,nici nu am timp sa citesc mailuri...
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMar Aug 09, 2011 3:57 am

Spinu Patricia a scris:
Eu nu stiu pana la ce varsta se sterilizeaza dar ca sa fiu sigura am intrebat!
vetul meu mi-a zis ca se pot face castrari la cateluse la varsta de 5-6 luni inainte de a intra in primele calduri .Eu am castrat-o pe a mea la varts ade 6 luni (atat am aproximat ca are , am gasit-o cand era puiut ) , nu i-a scos uterul ci doar ovarele , este operata pe laterale , la solduri , este ok , nu am avut complicatii dupa sterilizare.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMar Aug 09, 2011 6:12 am

Si la pisici este la fel? confused confused
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMar Aug 09, 2011 1:17 pm

simona a scris:
Spinu Patricia a scris:
Eu nu stiu pana la ce varsta se sterilizeaza dar ca sa fiu sigura am intrebat!
vetul meu mi-a zis ca se pot face castrari la cateluse la varsta de 5-6 luni inainte de a intra in primele calduri .Eu am castrat-o pe a mea la varts ade 6 luni (atat am aproximat ca are , am gasit-o cand era puiut ) , nu i-a scos uterul ci doar ovarele , este operata pe laterale , la solduri , este ok , nu am avut complicatii dupa sterilizare.


daca nu sint vaccinate,e risc sa faca parvo sau jigodie dupa sterilizare,iar sterilizarea le afecteaza cresterea.Am citit un studiu american in care scria ca sint rase ,de ex.collie si rotwailler care daca sint sterilizate inainte de un an pot sa faca cancer osos,si cine stie la ce rase mai exista acest risc...Nici masculii nu e bine sa fie sterilizati inainte de un an,valabil ptr.caini si motani,ptr.ca nu sint dezvoltati complet si risca sa faca insuficienta renala.
Nici sterilizarea doar prin scoaterea ovarelor si nu a uterului nu e indicata,deoarece cateaua poate face piometru,adica puroi in uter si sa moara daca nu e observat la timp.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMar Aug 09, 2011 1:37 pm



doamnelor, sunteti offtopic aici !!

mutati , va rog, discutia pe topicul "Pro sau contra sterilizare" !

ideea e interesanta: "varsta optima pentru sterilizare" !

Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie EmptyMier Aug 10, 2011 8:41 am

yoana a scris:


doamnelor, sunteti offtopic aici !!

mutati , va rog, discutia pe topicul "Pro sau contra sterilizare" !

ideea e interesanta: "varsta optima pentru sterilizare" !



de acord,as dori ca admin.sa scoata aceste discutii,eu vroiam sa postez linkul cu adoptia cateluselor pe facebook si aceasta observatie infantila m-a impiedicat,poate astfel le-as fi gasit stapini buni,acum pling ptr.ele...nu am timp sa postez pe siteuri de adoptie,deoarece calc.mi se inchide si se aprinde singur tot timpul...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty
MesajSubiect: Re: Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie   Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie Empty

Sus In jos
 
Catelusi si pisicute aflate in grija Adrianei, spre adoptie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Asociatia Dogs Center ofera spre adoptie catelusi chiar de rasa iubitorilor de animale!
» Motanei si pisicute de adoptie
» Pisicile d-nei Gina spre adoptie
» Familia cu peste 20 de pisici
» METIS JAPANESE BOBTAIL SPRE ADOPTIE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Caini-
Mergi direct la: