Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Doua pisicute foarte timide

In jos 
+3
Spinu Patricia
yoana
simona
7 participanți
AutorMesaj
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Oct 24, 2011 6:08 pm

Acum o saptamana am primit un apel de la o fata , precum ca undeva langa un chiosc de ziare doi pisoi i-si traiesc viata intr-o cutie de carton .Am raspuns apelului ei , am decis sa ii iau la mine pana le vom gasi stapani.Luni am fost anuntata ca s-a gasit o alta persoana dispusa sa ii tina in foster pana la o adoptie finala.Sambata am fost sunata din nou in legatura cu cei doi pisoi , fata care ii avea in grija a decis ca nu ii mai poate tine , trebuiau urgent plasati la alta persoana , eram singura dispusa sa ia doua pisici salbatice , rahitice , fricoase .In seara aceasta am preluat pisoii , intradevar sunt foarte , foarte fricosi , nu arata "comercial", nu sunt gata de adoptie , dar cu toate astea am decis sa le fac poze si sa ii promovez , asa sansele lor de adoptie vor creste.Sunt marisori , nu sunt cat cei pe care i-am avut pana acum, din proprie experienta stiu ca oamenii isi doresc animalute cat mai mici , pufoase , sa arate bine si daca arata ca si cum ar fi de rasa e chiar foarte bine.Cu putina iubire si grija cei doi pisoi vor arata foarte bine , maine ii deparazitez intern si extern , am sa le fac baita momentan cu sampon care nu necesita clatire , abia daca pot pune mana pe ei , bine nici nu vreau sa ii traumatizez si mai tare.Am sa vi arat asa cum i-am primit in seara aceasta
Doua pisicute foarte timide  IMG_6066
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Oct 24, 2011 6:55 pm



bineinteles ca au sanse de adoptie !!!!!....mai ales ca sunt pui...indiferent cate luni au, ideea e sa nu aiba "ani" !!...

daca sunt mai marisori, peste 4, 5 luni, nu e nici o problema !!!...la faci baita deparazitanta, ii deparazitezi intern-extern, curelusa neaparat rosie !!! Smile si...cu multa iubire, ii imblanzesti....nu-ti ia mai mult de 1-2 saptamani...insa bine ar fi sa ii tii in casa, asa se vor obisnui mai usor cu prezenta umana...si...sa-i tii mult in brate !! Razz s-ar putea sa le placa !

ar mai fi un avantaj, daca au in jur de 6 luni...sunt fetite????....le poti da sterilizate si atunci sansa adoptiei e si mai mare, crede-ma !!

daca-s motanei, nu-i necesara sterilizarea, si nici recomandata pana pe la 1 an...

mititeii...cum stau ei asa, unul in altul...ca doi orfani, aparandu-se reciproc...parca vad ce mandrete se fac in 1-2 saptamani...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMar Oct 25, 2011 4:01 am

Ce fumusele sunt dar sunt fetite sau baieti? Razz Razz Razz
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMar Oct 25, 2011 6:22 am

cel mai micut e baietel si cea mai mare e fetita Smile.ii tin in casa , chiar daca am la dispozitie 1 camera cat o cutie de chibrituri Smile), au dormit in cosulet langa calorifer , au papat toata noaptea , au folosit si litiera , se inteleg cu cei doi pisoi mici pe care ii am , dar cu cele mai mari nu , nu se apropie de ele .astazi le facem si deparazitarea interna si externa , deja fetita a prins curaj , sta in pat , baietelul inca nu dar e abia prima noapte.
baietelul zic eu ca are intre 2 si 3 luni iar fetita intre 3-4 luni .baietelul e mai slabut fata de fetita , dupa deparazitare speram sa mai ia in greutate.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMar Oct 25, 2011 11:11 am

Minunata pereche!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMar Oct 25, 2011 3:01 pm

asa e
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMar Oct 25, 2011 3:45 pm

Sunt foarte frumosi mai ales dupa ce se vor ingrasa putin. Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyJoi Oct 27, 2011 6:43 pm

Doua pisicute foarte timide  IMG_6148-1
asa arata dupa 4 zile petrecute la mine Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Oct 28, 2011 7:29 am



hehehe....mai, simona....cum faci asta???...cand vrem si noi sa vedem ce-i intr-o poza, uite ca-i prea mica !..

ce claie simpatica acolo!! tolanita in curatenie si caldurica....insa cu greu am distins unde-s capusoarele si unde-s funduleturile !!! Very Happy sa-ti traiasca ! (claia)
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Oct 28, 2011 12:56 pm

Cate mate parca formeaza doar una! I love you Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Oct 28, 2011 4:15 pm

Acele pisici formeaza un ghemotoc de blana.Foarte fain.Sunt matzele spectaculoase.
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyDum Oct 30, 2011 3:07 pm

Very Happy , cand am adaugat poza parea mare , ca am tot incercat sa o fac mai mica si nu reuseam si am apasat pe buton pana a iesit asa cum o vede-ti
mai pun poza o data
Doua pisicute foarte timide  293901_306065392752984_100000485767218_1282513_314617328_n
de sus in jos :spocky motanul sotului Smile), baietelul urecheat si slabut, fetita cu cioc si pisoiul de aici din curte
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyDum Oct 30, 2011 4:48 pm


Laughing Laughing Laughing


deci poza asta e bestiala !!!! mâtzul de pe claie, sta cu labutza pe capul celui de-al treilea...iar al doilea, are ...degetul in gura !!??? Laughing

esti sigura ca nu i-ai asezat tu pentru o sedintza foto ??? Laughing nu contenesc privindu-i si amuzandu-ma !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Oct 31, 2011 4:46 pm

ce scumpi sunt I love you
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Oct 31, 2011 5:36 pm

oooo ce dragut Very Happy Very Happy
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Noi 07, 2011 6:51 pm

inca nu au fost adoptate pisele alea mici , dar nu e bai , numai bine se mai ingrasa si ele:D.intre timp am mai gasit o pisicuta , are cam 4-5 luni , e fetita , e gri-tarcata, e o pupacioasa si dorm toate pisele acum in cosuletul de la Gozh langa calorifer.noaptea sunt cumintele , dimineata de la 5 e trezirea , au treaba in litiera , cum o golesc cum se ducea alta Smile).papa bine si se pun pe joaca pana ce plecam noi la munca la 7.30.cine stie ce fac ele toata ziua dar dovezile din camera lasa de banuit Smile), perdeaua este jos , sosetele sunt insirate in toata camera , sertare deschise Smile), ce mai o nebunie cand ajung acasa .
pupici
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyJoi Noi 17, 2011 6:26 pm

cate nasucuri sunt in poza Very Happy
Doua pisicute foarte timide  IMG_6294
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Noi 18, 2011 4:03 am

E bine ca se inteleg asa din prima.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Noi 18, 2011 7:39 pm


[quote="simona"]cate nasucuri sunt in poza Very Happy

pai vreau sa spun ca intrebarea nu e tocmai simpla !! Laughing Laughing
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Noi 25, 2011 10:06 am

buna
aceste doua pisicute timide au fost adoptate impreuna de o doamna minunata din piatra neamt.intre timp am reusit sa gasesc casuta si la cealalata pisicuta din cosulet , cea cu urechile roscate Smile.de asemenea am gasit casuta si pentru pisoiul cel gri tigrat gasit in zona unde lucreaza sotul meu Smile.a fost o saptamana buna sa zicem Very Happy.a mai ramas cutulica mic , momentan nu am nici o cere pt el , sper ca intr-un final sa ii gasesc casuta , sotul a zis sa ma mai opresc , ca eu tot strang catei dar nici unul nu reusesc sa dau Sad.acum am cateaua mea Lucy , catelul Bobita , catelul Costica , cei doi micuti gasiti langa capsuni si asta micu Sad.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyVin Noi 25, 2011 4:14 pm

Ce bine Very Happy ... Felicitari!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyDum Dec 04, 2011 5:40 pm

se poate arhiva , am vb cu stapanii si pisoii sau adaptat bine , au avut 2 zile in care au stat ascunsi dar acum cerceteaza toata casa
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Dec 05, 2011 5:05 am

Poti pune si poze??
Sus In jos
TheParkour
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 18
Data de inscriere : 04/12/2011
Varsta : 27

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyLun Dec 05, 2011 8:53 am

Ce dragutze sunt flower
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMier Dec 07, 2011 6:01 pm

a-ti vazut in cosuletul cu pisici ca aveam unul alb si cu urechile roscate?ei bine , in ziua de Mos Nicolae a fost si ea adoptata.Un tatic emotionat si foarte timid Smile a dorit sa ii faca o surpriza fetitei lui Smile.Cum primesc poze postez Smile.
Pupici
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  EmptyMier Dec 07, 2011 7:16 pm

Deci cel care a adopta a avut un cadou foarte frumos de Mos Nicolae!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doua pisicute foarte timide  Empty
MesajSubiect: Re: Doua pisicute foarte timide    Doua pisicute foarte timide  Empty

Sus In jos
 
Doua pisicute foarte timide
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Familia cu peste 20 de pisici
» Animale care au nevoie de ajutor
» Pisicute de adoptat!!
» 2 pisicute siameze!!!!!!
» Mizti-pisicuta de apartament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: