Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Mizti-pisicuta de apartament

In jos 
+6
claudia btzt
Lazar Catalina98
stefanyafelea
Spinu Patricia
alexandra nica
yoana
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 23, 2011 3:41 pm

....sau de ....interior !! ....de casa, de apartament, de ce-o fi....numai interior sa fie....sau cel putin deocamdata, pana mai crestem si suntem sterilizata !!! Smile

suntem o frumusete de pisicutza, deparazitata intern si extern, cu constiinciozitate (a eliminat si niscai viermisori)...

a fost gasita de sotul meu, n-o sa va vina sa credeti....intr-o zi, pe cand pisicutza-petrolista inca era la mine, mi-am trimis sotul sa aduca paine....el sosi insa acasa, cu bratele pline...intr-o mana o sacosa si in cealalta o...pisulina !!....va marturisesc insa faptul ca am un sot care nu ma incurajeaza defel in a aduna animalute "petroliste"....insa, atunci cand il doboara mila, se vede treaba ca nu poate nici el rezista !

micutza era in fata brutariei...cu o zi inainte,nu era, deci abia ce fusese lasata !...in usa brutariei...statea in fundulet, pe un frig naprasnic, cu vant si ploaie marunta...sotul meu a iesit cu painea, s-a uitat insistent la ea si a vazut-o cum intorcea capul dupa fiecare trecator, parca cu speranta de a fi luata in brate...cineva adusese un preşulet ca sa stea, insa un catel a izgonit-o , si se asezase el...asa ca, micutza a renuntat, stand cu piciorusele pe cimentul rece si umed...sotul meu ezita....a incetinit pasii...se gandea ca mai aveam o petrolista acasa.....n-ar mai fi vrut si o brutareasa...a urcat in masina, dar n-a dat cheie...a stat un pic si ...cale intoarsa !!...pisicutza fu iute "ridicata" si ascunsa in haina groasa a sotului !! Very Happy ...n-a zis nici "pâs"...nici "miau"...de frica ca nu carecumva sa fie iar abandonata...a ajuns astfel, la mine in brate, si imediat la baita !!....dupa o spalare si samponare ca la carte, pisa fu repede uscata si imprietenita cu petrolista...

acum, Mitza-brutareasa asteapta un stapan responsabil, care stie ce inseamna un animalutz de ingrijit...pisa e de interior...cel putin pana vine caldurica de primavara si va fi sterilizata !!...acum are in jur de 4 luni, deci e prea devreme sa o sterilizam....nu lasa par (deocamdata)...animalutzele pana la maturitate, nu lasa blanita prin casa...

se ofera cu zestre si conditii de interior...e o iubareata si are un defect: ii place in brate ! Razz daca nu o ia nimeni, se "catara " singura, si nu va doresc! Mad

ia priviti minunatia !...o domnisorica lipicioasa, nu prea pupacioasa(cum era petrolista), sta si singurica in casa, nu face pozne ! (prea mari) Smile


Mizti-pisicuta de apartament Resizeofm

Mizti-pisicuta de apartament Resizeofm1

Mizti-pisicuta de apartament Resizeofm2

mi-e foameeeee....eu nu mai pot de foame si voi tot faceti poze !!!!

Mizti-pisicuta de apartament Foameee

intalnire de gr. 0

Mizti-pisicuta de apartament Intgr1

joaca multa, multa !!...mai ales dupa o baita buna !

Mizti-pisicuta de apartament Jca1

Mizti-pisicuta de apartament Jca2


brutareasa mai are si alte defecte: nu prea miauna, mai mult....se " mâţâie" ! Laughing ....ii place sa stea in brate cand lucrez la calculator si urmareste cu interes sageata de pe ecranul monitorului !!!....nu va speriati, nu a sarit niciodata sa o prinda !!(inca) Laughing Laughing






Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 23, 2011 3:46 pm

Deci o pot considera mata mea.NU Question




Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 23, 2011 4:00 pm



hehehe....daca inveti bine si iei note mari.... Razz si daca promiti ca ne vom ocupa de sterilizare !!! adica sa nu apuce sa aduca mostenitori pe lume ! (sunt atatia nefericiti pe toate drumurile !!)
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 23, 2011 4:03 pm

Deja am note bune si va promit ca impreuna cu d-voastra o ducem la sterilizat.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMier Oct 26, 2011 3:36 pm

Ce mai face matza mea doamna profesoara?Cred ca e mai frumoasa pe zi ca trece.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMier Oct 26, 2011 3:40 pm

Si matza mea este acolooo! Razz Razz I love you I love you I love you
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMier Oct 26, 2011 3:45 pm

Amandoua sunt extraordinar de superbe.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyJoi Oct 27, 2011 4:16 pm



mitzulina ta e o domnisorica adevarata !!...o alinatata foarte mâţâită si bârâită !!!! Laughing o sa mor de dor dupa mâţâielile ei !! nu miauna decat cand ii miroase a fripturica !! Laughing dar si atunci, asa, mai delicat !

e o curatica si o cuminte...doar cand o apuca hârjoneala, te sfatuiesc, asa ca si pe Patri, sa fii in preajma ei ca sa-i mai tai elanul !! Laughing

vrea mai mereu in brate !!...daca nu te prinzi, incepe sa se catere singurica !!! Laughing Laughing Laughing

mai vrei detalii???...le vei afla acusic , "faţă catre faţă". Nu promit pe maine, dar poate in weekend...te sun !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyJoi Oct 27, 2011 5:06 pm

DA VA MULTUMESC.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Oct 29, 2011 9:31 am


Mitzi a plecat acasa !!!..acasa la ea...adica la alexandra !! Smile

acusic astept pozele, ca sa postam dovezi !!

voi divulga faptul ca era cat pe ce sa n-o mai dau pentru ca m-am atasat tare mult de ea...si asta se intampla in special atunci cand animalutul sta IN casa !!!...am rezistat insa ispitei de a o pastra, pentru ca nu se stie de nu mai gaseste sotul meu alta "petrolista " pe drumuri !...si atunci, am nevoie de spatiu pentru pregatirea de adoptie...de fapt asta si este ideea...daca salvam animalutze, ne pastram cate avem nevoie , sau cate ne permite spatiul....restul, trebuie sa le gasim adoptori !

alexa, sper sa nu ai probleme de acomodare cu miaunica...dar daca, doamne fereste vor fi, terbuie sa stii ca oricand o preiau inapoi !!...am mai auzit de cazuri de neadaptare a animalutelor, de aceea spun asta !

asteptam vesti ! Smile


Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Oct 29, 2011 9:35 am


PS. sa stii ca puiana nu are mai mult de 5 luni...cand mi-a adus-o sotul meu, ( cu o luna in urma) era cam cat "petorlista" patriciei...insa, daca e crescuta in puf, ea se dezvolta bine , iar la 6 luni, e la fel de maricica asemeni uneia adulte...insa faţa ii tradeaza varsta tanara !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Oct 29, 2011 2:15 pm

Miaunica e foarte cuminte doar ca are o problema cu papagalii si cu florile.Iar in rest s-a dus prin inspectie in toata casa,a mancat,s-a jucat cu membrii familiei,iar acum doarme pe balena mea de plus care e tot cu alb si negru.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Oct 29, 2011 4:15 pm


ai papagali???? ups !...am auzit de prietenii intre catei si pisici dar intre pisici si pasari...hmmm...ai grija...sper sa nu postezi vreodata pe "In amintirea lor.."... Evil or Very Mad

si uite asa, fetele GOZH au inceput adoptiile de toamna si mi-au golit casa de miaunici !! Razz iar pisele mele au intrat in categoria "Cele mai bune adoptii" !...

ia sa vedem, cum spuneam, si dovezile:

Mitzi preluata de alexa!

Mizti-pisicuta de apartament Resizeof29102011735


si ca orice copila care pleaca in lume, la casa ei, Mitzi a luat cu ea, un pic de zestre: litiera de la mine, zarul de ...copilul meu Smile si papa, jucarele si castronele, de la Gozh !


Mizti-pisicuta de apartament Resizeof29102011737

Mizti-pisicuta de apartament Resizeof29102011738

Mizti-pisicuta de apartament Resizeof29102011743

si...o pisicutza cam cataratoare !

Mizti-pisicuta de apartament Resizeof29102011745

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 5:48 am

Este superba a facut vreo boacana? Razz I love you Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 6:47 am


nu cred ca acum, pentru ca inca e timida in noua casa....dar...are timp, nu?? Very Happy

de exemplu, alexa !...cu o zi inainte , mitzulina se urca vertiginos pe perdeaua de la baie...ii placea cum ii intrau gherutele in ea !!...asa ca, acum e cam gaurita si asteptam pe mos craciun sa aduca alta !!!!....sa dau comanda si pentru tine de una !?? Laughing

si mai este ceva ce tinde sa devina traditie: ii place la nebunie sa scoata bulgarele de pamant din litiera si sa se joace cu ele prin casa...le ia in gurita si le duce la "prelucrat" undeva , unde ii place ei..ca sa fie in tihna..acolo, le joaca bine pana le zdobeste !! Twisted Evil Laughing Laughing

(dar iti vand un pont: daca folosesti nisip, nu mai poate scoate nici un bulgarel, nu?)

noi iti dorim mult succes !! Razz s-ar putea sa ai multe de scris pe topicul "clipe frumoase si amuzante" !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 7:11 am

Deja balenozaurul meu a devenit culcusi si perna in acelasi timp.Mitzi azi dimineata la ora 3 ea se juca cu picioarele mele.Daca,casa a fost in reparatie mi-am scimbat tot inculsiv si geamurile asa ca inca nu am perdele deci nu are ce strica.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 7:40 am

Am uitat sa va intreb cu ce sampon o spalati ca sa o spal si eu si cum o spalati.Si la cat timp.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 7:45 am

Acum mi-am dat seama dece Mitzi avea treaba cu florile,ptr ca era pamant in ol si credea ca acolo trebuie sa isi faca nevoile.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 12:11 pm

Cred ca sampon de pisici anti purici!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Oct 30, 2011 12:16 pm

Da dar cum se numeste.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Oct 31, 2011 5:11 pm

Uitati-o si pe colocatara mea Mitzi foarte relaxata si dezinvolta.
AICI imi pandea papagalii lingandu-se pe botic.

Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0210e1

Aici dormea ca o purcica pe balenozaurul meu.
Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0216e1

Mizti-pisicuta de apartament P291011161
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Oct 31, 2011 5:33 pm

ce dragutza este Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Oct 31, 2011 6:02 pm

Stiu este foarte frumoasa si mataita.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Oct 31, 2011 6:26 pm

Cred ca ii place noua casuta!! Razz Razz I love you I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 4:14 pm

ce draguta e.... sa ai grija de ea sa se faca mare Very Happy Very Happy Very Happy sa iubesti animalele cum le-ai iubit si pana acum
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 4:36 pm

Merci.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 4:53 pm



Alexa, ne-am distrat teribil cu pozele astea !!..sunt grozave, dar a doua intrece orice masura !...cel mai incantat a fost sotul meu pentru ca el este cel care a gasit-o si a "cules-o", asa ca este tare fericit de adoptia Mitzei...

cred ca daca am face un top al celor mai reusite adoptii, eu spun ca ar fi Mitzi-brutareasa si Dazy-Petrolista !!...ce credeti?

Alexa, nu e cazul sa o speli pe mâţană ! Smile sincer nu stiu la cat timp se spala miaunicile insa sigur acum nu e cazul...eu am spalat-o cu "sampon antideparazitar" (pentru ca aveam motive Twisted Evil ) insa sunt si sampoane simple pentru animalutze !...


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 4:59 pm

Multumesc.V-am trimis un mp va rog sa ma ajutati.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:05 pm



cum e cu somnul, noptile ??? (al ei ca al ei, dar al vostru !!) Razz

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:10 pm

E foare fain se ascunde sub cersaf si cand misc o mana sau un picior sare pe ele.Deaja am acumulat 4 zgarieturi.Are intr-un fel program ziua doarme noaptea nu lasa pe altii sa doarma.E o smechera de matza.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:12 pm

Stati ca acum fac o poza cum doarme. Very Happy Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:17 pm



n-o lasa sa doarma ziua !!!....fii si tu MAI smechera decat ea...pune-o la "treaba" ziua....da-i de lucru...jucarele, hartii mototolite !!!...oboseste-o , si noaptea se va potolii !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:23 pm

Uitati aici o purcica.
Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0221e1

Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0220e1


Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:24 pm

Da da in felul cum doarme iti e mila sa o trezesti.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMar Noi 01, 2011 5:51 pm

asa e.... dar incet incet o sa o obisnuiesti... ca esti fata descurcareata
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyMier Noi 02, 2011 3:45 pm

Asa am fost tot timpul. Twisted Evil Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyJoi Noi 03, 2011 4:08 pm

si o sa mai fii....
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyVin Noi 04, 2011 2:05 pm

Mersi frumos
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyVin Noi 04, 2011 5:19 pm

A inceput sa-i curga si celalt ochi lui mitzi. cyclops
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Noi 05, 2011 9:19 am



alexa, intra pe sectiunea "pisici", la topicul "Mica..."...mai mult nu prea stiu nici eu ce sa spun...oricum, sterge-i frecvent, prin tamponare, ochii cu hartie igienica...eu de asta folosesc pentru ca absoarbe foarte usor....apoi o ung, cum am scris acolo, cu asociclin....sa vedem ce va fi...

ce am observat este ca atunci cand e mai cald afara, nu mai lacrimeaza asa tare...evit inca sa ma duc la vet. pentru s-ar putea ca o simpla intrebare sa ma coste cateva zeci de lei !! mai stau un pic cu asociclinul sa vad ce "rezulta" dupa 7 zile de tratament !

nu te speria, Mica mea "plangea" grozav chiar de cand am luat-o din adapost !..adica de vreo 4 luni !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptySam Noi 05, 2011 10:46 am

Very Happy I love you Asa o sa fac.Multumesc de sfat. Very Happy I love you
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Noi 07, 2011 3:39 pm

Veste buna lui Mitzi nu ii mai curg ochii si nici puchini nu mai are.Doar ca mi-a facut o boacana,toate servetelele le-a adunat prin casa si le-a rupt,facand o mizerie de nedescris. cat Very Happy Razz
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Noi 07, 2011 4:06 pm

Eu acasa am o cutie cu resturi pt animalele strazii si era acolo un miez de paine la luat si a imprastiat prin toata casa numai firmituri!Bine ca la mine nu ajuge la servetele!!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyLun Noi 07, 2011 4:25 pm

Eu am servetele in fiecare camera in caz ca am nevoie de ele sa le folosesc dar Mitzi cea hotomana mi le-a luat si le-a jumulit in toata casa.
I love you cat
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 10:38 am

Am revenit cu poze Mitzi s-a obisnuit in noua casa si se joaca toata ziua.

Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0249e1 aici mitzura doarme cu pofta

Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0254e1 aici se intindea dupa lungul ei somn

Mizti-pisicuta de apartament Fotografie0255e1

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 12:21 pm


de cate ori o privim pe mitzulina cea tolanita, ne creste inima !!!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 12:25 pm

I-am facut ieri baie.Nu prea ii place asa ca mi-a tatuat bratul.Si nici la uscat nu prea sta.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 12:49 pm

E foarte frumoasa . Cred ca si tatuajul e frumos Smile Smile Smile Smile
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 12:53 pm

Da e pe masura gherutelor ei si ea le are cam mari.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament EmptyDum Noi 13, 2011 12:55 pm

Very Happy Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mizti-pisicuta de apartament Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament Empty

Sus In jos
 
Mizti-pisicuta de apartament
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pisicuta Mili!
» PISICUTA Cici
» Cea mai batranica pisicuta !!!
» Ketty , pisicuta mea.
» Pisicuta petrolista !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: