Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 animalute pe mijlocul strazilor !!

In jos 
+6
Spinu Patricia
bybycuta
klaudika
adriana
Oana
yoana
10 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyJoi Sept 30, 2010 2:25 pm



e a doua oara cand mi se intampla, si m-am hotarat sa scriu...chiar cred ca poate unii pot invata ceva din experienta mea....de multe ori vedem animalute izbite/calcate/zdrobite pe mijlocul strazilor....la fel de multe ori intoarcem privirea..unii in sila (deh, sunt prea nobili ca sa-si manjeasca retina), altii poate din mila....

NU MAI PRIVITI INDARAT ATUNCI CAND PE SOSEA SE IVESTE OCHILOR VOSTRI O FAPTURICA LOVITA !!!....coborati din masinile voastre in care poate stati atat de comod, si e atat de cald si bine!..animalutul din strada e posibil sa astepte disperat, ajutorul vostru!...multe din ele NU sunt calcate ci doar lovite...luate in masina si duse la caldura unui locusor adapostit, in cateva zile isi pot reveni miraculos!

este a doua oara cand mi se intampla...ma grabeam spre seviciu..dar nu intr-atat de tare, incat sa ma prefac ca nu am timp !!!...pe strada, pe banda mea, o fapturica zacea ..mi-am spus in gand cu tristete "ufff"....si am trecut PESTE ea....dar deodata, la vreo 20 de metri, opresc brusc...mi-am dat seama instantaneu, ca pozitia pisicii era nefireasca !!..nu era intinsa, ci statea ghem !..era clar!..pisica , dupa ce fusese lovita, se ghemuise pt a se proteja...brusc am intors, si, desigur, ma luase traditionala tahicardie...mi s-au racit mainile, incepusem sa transpir, si inima imi batea ca inaintea examenului de admitere in facultete !!....am oprit...vreo doua masini au trecut iarasi peste ea...simteam ca lesin...la propriu!!!!....m-am apropiat si am luat-o in maini...era calda si plina de sange pe cap...amintindu-mi, si acum ma ia un rau "anatomic"....vreo 2 babe romanesti (adica tot traditionale) au iesit pe la porti..le intreb daca stiu a cui e pisica..una, intra, dezgustata de interesul meu, in curte..celalata imi raspunse amabil: "da lasati-o, doamna, in sant !"..am simtit ca as dori sa le arunc cu ceva...dar n-aveam in maini dacat matza !..am pus-o in masina, si fuga la vet. ...nu m-am mai intrebat cat m-ar fi costat...sau cat urma sa intarzii la serviciu...pisica si durerea ei erau acum prioritatea...

pisa a primit niste injectii la poponet...de durere s-a incordat si era sa fuga...m-am bucurat, gandindu-ma ca era totusi "vivace"....am lasat-o la vet pana m-am intors de la serviciu...acum e in magazie la mine, intr-o cusca plina cu fan, la caldurica...o mangai zilnic, si-i spun ca viata poate fi si frumoasa...i-am promis ca ii voi da sansa sa vada si ea cum e sa fii mangaiata si hranita de o mana materna...acum trebuie sa va vorbesc incet..ca doarme... Smile

animalute pe mijlocul strazilor !! Resizeofdsc04135

animalute pe mijlocul strazilor !! Resizeofdsc04136

animalute pe mijlocul strazilor !! Resizeofdsc04137

Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyVin Oct 01, 2010 5:07 pm

Ce ingerash ! I love you Si masinile treceau asa si calcau pe ea????? Ce CRUD CRUD !!!! Poate ca nu aveau cum sa o evite dar sa se opreasca poate puteau, sau nu? Si ce sa facem ? Nu prea sunt multi inger pazitori ca dv . pe lume ! Poate puteti intreba la scoala daca vrea cineva un pis confused Poate...poate..gasiti ! Nu ? Pai....Eu vedeam des animalutze din astea in Romania dar mereu era prea tarziu si imi reprosam in fiecare moment . DE CE???? DE CE??????? Si .. cam asta e !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyVin Oct 01, 2010 5:24 pm



nuuuu, pai nu calcau pe ea, draga mea!!...daca ar fi fost calcata, cu siguranta era prea tarziu s-o mai salvez...au trecut PESTE ea, vreo 3 masini...ea statea "ghem" si la fiecare curent provocat de viteza masinii, se clatina un pic...nu e calcata ci doar izbita...insa sunt un pik ingrijorata ca inca nu papa nimik...era plina de sange in gura...si am impresia de cate ori merg la ea, ca e un miros urat in jurul ei...mi-e teama sa nu aiba vreun organ intern afectat...uff...o mangai mereu si-i spun minciuni: ca viata e de fapt frumoasa !
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyVin Oct 01, 2010 5:31 pm

Pt animalutze in Romania viata nu va fi nici cand frumoasa !!! Dupa parerea mea! Pt ca pe cine trebuie sa intereseze(presedinte) nu intereseaza !
Si ce au spus batranele alea, o doamne !
Unele sunt asa scartoase si nesimtite, scuzati cuvantu !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyLun Oct 04, 2010 11:15 am

ieri am scos pisica la papa...nu am papat nimik pana acum, nici baut ....am luat-o in brate si am vrut s-o invelesc intr-un prosop, ca sa-i fie bine la cadurica...si mie fara purici necunoscuti ... Suspect insa in momentul in care am vrut s-o invelesc, pur si simplu s-a isterizat, a sarit ca arcul, si-a infipt gospodareste toate ghearele in mainile mele... Evil or Very Mad si pt ca nu m-a convins (am strans-o bine ), m- a muscat asa, "felineste" , dovedindu-mi ca nu are mandibula fracturata...

acum e pe sub o multime de dulapuri... Mad si nu reusesc s-ajung la ea..i-am lasat laptic si fripturica ...sa vad daca-si incalca pe inima si vine la papa!

ma tem ca m-am ales cu o "pisica salbatica" .... nu e ilegal? Razz

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyJoi Oct 07, 2010 2:38 pm



PISICA SALBATICA, EPISODUL....URMATOR!

matza mea , cum va spuneam, a evedat din cutia (transportorul ) in care o inchisesem, si acum sta fugara prin magazie --bine ca n-am scapat-o afara!...e pe undeva pe sub dulapuri, si-mi e imposibil sa dau de ea...insa, ii las papa bun si laptic, de cu seara, pe care, dessigur, nu le mai gasesc dimineata!...si mai gasesc in usa si niste...kk..!! Evil or Very Mad

inseamna ca e ok..da' ce ma fac cu salbaticia ei?...poate incet incet va iesi la lumina...nu stiu cat va dura..va tin "in touch"..sper si-ntr-o sedinta foto ! Smile
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyJoi Oct 07, 2010 9:02 pm

yoana a scris:


PISICA SALBATICA, EPISODUL....URMATOR!

matza mea , cum va spuneam, a evedat din cutia (transportorul ) in care o inchisesem, si acum sta fugara prin magazie --bine ca n-am scapat-o afara!...e pe undeva pe sub dulapuri, si-mi e imposibil sa dau de ea...insa, ii las papa bun si laptic, de cu seara, pe care, dessigur, nu le mai gasesc dimineata!...si mai gasesc in usa si niste...kk..!! Evil or Very Mad

inseamna ca e ok..da' ce ma fac cu salbaticia ei?...poate incet incet va iesi la lumina...nu stiu cat va dura..va tin "in touch"..sper si-ntr-o sedinta foto ! Smile

sarmana,cred ca nu a avut o viata usoara cu fostii stapini,asa am avut una mai demult,o gasisem paralizata,murdara,aruncata linga o biserica,desi cabinetul vet.era in apropiere,deh,s-au gindit la o minune divina...care a venit,in sensul ca desi in mod normal nu ajungeam pe acolo,am gasit-o si am dus-o imediat la vet.,care mi-a zis ca era otravita.Bietei pisici ii jucau ochii stinga-dreapta,si nu putea minca singura.Cum nu isi revenise dupa vreo doua zile,vet. concluzionase ca are meningita si va muri,ca tratamentul e prea scump si nu da rezultat...am cautat acasa prin carti si am gasit cel mai bun leac la meningita,echinaceea,pe care doctorii umani nici acum nu il stiu in Romania,si i-am dat citeva picaturi de tinctura,de 3 ori pe zi.A doua zi,deja mergea,si mi-a facut boacana ca a disparut...asta era intr-o marti,am cautat-o peste tot prin curte,am pus anunturi pe stilpi,de se crucea lumea,nu vezi mereu pisici pe jumate paralizate umblind creanga...draga de ea,dupa citeva zile,simbata,a venit singura,a intrat in casa si ma implora din ochi sa ii dau sa manince...saraca tot printre tablele pe care le am si acum in curte se pitise,si a stat asa ascunsa.Pe urma a fost suparata pe mine ca dr.mi-a dat sa ii fac injectii vit.b care sint f.dureroase,nu fugea de noi dar se ferea din calea tuturor,si bunica era impresionata,desi ii dadea sa manince pisica se ferea din drumul ei,nu cred ca avusese parte de afectiune...in cele din urma intr-o zi s-a uitat la mine lung,am strigat-o,dar a plecat ca de obicei spre magazie,dar nu a mai venit...a fost felul ei de a-si lua ramas bun,ii dadeau tircoale si motanii...nu stiu unde a ajuns,daca i-a fost bine,uneori pisicile care imi pleaca se intorc dupa citeva zile chiar saptamini,pe urma pleaca din nou si nu mai vin .
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMar Oct 19, 2010 3:39 pm

"pisica salbatica " a fugit.. Sad a prins un moment usa magaziei intredeschisa, si dusa a fost!...de 3 zile n-am mai vazut-o, desi am tot strigat-o (insa cand o strig cu "pis pis, apar matzele mele Laughing ), i-am lasat usa intredeschisa cu papa inauntru, dar..nimik...tinand cont ca e intr-o locatie total diferita de a ei, de unde am cules-o, oare mai sunt sanse sa se intoarca?..sau sa ma considere salvatorul /stapanul ei?...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyLun Noi 08, 2010 4:02 pm

nu, nu scriu despre "pisica salbatica"....s-a dus si nu stiu pe unde...tot ce sper e sa fie bine pt ea...nu au venit inca gerurile mari si poate s-a aciuat pe undeva si-i este bine...

insa astazi e pt prima data cand am vazut in direct o pisica izbita...mi-am stricat toata ziua si m-am certat cu toti...de dimineata, mergeam spre scoala...undeva la vreo 50 de m, ceva se misca dar am crezut ca sunt frunze in vant..apoi, se contura tot mai bine o...pisica...mi-am zis apoi ca poate sare dupa frunze ...of, doamne....da, sarea...dar nu dupa frunze Sad ci parca incerca exasperata sa-ai apuce viata care pleca din ea...una din cele 9 !?...am oprit crezand ca voi avea norocul de la pisica precedenta..sa o iau in brate si sa o ocrotesc cum as fi stiut mai bine..si indrum spre serviciu fiind, voi ajunge pe la vet...se zbatea si urla infiorator, strigand parca dupa sufletelul ei ce pleca...cand am atins-o s-a oprit brusc...nu ca as fi avut eu puteri miraculoase, ci pt ca...se sfarsise...pana la scoala, deja piciorusele ei se intarisera...
nu vreau sa intristez pe nimeni...insa simt nevoia sa-mi descarc tristetea...nu ca nu ati sti, insa atata indiferenta zace in lumea asta posaca!..in timp ce o luam in palme, un nene zambea cu un soi de sictir in coltul gurii..ceva de genul "ia uite si la asta ce preocupare nobila"....i-am strigat simplu.."s-ar putea evita, daca ne-am dori....daca ar fi fost un copil, credeti ca interesul ar fi fost mai mare???...nu,nu...doar spaima de gratii..."..si asta e realitatea...singura teama in fata unui accident uman ar fi datorata amenintarii puscariei ...nu le-ar pasa mai mult...sunt sigura ca in fata durerii, si omul si animalul impart aceeasi suferinta...
vroiam sa fac niste poze, dar m-am abtinut...era atat de frumusica..plinuta, pufoasa si ...tricolora...era!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMar Noi 09, 2010 10:52 am

o coincidenta nefericita a facut ca zi sa fiu si eu pusa in aceeasi situatie,si am un sentiment de vinovatie si neputinta ca nu am putut ajuta la timp o pisicuta care aseara se bagase la rotile unei masini.Era undeva la capatul orasului,o auzisem cind ma intorceam de la kaufland pe la ora 20,m-am intors si i-am lasat niste mincare ,nici macar nu o vedeam,nu vroia sa iasa si nu am mai stiut ce sa fac.Daca aveam pix la mine scriam un bilet soferului ca are pisic la roata,dar am sperat ca daca va pleca dimineata cu masina pisicutul va mieuna sau va iesi de acolo,este al treilea caz de genul asta cu care am de a face,de fiecare data cind pisica iesea dintr-o masina intra in alta,iar uneori masinile pleaca cu pisica cu tot,in unele cazuri soferii isi dau seama si opresc si le scot,dar in cazul acesta pisica nu a avut noroc.Azi cind am reusit sa ajung acolo era prea tirziu,era deja teapana iar masina lipsea...era o pisicuta mica,de vreo doua luni,tarcata cu portocaliu,o frumusete,ca sa o salvez ar fi trebuit sa ma duc in zorii zilei,dar din cauza cainilor mei nu pot dormi,de luni de zile ma chinui sa dorm ,reusesc doar dupa ora 1,iar dimineata la 6 ma trezesc cu latraturi dupa mincarea pe care le-o da bunicul,si sint rupta de oboseala zilnic...si daca luam pisicuta,nu stiu ce sansa ar fi avut la mine,pe ultima pisicuta salvata in august din cei 4 fratiori care aveau prea multi viermi mi-a omorit-o saptamina trecuta culmea pekineza batrina a bunicii,o tineam cu ea sa o feresc de ceilalti,nu mi-as fi inchipuit ca o pekineza poate omori un pisic,ma gindesc daca nu ar fi mai bine sa ma retrag,sa nu mai ajut animale ca sa pling atit dupa ei...
Sus In jos
klaudika




Mesaje : 7
Data de inscriere : 18/06/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMier Noi 10, 2010 6:46 pm

Pe strazi pericolele sunt multe, oameni care fac rau intentionat, soferi nebuni ... sau chiar instinctele animalice. Chiar eu am vazut intr-o dimineata cum 2 catei fugareau niste pisici in gradina de la blocul meu. Am auzit zgomote ciudate, am iesit repede la geam, si am fugarit cateii. Din pacate, a fost prea tarziu, un pisoias se tara in gradina, a ridicat o labuta si a murit ! a fost atat de trist, afara ploua, parca sa spele ce se intamplase acolo ... Cu toate acestea, incerc sa ma detasez totusi ...Adriana , ai dreptate. Vine un moment cand te cuprinde deznadejdea. Vezi atatea animalute care poate au nevoie de ajutor, ai vrea sa le ajuti pe toate dar nu se poate ... este ca o picatura in ocean . Sambata am avut si eu o experienta ciudata ... cunosc o dulceata de catelusa de talie mica. Gasisem o familie cumsecade care isi dorea o catelusa pt curtea lor. Le-am aratat-o pe Bombonica si le-a placut de ea. M-am chinuit sa o prind pt ca era cam sperioasa, am reusit si am dus-o in curtea omului. Eram fericita ca i-am gasit o casuta ...Dupa 4 ore primesc telefon de la ei ca a iesit catelusa pe poarta intr-un moment de neatentie ... si nu au mai pris-o ! ce-am simtit in acele momente, este greu de descris. Am plecat repede in oraselul mic unde o dusesem, mi-o inchipuiam dezorientata, speriata pe strazi, haituita de catei... nu credeam ca o voi gasi... si ce credeti ? am zarit-o pe Bombonica mea draga pe marginea strazii, mergea dezorientata, nici ea nu stia incotro . M-am chinuit sa o prind, ma rugam de lumea de pe strada sa ma ajute ... in final am prins-o , am luat-o in bratic, statea atat de cumintica . Si am dus-o inapoi de unde am luat-o , pt ca mi-am dat seama ca este mai fericita in mediul ei, alaturi de un catelus slabut si un pic cu defect la picioruse , cu care ea se plimba mereu. Pentru mine intamplarea asta a fost un fel de lectie, sa las catelusii acolo unde se simt ei bine, pt ca de multe ori omul este neputincios, iar Dumnezeu le ocroteste pe animalute.
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: ...   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMar Noi 16, 2010 5:54 pm

sarmana No No No [b] Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyJoi Noi 18, 2010 11:27 am

el este Negro... Smile

int-o seara, doamna cea buna (o voi numi d-na p.), m-a sunat necajita ca un catel din zona scolii, unde si dansa locuieste, (si din gasca patrupedutei cu lat la gat) un caine de talie mare a fost lovit de o masina, in strada!...urla "mititelul urias" de durere, si...un fenomen ciudat s-a intamplat...toti cainii din zona, si chiar din gasca lui, au sarit sa-l sfasie !!...spune d-na, ca , daca nu erau niste domni in apropiere, dulaul nostru sfarsea in coltii celorlati caini !...d-na a chemat pe d-l vet, care l-a dus la cabinet si l-a ghipsat...insa...adunand toate costurile( tratament, ghips, dar mai ales cazarea vreo 3 saptamani, se depasea cu mult posibilitatea financiara a unui pensionar de aceea, d-na p. solicita o "cheta" pt salvarea si tratarea "micutului"...huh...cu banii insa nici eu nu ma laud ca m-as putea implica...insa, m-am oferit pt cazare, scutind astfel o cheltuiala...si uite asa, m-am ales cu un dulau olog Razz in magazia sotului (care mai pufneste cate o data, dar asa, mai discret )...pe langa dulaiasul cu pricina, am mai pripasit cate ceva, numai bun de adoptat !


animalute pe mijlocul strazilor !! Negru


si aici, facem cunostinta cu gazdele....care trebuie date in adoptie, mai ales ca tocmai am fost sterilizate Smile



animalute pe mijlocul strazilor !! Facemcunostinta


negro e un catel tare frumos si cuminte...poate, dupa vindecare, va avea sanse de adoptie !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyDum Ian 09, 2011 11:30 am

Biata de ea No Crying or Very sad Sad pale
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMar Ian 11, 2011 3:29 pm

Credeti ca nu merita o adoptie ?O cusca in care sa doarma?
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyMier Aug 17, 2011 10:02 pm

Ba metita Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyVin Aug 19, 2011 7:25 am

merita Very Happy
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyJoi Sept 22, 2011 4:14 pm

imy pare rau pt catelusy care stau in strada Sad daca as putea i-as tine pe toty in casa
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptyVin Sept 23, 2011 4:46 pm

si eu i-as tine....daca as avea unde
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptySam Sept 24, 2011 5:33 am

Eu nici macar unul nu pot avea! No Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! EmptySam Sept 24, 2011 12:35 pm

eu vreau s-o cunving pe mama sa adopt un catel Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





animalute pe mijlocul strazilor !! Empty
MesajSubiect: Re: animalute pe mijlocul strazilor !!   animalute pe mijlocul strazilor !! Empty

Sus In jos
 
animalute pe mijlocul strazilor !!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animalute adoptate....
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» DONATIE DE CARNE PT. ANIMALUTE
» DONATIE DE CARNE PT. ANIMALUTE
» Angora turceasca

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: