Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 De ce,mi-a facut una ca aceasta?

In jos 
+4
Violeta Frincu
yoana
Spinu Patricia
claudia btzt
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Ian 12, 2011 1:54 pm

Nu mai inteleg absolut nimica!De ce? Cu ce i-am gresit?Multe nopti planse si intrebate "ce i-am facut?",dar nu gasesc nici un raspuns!Ma simt vinovata,in fiecare noapte adorm cu gandul la el si in fiecare dimineata ma scol cu gandul la el...Multe ore de la scoala nu le pot lua ca a tare din cauza unui gand.Cred ca va intrebati despre cine este vorba!Pe la mijlocul lunii decembrie bunica mea a venit la mine cu un unchi.Cand au plecat spre casa unchiului meu,fara sa-si dea seama unul dintre ei motanelul meu care il iubeam cel mai tare,avand doar cateva luni s-a tinut dupa ei.Era prea departe de casa mea cand si-au dat seama ca motanelul se tine dupa ei.L-au alungat .Ei si-au continuat drumul.Fara sa-mi spuna nimeni ce s-a intamplat,abea a3a zi mama mi-a zis">>ai obs.ca motanelul nu s-a mai intors acasa de 3 zile<<"..........Auzind "mi-a cazut fata" de suparare!M-am dus la mine in camera si am inceput sa ma gandesc la tot ce e mai rau pt ca era si zapada si frig.Primele zile cand am primit vestea proasta n-am mai mancat aproape deloc.Am plecat sa o caut si n-am gasit-o:(Multe seri stateam la geam si doar intr-o seara mi s-a parut ca am vazut in zapada mergand dar erau doar iluzii...Cand e vorba de motanei ma gandesc la al meu.Ce i-am facut de a ales sa nu mai vina acasa?
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Ian 12, 2011 3:14 pm

Si mie mi s-a intamplat ceva chiar astazi.M-am dus la magazin si am intalnit un catelus de vreo 10 luni era asa slabut si asa dragut vroia foarte mult sa fie alintat si sa tinut dupa mine de la magazin pana inapoi.I-am dat ceva de papica insa tot trista eram pt ca ere vagabont si eu nu puteam sa-l adopt Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Mai ales ca cand ridicai degetul in sus statea in 2 labute. Razz Razz Razz Ce pot sa fac cum putem sa le ajutam si pe aceste animalute DE LA NOI DE PRIN IMPREJURIMILE ACESTEA ??????????????????????????????????????????????????????????????????? Question Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Ian 12, 2011 6:12 pm



pana la ce distanta de casa s-a indepartat miaunelul tau ????....animalele de casa (catei, pisici) se intorc singure si de la distanta mari, chiar si daca sunt duse in localitati invecinate !....a cam trecut o luna, si el nu s-a intors...hmmm...ma tem ca miaunelul nu mai este....de obicei, aimalutele daca nu se mai intorc, e pantru ca sunt....moarte....fie lovite de masini sau atacate de caini--pisicile--, fie otravite pe undeva, in vreo curte de om care foloseste otravuri pentru soareci sau chiar pentru...pisici si caini....

insa....zilele astea, in fata scolii, la intrarea profesorilor, a fost abandonata o pisicuta de cateva luni, absolut superba !...portocalie si...atat de blanda...toti o alintau...care cum intra in scoala, hop! si ea!...am inteles ca ieri ar fi luat-o o copiluta...ma voi interesa cine este fata, pentru ca nu am incredere ca piscuta a juns pe maini bune...copila a luat-o, insa...parintii or fi acceptat-o?...daca acum, sarmana, zace iar abandonat pe undeva?....ma voi interesa...daca o recuperez, oare ar dori-o parintii tai?....ne ocupam sa o sterilizam si sa o deparazitam...era tare, tare frumusica...fata rotunda, nasucul alb, ratacit intr-o blanita general portocalie....era si tare....murdarica...nu i-ar trebui mult insa, sa se faca fetita curatica, intr-o camera a ei, sau o curte a ei, cu stapani iubitori si blanzi !....daca parintii tai si-ar mai dori o pisicuta, o recuperam, si o pregatim pe miaunica noastra sa va devina animalut de companie....era fermecator de lipicioasa ! cat
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 13, 2011 10:50 am

de ce ma temeam de aia n-am scapat !..pisicuta a disparut, insa am aflat de la copii si cine a "disparut-o" !!...un copil rom de la o clasa de-a patra !!! Mad asa, micuta portocalie a ajuns intr-o colonie de tigani de pe Schelei !...sigur, n-am putut s-o las acolo, ci..am fost si-am recuperet-o !..iata frumusica, ce de fapt este un frumusel Very Happy

acum e la cabinetul d-lui dr. diaconu, pentru sterilizare si deparazitare...daca mama il vrea, ar fi super !...fiind sterilizat si deparazitat, e bun de tinut si in paratament !...e tare bland si prietenos !

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 13, 2011 11:04 am




aceea este mana d-lui dr. !!!....nu-mi prea placea la poze ! Smile


De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0125a

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0126a

asa-i ca-s superb???


De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0128a

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 13, 2011 11:10 am

L-am vazut si eu la scoala pe pisic.Ii cunosc bine pe romii acestia odata au pus un calut amarat sa traga un bolovan mare si nu putea atunci au inceput sa-l biciuiasca iar altul i-a dat cu o piatra in picorus de a cazut in genunchi. Crying or Very sad Crying or Very sad Sad As vrea sa le-o pot intoarce Twisted Evil .
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 13, 2011 12:32 pm

Ce draguta este pisicuta..motanelul meu din cate am auzit ca pe la 1 km cel mult s-a oprit. No No No....As fi ft bucuroasa sa o pot lua..dar nu ma lasa parintii pt ca mai am o pisica care trebuie sa fete.:)Dupa care cred ca asa vrea sa o sterilizez pt ca nu o sa am ce face cu atatea pisicute.Faza cu oameni cu otrava ,asa am patit cu un alt motanel acu 3 4 ani...era ft simpatic si il aveam de mult ..dar la o vreme nu a mai venit!Si atunci mi-am fi dorit sa nu se mai intample asa cv...de asta nu pot sta impacata cu gandul ca eu nu sunt vinovata......
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Ian 14, 2011 4:09 pm

Se pare ca o sa ai multe pisicute sper sa nu moara nici una. pale No
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Ian 14, 2011 4:57 pm

Asta am sperat si eu acu cativa ani....dar de acu 1 luna aproape...nu mai sper nimik si nu mai cred.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMar Ian 18, 2011 2:15 pm

Nu ma lasa....ca trebuie sa fete Sad'.si nu o sa am ce face cu ei asa de multi Sad Sad No No No Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMar Ian 18, 2011 2:35 pm

De ce nu o sa te lase sa-i tii? Evil or Very Mad Sa nu cumva sa faci o prostie.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Ian 19, 2011 3:41 pm

Nu mai ....ai inteles gresit..ma lasa sa-i tin....dar o sa fie prea multi....stai linistita...ca daca o sa-i dau la cuiva o sa dau la cuiva de incredere....la prima fatare...a ei un am dat bunicii mele...acu este mare si frumos...:*
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Ian 21, 2011 1:57 pm

Pai asa este bine.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Ian 22, 2011 9:25 am

O seara de neuitata......Ma apropiam de casa cu masina,si cu mama......Stateam in fata,ma gandeam la ceva dupa care deodata zaresc un motanel fix ca al meu aceasi statura,culoare.........Vazand luminile motanelul s-a retras pe margine,n-am putut sa opri,asa ca nu am putut sa-mi iau ochii de pe el.Si el si eu ne uitam unii la altii,ma uitam dupa el si el dupa mine.Era prea seara ca sa pot sa ma intorc din nou la el Sad Sad Sad Sad :(Asa ca iar am avut o noapte grea,o noapte plina de ganduri..."o fi el?o fi al meu?o fi fost tinut in casa cuiva?oare ce a patit?daca nu este el al meu ce a patit....cn la omorat????".......multe intrebari mi-am pus dar doar un raspuns am gasit :"O fi al meu" eu cred ca da pt ca pana acum nu am mai vazut motanel de acea natie pe acolo....... Sad Sad No No A doua zi,a treia zi...nu l-am mai vazut acolo.Doar atuncea Sad Sad No No No Evil or Very Mad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Ian 26, 2011 3:05 pm

......Dupa zilele intregi si nopti planse a venit randul sa ma mai bucur si eu..Nu tare dar totusi,nu voi uita de motanelul meu drag.Oare la ce va ganditi cand am zis "ca a venit randul ca ma mai bucur"Oare la un nou sufletel?Eu asa cred.Un nou sufletel cu patru labute.dragut.E de rasa"Ciobanesc".....Este un nou prieten al meu.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 27, 2011 7:46 am



l-ai cumparat Question
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 27, 2011 10:50 am

Nu la cumparat i la dat cineva care a fatat 11 pui de caini ciobanesti de rasa dar nu la cumparat la primit pt ca avea multi cam 11 toti de rasa 10 fatite si 1 baiat.Cam multe fetite.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Ian 27, 2011 11:03 am

mda..multe....Razz
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Ian 28, 2011 4:59 pm

este o catea minunata I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Ian 28, 2011 9:46 pm

I-am facut vaccinul astazi.As vrea niste sfaturi de ingrijire si tot e are el neevoie.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Ian 29, 2011 11:07 am

Daca vrei am 2 carti mai micute cum sa ingrijesti un caine.Le vrei???
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Ian 29, 2011 11:46 am



ce fel de "ciobanesc" este??....german, mioritic..etc...

ai auzit la intrunire ce-a zis dr diaconu?...e foarte important sa stii rasa si ingrijirea SPECIFICA rasei !...fiecare rasa are specificul ei, nu se potriveste cu ingrijirea oricarui caine ....

vezi ce rasa este si da o cautare pe "google"....gasesti tot ce vrei acolo, la capitolul ingrijire !

oricum, ai inceput bine....cu carnetel de sanatate si prima vaccinare...ai sanse sa vii in iunie la concurs, am impresia !! Wink
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyDum Ian 30, 2011 7:16 pm

dar daca atunci eu am facut poza pisicii mele,acu pot aduce cainele in iunie?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Feb 02, 2011 7:40 am


la concurs te poti prezenta cu ce blanos crezi ca are mai multe sanse de clasare!!...si , desigur cu acela pe care esti sigura ca-l poti stapani !!
ca sa fie prietenos trebuie din timp scos in lume, la plimbare, pentru a nu se speria cand se va vedea printre straini...daca vii cu catelul, tb sa stii cum ar reactiona cand se va vedea si printre pisici ! Razz ..trebuie sa incepi sa-i obisnuiesti unii cu altii, sa traiasca in armonie ! Smile

asteptam si poze !!!...daca ai disponibile dar nu le poti atasa pe forum, spune-mi !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Feb 02, 2011 11:38 am

ok......mai in prima zi l-am dus langa pisica ..si s-au speriat unu de altu.. Wink
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Feb 03, 2011 4:20 pm

n-ai spus totusi ce fel de ciobanesc este ?..tine cont ca pana in iunie, va creste si va ajunge de talie..maricica !...il vei putea controla?..sau te va ajuta laur ! Smile
hai, cand ni-l arati???
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Feb 04, 2011 8:49 am

Se sperie de pisici? Razz Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Feb 04, 2011 4:46 pm

putin...dar si pisica de el
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Feb 04, 2011 4:46 pm

e cv reciproc: Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 05, 2011 3:53 pm

EI macar nu le fugareste. Very Happy Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 05, 2011 6:04 pm

am facut rost de poza dar nu e asa de reusita....unde o pun?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Feb 17, 2011 1:19 pm

ce catel...latra la mine cand ma vede Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Feb 18, 2011 3:30 pm

Ce catel?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyVin Feb 18, 2011 4:27 pm

ciobanescu:))
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 19, 2011 11:11 am

Si latra la tine rau sau doar asa pt ca si catelul meu latra dar de bucurie ca ma vede latra si se alinta. Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 19, 2011 1:40 pm



iata si micutul vinovat !!...pare a fi un ciobanesc de bucovina...dupa ce va mai creste un pic i se vor identifica mai bine trasaturile...sunteti pregatiti pentru un catelandru de talie mare????...daca e mioritic va fi maricel bine !


De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0356a

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0423a

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0425a

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Resizeofimg0426a

data viitoare poate reusesti niste imagini mai bune... Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 19, 2011 2:46 pm

mda...dar nu sta deloc cand vede pe cineva nu sta nici o clipa Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Feb 19, 2011 2:48 pm

DDupa ce pisica si-a pierdut puiul,mi-am dat seama ca trebuie sa am mai multa grija de ea .asa ca i-am facut si ei poze I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyDum Feb 20, 2011 9:42 am


Ce catel scumpic cred ca o sa se faca cat tine. Razz Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyDum Feb 20, 2011 3:30 pm

Cum de si-a pierdut puiul? No Crying or Very sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyDum Feb 20, 2011 6:40 pm

care ......de parca nu stii.acel motanel care a plecat de acasa!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyLun Mar 07, 2011 1:36 pm

...o noua fericire..Pisica mea a fatat 4 pui negri ..sunt fatati de 1 saptamana aproape..sunt negrii toti.Ce sa fac cu ei ?in fn ii mai tin
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyLun Mar 07, 2011 4:13 pm

Nu te lasa sa-i pastrezi?? No Crying or Very sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Mar 09, 2011 1:43 pm

nuj....dar sunt prea multi
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Mar 09, 2011 2:07 pm



puii se intarca dupa 2-3 luni....atunci le faci poze si punem pe forum...trimitem apoi lumea sa vada ce frumosi sunt, si gasim stapani !!!

au o luna puii?...dupa "tura "asta de mititei, sterilizati-o pe mamica cea obraznicuta !...vier pfoten-ul sunt momentan plecati in bucuresti dar se vor intoarce...atunci, vei apela la ei pentru pisica mama, insa trebuie dusa la comanesti...macar atat, nu?

hai, nu dispera, exista solutii !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Mar 09, 2011 5:47 pm

nuu.....au abea cateva saptamani
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyJoi Mar 10, 2011 11:03 am

..dar cred ca am gasit stapani pt ei:D
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptySam Mar 19, 2011 1:32 pm

Nici nu stiu cum sa va zic... Sad Sad e ceva ce va putea supara enorm de mult.Tata s-a dus acu 3 zile la pisoiasi si erau foarte frumosi,astazi s-a dus mama si:2 nu ia mai gasit unul era port iar celalalt era in doua:( SadSadSad nu mai inteleg nimica .Asta mi s-a intamplat si prima data cand a fatat iar a doua fatare a fost cu secces:(
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Mar 23, 2011 12:22 pm

Cum adica "unul era in doua"adica sfasiat in 2 affraid confused
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? EmptyMier Mar 23, 2011 2:30 pm

mda...cam asa e ceva criminal.....
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty
MesajSubiect: Re: De ce,mi-a facut una ca aceasta?   De ce,mi-a facut una ca aceasta? Empty

Sus In jos
 
De ce,mi-a facut una ca aceasta?
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Devotament fără margini: Gestul impresionant pe care un pisoi îl face în fiecare zi la mormântul stăpânului său - FOTO
» pentru toate animalutele

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: