Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Mizti-pisicuta de apartament

In jos 
+6
claudia btzt
Lazar Catalina98
stefanyafelea
Spinu Patricia
alexandra nica
yoana
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Oct 23, 2011 3:41 pm

Rezumarea primului mesaj :

....sau de ....interior !! ....de casa, de apartament, de ce-o fi....numai interior sa fie....sau cel putin deocamdata, pana mai crestem si suntem sterilizata !!! Smile

suntem o frumusete de pisicutza, deparazitata intern si extern, cu constiinciozitate (a eliminat si niscai viermisori)...

a fost gasita de sotul meu, n-o sa va vina sa credeti....intr-o zi, pe cand pisicutza-petrolista inca era la mine, mi-am trimis sotul sa aduca paine....el sosi insa acasa, cu bratele pline...intr-o mana o sacosa si in cealalta o...pisulina !!....va marturisesc insa faptul ca am un sot care nu ma incurajeaza defel in a aduna animalute "petroliste"....insa, atunci cand il doboara mila, se vede treaba ca nu poate nici el rezista !

micutza era in fata brutariei...cu o zi inainte,nu era, deci abia ce fusese lasata !...in usa brutariei...statea in fundulet, pe un frig naprasnic, cu vant si ploaie marunta...sotul meu a iesit cu painea, s-a uitat insistent la ea si a vazut-o cum intorcea capul dupa fiecare trecator, parca cu speranta de a fi luata in brate...cineva adusese un preşulet ca sa stea, insa un catel a izgonit-o , si se asezase el...asa ca, micutza a renuntat, stand cu piciorusele pe cimentul rece si umed...sotul meu ezita....a incetinit pasii...se gandea ca mai aveam o petrolista acasa.....n-ar mai fi vrut si o brutareasa...a urcat in masina, dar n-a dat cheie...a stat un pic si ...cale intoarsa !!...pisicutza fu iute "ridicata" si ascunsa in haina groasa a sotului !! Very Happy ...n-a zis nici "pâs"...nici "miau"...de frica ca nu carecumva sa fie iar abandonata...a ajuns astfel, la mine in brate, si imediat la baita !!....dupa o spalare si samponare ca la carte, pisa fu repede uscata si imprietenita cu petrolista...

acum, Mitza-brutareasa asteapta un stapan responsabil, care stie ce inseamna un animalutz de ingrijit...pisa e de interior...cel putin pana vine caldurica de primavara si va fi sterilizata !!...acum are in jur de 4 luni, deci e prea devreme sa o sterilizam....nu lasa par (deocamdata)...animalutzele pana la maturitate, nu lasa blanita prin casa...

se ofera cu zestre si conditii de interior...e o iubareata si are un defect: ii place in brate ! Razz daca nu o ia nimeni, se "catara " singura, si nu va doresc! Mad

ia priviti minunatia !...o domnisorica lipicioasa, nu prea pupacioasa(cum era petrolista), sta si singurica in casa, nu face pozne ! (prea mari) Smile


Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Resizeofm

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Resizeofm1

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Resizeofm2

mi-e foameeeee....eu nu mai pot de foame si voi tot faceti poze !!!!

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Foameee

intalnire de gr. 0

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Intgr1

joaca multa, multa !!...mai ales dupa o baita buna !

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Jca1

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Jca2


brutareasa mai are si alte defecte: nu prea miauna, mai mult....se " mâţâie" ! Laughing ....ii place sa stea in brate cand lucrez la calculator si urmareste cu interes sageata de pe ecranul monitorului !!!....nu va speriati, nu a sarit niciodata sa o prinda !!(inca) Laughing Laughing






Sus In jos

AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Mai 08, 2012 1:02 pm



hai ca e bestiala mitzi -extraterestra (din poza a 3a )...iar papisu e ... Laughing ce moaca are !! Laughing
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Mai 13, 2012 9:53 am

Da Mitzi din poza a 3-a se zburlea la stefania adica se scuipau reciproc.Cand o scuipa Stef pe Mitzi iese rau adica cu zgarieturi.Si da Papisu are o moaca de femela insarcinata care parca poarta o mica povara in burtica.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Mai 16, 2012 1:11 pm

Poze noi cand Mitzi era cu garda jos.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0391w

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0392x

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0393d

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0394w

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 8:31 am

Am revenit si cu poze mai interesante cand mitzi are si o latura umanista.
Aici invata intensiv engleza:
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Cuengleza

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Matzacudictionar

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Totengl

Si dupa atata invatat mergea si un somnic bun,doar ca intr-o pozitie anormala pentru o pisica si normala ptr Mitzi,ca de asa stapan asa pisica. Rolling Eyes

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Dormindinfund

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Infund

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Inpopou

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Mitzicucraciiinsus

Si aici dupa somnul acela bun o portie de zgarieturi si box.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Boxand

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 5:00 pm

no words...just Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 5:01 pm

Crek ati spus totul!! Smile Very Happy
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: foarte tare    Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 5:49 pm

offf tare imi este dor de tomitza al meu si tare imi este frica sa mai aduc in casa mea o alta pisicutza Sad(( am devenit obsedat de frica ca orce animalutz voi aduce in casa il voi pierde Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 8:03 pm

Nu fi asa pesimist,Tomita al tau a avut un mare ghinion cu bolile lui.Stiu ca e grea despartirea,dar pana la urma trebuie sa treci peste toate stii cum e soarta te loveste atunci cand nu te astepti.Deci fi optimist si adopta cat mai multe animalutze. I love you
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: 10x   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 09, 2012 8:10 pm

mersi pt incurajare deocamdata am grija de pisicutele din cartier o sa le cunoasteati si voi prin intermediul pozelor cat de curand cand mi se va permite sa urc poze pana atunci mam apucat de facut poze si le am in tel Smile
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyVin Iul 13, 2012 8:49 am

Unele poze le fac si eu : de exemplu poza cu mitzi zburlita si altele... cat
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 15, 2012 8:01 pm

PISULINA MEA MICA
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0570n

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0571lg

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0572d


Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0573w

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 7:53 am

Razz Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 7:57 am

...iar copilul cu cercelush rosu NU este un baietel ci...o surioara Nica !!! cheers Razz

cat priveste mâţa....
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 11:03 am

Pacat de parul ei lung. Mad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 12:47 pm

Asa i-am spus si eu.Gerda cand s-a uitat pe pozele de la Vermesti a zis cine e baiatul de langa noi si i-am zis ca e sormea. No
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 7:08 pm

Laughing Laughing am vrut sa elucidez eu asta mai intai, pe forum dar n-am mai avut timp...

cu par sau fara par, e o pustoaica pe cinste...animalutzele au nevoie de ea !! Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 16, 2012 7:09 pm

chiar simteam nevoia sa stiti.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyJoi Iul 19, 2012 7:52 pm

s-a tuns:)
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyVin Iul 20, 2012 7:21 am

Macar ei ii place asta e ce conteaza. Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 9:30 am

Astazi Mitzura mea aia mica a fost sterilizata de Dr. veterinar Lungu Bogdan de la Darmanesti.Operatia a decurs cu succes,dar mitza este inca ametita de la anestezie.Dar ce conteaza e ca poate peste vreo luna sa iasa afara si sa se joace.
Today my sweet cat was sterilized by a doctor veterinar very good,but Mitzi is still dizzy from anesthesia but now sleeping.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Mitz

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0648u

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0646y

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0647a

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0649p

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0650o

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0651dz

Because my sweet cat was very obedient,calm and quiet,her mother took for her good food.
Si ca drept rasplata pentru ca a fost cumintica,i-a luat mamicuta ei si ceva papa bun. cat cat I love you
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0655j

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0656y

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 10:09 am

Ce urasc chestia aia albastra. Mad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 10:24 am

Si tu ti-ai sterilizat pisica Patri?
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 11:51 am

Nu
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 4:51 pm

..eu am trecut prin etapa aia....este foarte greu sa o vezi asa,dar te gandesti ca este mai bine pentru toti..eu mai am una noua de sterilizat:(

https://animalutze.catsboard.com/t307-2-pisicute-siameze
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptySam Iul 28, 2012 7:19 pm

In acest moment Mitzi e bine,a papat chiar daca nu ma asteptam ca dupa operatie sa manance,si a iesit pe afara seara pe racoare.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 12:13 pm

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0657d

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0658u

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0661xa

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 1:12 pm



alexa, sa nu o lasi inca afara, nesupravegheata !!!...iar acum, inteleg ca o rasfeti asa, ca pe o convalescenta ce este...insa, mai tarziu sa-i "diluezi" papa aceea, cu paine si putina apa +un ou fiert....
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 1:18 pm

Si mananca asa diluat ca daca mai pun si apa si ou fiert o sa arate ca un terci.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 2:20 pm


conservele sunt moartea pisicilor....ca si a oamenilor, de altfel....sunt extrem de concentrate si au chimicale multe....

amestecand-o cu paine(destul de multicica), si cu apa(ca sa se inmoaie bine painea), si un ou fiert moale, se reduce simtitor concentratia conservei...da, iese ca un terci, moale si foarte bun....ale mele mananca de pocnesc, ling toata farfuria...une mai pui ca faci economie...eu lungesc destul de mult o conserva...iar la sfarsit, au parte si de laptic bun, de casa !...asa, de sete !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 6:17 pm

hmm,vreau si eu cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyDum Iul 29, 2012 7:38 pm

Te invit la o portie ca i-am luat provizii cat e in aceasta perioada.
,,Ti-o prepar numai sa-mi dai telefon sa stiu sa fiu acasa." Razz Razz cheers
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 30, 2012 8:04 am

da,cum sa nu Very Happy dar se supara pisica pe mine dupa
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyLun Iul 30, 2012 8:38 am

Nu se supara ca e buna la inima,mai ales ca acum e cumintica de la sterilizare.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Iul 31, 2012 6:54 pm

Astazi am gasit sosia lui Mitzi adica dublura ei,este o pisica a unui vecin pe care am prinso si fotografiat-o la mn in casa ca sa nu credeti ca am facut vreun truc.
Today I found understudy Mitzi's.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0664m

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0665d

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0666q

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0667x

Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Iul 31, 2012 8:31 pm

affraid affraid affraid SOSIE??? affraid affraid affraid GHICI care e MITZA noastra Question Question Amandoua sunt doua PUFOSENII! What a Face What a Face
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 7:22 am

Surprised
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 7:23 am


Laughing WAAAAW ce-i acolo !!?? ....se scumpitenie mica-mica !!...e o puiuta, nu? ce-o mai adulmeca mitzi, s-o manance, nu alta !!...si le-ai surprins atat de bine !!...nu ti-o da tie?? asa, ca sa se bucure tata ! Wink Razz
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 7:24 am

As fi vrut eu sa vada tata exemplar dublu,cand venea acasa sa zica ca vede dublu.
A da si acum nu mai scuipa Mitzi pisica ci cealalta pisica o scuipa pe mitzi.
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 9:06 am

EU LE-AM FACUT POZELE!!! Laughing Laughing What a Face What a Face EU MERIT COMPLIMENTELE!! What a Face What a Face What a Face Laughing Laughing Laughing Very Happy Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 10:07 am

Da dar eu impreuna cu cele 2 zane mici am fost protagoniste asa ca nu te oftica pe degeaba Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 11:15 am

una e mai mult alb la cap..dar seamana cheers
Sus In jos
Nica Stefania
Membru Forum Animalutze
Nica Stefania


Mesaje : 127
Data de inscriere : 11/03/2012
Varsta : 22
Localizare : Moinesti,Bacau

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 12:09 pm

Neutral Neutral Pai una are mai mult alb PE cap pentru ca e mai maricica si are capul mai mare si mai dezvoltat.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMier Aug 01, 2012 12:25 pm

Ce dragalase sunt impreuna. Razz I love you I love you
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyVin Aug 03, 2012 10:25 am

Da sunt dragalashe,dar ieri am aflat cu stupoare ca acea pisica nu e a unui vecin ci traieste din mila vecinilor.
O mitzi 2 abandonata,dar are noroc de mine si vecini, care ii mai dam cate ceva de papa.
Pozele sunt facute ieri seara.

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 2purcele

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Mitzisisora

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Mitzisisorsa

In aceasta poza trebuia sa va arate cineva si limbutza.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Soralumatza

Aici era cam infometata No
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sorsay

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sorsainfometata

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyVin Aug 03, 2012 12:26 pm

Parca sunt gemene. Razz Razz
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Aug 07, 2012 8:04 am

Stati asa sa va dau o veste ,,bomba" Mitzi 2 adica sosia lui Mitzi a gasit-o ieri Stefania moarta sub podul de langa a noastra casa.
Imi pare rau ca nu i-am putut gasi familie!! Embarassed
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Aug 07, 2012 10:08 am

Crying or Very sad Crying or Very sad Ce repede se duc toate! Mad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Aug 28, 2012 6:50 pm

Pozitie noua de dormit dar poate era si beata.
New pozition for sleeping.
My cat drunk.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0804q

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0805

Poze artistice.
Artistic photo.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0807x

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0809z

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0810xd

Pozitia veche si relaxanta ptr Mitzi.
Old pozition for Mitzi!
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0814w

Mitzi plaing a new game.
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0834u

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0833x

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0835tu

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0836j

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0884v

Aici va arata limba geek geek geek tongue tongue tongue tongue
Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Sam0886u
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyMar Aug 28, 2012 7:10 pm

Razz
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 EmptyVin Aug 31, 2012 7:30 pm

Astazi pisa mea frumoasa era sa se spanzure in geamul de termopan rabatabil.
Am venit de la Vermesti de la bunica mea de la fotbal si noroc ca am vazut-o ca tot scuipa si tot mieuna,atunci am simtit ca e ceva nenregula cu ea si m-am dus la geam,cand colo mata mea cu capul intre geam,ca sa o salvez am impins cu mana capul pisici inapoi in casa si asa a menit Doamne, Doamne sa am pisica si sa nu mi-o ia nimeni. cat cat cat
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Mizti-pisicuta de apartament   Mizti-pisicuta de apartament - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Mizti-pisicuta de apartament
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pisicuta petrolista !
» Pisicuta insarcinata
» Pisicuta Biluta ! :3
» Animale care au nevoie de ajutor
» Pisicuta Biluta ! :3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Animalutze adoptate-
Mergi direct la: