Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Familia cu peste 20 de pisici

In jos 
+2
Violeta Frincu
Oana
6 participanți
AutorMesaj
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptySam Aug 21, 2010 9:54 am

Acum o luna am gasit 3 pisoi negrii negri negri si i-am adapostit si i-am ingrijit dar asta e alta poveste .. In timp 2 dintre ei au reusit sa iasa din adapost in timp ce eu nu eram acolo si si-au gasit stapani dar am ramas cu 1 si trebuia sa il dam si pe el spre adoptie . In timp ce intrebam pe strada cine vrea sa il adopte am dat de un om care ne-a marturisit ca are peste 20 de pisici ... Ne-a spus ca sta la o casa pe strada Lupeni din Ploiesti atunci noi i-am spus daca ar vrea sa i-a si acest pisoi si a fost de acord , l-a luat in haina sa si a plecat eu si cu prietenele mele l-am urmarit ca sa fim sigure ca nu il da pe strada pentru ca nu am fi rezolvat nimic , ne-am fi descotorosit de el... L-am urmarit si iata ca am ajuns la casa lui , omul nu banuia nimic . Atunci prietenele mele s-au apropiat si au vazut cate pisici avea omul si cat de fericite erau si am auzit si o comvorbire dintre omul si nevasta sa .
Femeia : Inca o pisica? Daca asta ramane eu plec !
Barbatul : Bine , pleaca !
Atunci femeia ne-a descoperit si a fost necesar sa plecam dar suntem sigure ca barbatul l-a pastrat . Eu acum sunt in Elvetia dar bunica mea mi-a promis ca se va intoarce acolo ca sa afle situatia familiei , o sa rog de asemenea si niste prietene . Puteti ajuta familia asta cu ceva ? Orice ajutor este bine venit si sunt curioasa in ce stare este Aisi pe care l-am dat . Era un pisoias negru si frumos si foarte jucaus Sad Chiar imi e dor de toti 3 . Povestea asta e cutremuratoare mai ales cea a celor 3 pisoias Sad , o sa o spun in curand . Multumesc.
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptySam Aug 21, 2010 10:18 am

Avem nevoie de adresa completa sau un numar de telefon! Eu am muncit "pe vremuri " la uzina 1 Mai si strada Lupeni e mare...Voi merge din nou in Ploiesti pe 11 septembrie si cu mare drag ii voi face o vizita si voi posta poze cu Aisi si restul pisicutelor. Si daca vor fi cuminti vor primi si cadouri....
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Draguta poveste   Familia cu peste 20 de pisici  EmptySam Aug 21, 2010 12:41 pm

Multumesc Oana. Povestea ta m-a inveselit. Foarte draguta poveste. Ai talent la a scrie. Este nevoie sa aflam ca exista si astfel de oameni.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Aug 22, 2010 8:52 am

Multumesc mult !
Pai ... Stiu sa descriu cam pe unde o luai si stiu si uzina 1 Mai .... Ar fi frumos sa le faceti o visita..Nu stiu nimic despre starea lor sociala dar am inteles ca domnul a fost ceva de genul in armata... Bunica mea a spus ca o sa vorbeasca cu o vecina care il cunoaste..Sper sa va dau informatii in curand Smile.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Aug 22, 2010 5:50 pm

Am aflat date exacte . Se pare ca omul a fost inginer si acum este pensionar. Sta pe strada Cazaci. De pe strada siretului pe partea dreapta se face o alee micuta, pe aleea aceea este o casa tot pe partea dreapta (mai bine intrebati...) acolo sigur o sa vedeti casa si pisicile pt ca sunt peste tot. Am mai intelesc ca omul este cam scufundat in bautura...Dar oricum este de treaba si o sa fie bucuros de vizita voastra , am mai inteles ca are pensie in jur de 1600 de ron si nevasta lui nu am inteles ce lucreaza.
Date si mai exacte peste doua saptamanii ...( cred ca bunica mea va reusii sa vorbeasca cu el) acum bunica mea pleaca din oras pt. o sapt.
Daca o gasesc si pe prietena mea ...o sa revin cu informatii !
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Aug 22, 2010 5:53 pm

Nu am vrut sa spun din strada siretului...am vrut sa spun din strada Lupeni. Imi cer iertare am inversat, m-am ametit in cate stzi mi-a dat bunica mea.Daca poate cineva sa editeze mesajul si sa il stearga pe acesta...
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptySam Sept 25, 2010 3:04 pm

Buna Oana! Sa nu uiti sa revii cu o adresa cat mai exacta sau cu un numar de telefon. Eu am fost in Ploiesti dar din pacate indicatiile date de tine nu m-au ajutat prea mult : am intalnit catei si pisoi flamanzi la tot pasul. Sau daca e mai usor asa, lasa-mi numarul de telefon al bunicii tale si o voi suna pe 16 octombrie cand ma voi intoarce la Ploiesti.
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptySam Sept 25, 2010 3:51 pm

Bunica nu a reusit sa afle prea multe....
Din pacate.
Imi pare rau.
Stiu,acolo gasesti (mai ales catelusi) la tot pasul.
Dar acum aceea fam. conteaza mai putin.
Daca ma intelegeti
Macar acele animalute au o casa.
Sper ca nu se mananca intre ele.
Tot e posibil.
Pe langa blocul bunicii mele sunt f multe animale.
Oameni din bloc au animale,fac pui
Si ii lasa pe strada
Da......
Si asa se strang.
Si se strang.
Pana pe 16 octombrie tre sa mai aflu eu ceva!
Am rugat o prietena dar nu imi raspunde la mesaje,
cred ca e ocupata cu scoala
Dar voi afla ceva!
Sus In jos
claudia

claudia


Mesaje : 9
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 34

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Oct 31, 2010 2:33 pm

Eu sunt din satu mare si as vrea sa adopt o pisicuta..sau doua,care au nevoie de ajutor.imi sunt foarte dragi.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Doua pisicute pentru adoptie   Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Oct 31, 2010 3:04 pm

Eu am doua pisicute pentru adoptie:
http://www.adoptiipisici.ro/doua-pisicute-surori-tita-si-tigrut/

Daca am sa pot sa dau aceste pisicute am sa pot sa ajut si alte pisicute aflate in nevoie de ajutor.
Citeste te rog anuntul.
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Foarte frumos   Familia cu peste 20 de pisici  EmptyDum Ian 09, 2011 11:38 am

Demn de urmat, ca exista si astfel de oameni in lume.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyMar Ian 11, 2011 3:27 pm

Un om iubitor de animale si daca nu are posibilitati de a tine multe animale.1 sau 2 nu-ti mananca toata mancarea!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  EmptyMar Ian 11, 2011 5:00 pm

Stiu ca exista si oameni buni pt ca am vazut la tv o femeie cu 28 de catei care erau vagabonzi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Familia cu peste 20 de pisici  Empty
MesajSubiect: Re: Familia cu peste 20 de pisici    Familia cu peste 20 de pisici  Empty

Sus In jos
 
Familia cu peste 20 de pisici
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Diareea la pisici
» niste pisici
» OAMENII??...SAU ANIMALELE??(batranica si pisicile ...)
» Asociatia Dogs Center ofera spre adoptie catelusi chiar de rasa iubitorilor de animale!
» Pisici de rasa comuna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Pisici :: Pisici-
Mergi direct la: