Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Situatie Disperata!!!

In jos 
+4
Carmen
Violeta Frincu
yoana
andreea
8 participanți
AutorMesaj
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 5:12 pm

Acum maxim 30 de minute am vazut un catel care abia se chinuia sa mearga. Saracul are o labuta din spate amputata de tot iar una din fata abia se mai tine in blanita. Va rog cu disperare mare ajutati-ma cu cateva idei...Sunt un membru nou si nu prea stiu ce solutii am.
O sa revin cu poze.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 5:22 pm

of, doamne...deja ma ia tahicardia....ma cam prapadesc la de astea ....hai,, du-te..curaj !
stai la bloc?
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 5:26 pm

am fugit .....nu nu...stau la casa! curaj mi-am facut...sper sa reusesc
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 6:37 pm

andreea, ce-ai reusit??....a mai fost careva pe langa tine?....vreo intentie sa te sprijine, cineva??
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 6:49 pm

no way...nici o sansa...a fost mami cu mine....iar precizez...erau cam 20 de adolescenti care dupa ce m-=au vazut ca ajung langa bietul animal si-au continuat pasivi discutiile neroade si spartul semintelor....persoane josnice...sunt scarbita
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 6:51 pm


vaaai... stai ca m-am panicat...

Situatie Disperata!!! Resizeofphoto0295
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 6:54 pm

ai masina???
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 6:56 pm

din pacate nu...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:01 pm

ai putea, daca-ti permit parintii sa-l iei in curte macar pana maine???..eu am deja pe norocel care bantuie prin gradina+3 catei mari in tarc !! (galagiosi tare)
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:05 pm

si eu am Rott-ul in tarc si unul micut in curte...nu ar fi o problema sa il tin pana maine dar mi-e frica sincer sa merg sa il iau...nu stiu cum as putea sa il scot de sub masina.....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:06 pm


e talie mica-medie, medie sau mare?
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:08 pm

medie...oricum e marisor...Sad
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:13 pm

deci nu stiu daca se vede prea bine in poza dar labuta din spate e retezata complet Sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:16 pm

nu stiu cum te simti tu, dar mie mi-e putin rau...la propriu...

am sunat la vet, la moinesti...nu raspunde nimeni la ora asta...am mai sunat la o prietena de la ong...e plecata din tara...vai, vai....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:17 pm

andreeam era viu-viu??....te-a marait?....a papat paine???
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:23 pm

e viu viu...am inteles ca e in situatia asta de cateva zile...m-a marait putin...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:26 pm



de cateva zile????....dumnezeule, pe ce planeta traim...
iti dau un mp
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:39 pm



Situatie Disperata!!! 20939587

of, of, of....e duminica, e aproape ora 23....ce ispita...suntem legate de maini si de picioare Sad

singura solutie ar fi sa stea undeva la caldurica..acum el are si hipotermie !
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyDum Iul 17, 2011 7:50 pm

pe ce planeta traim? pe o planeta cu monstrii ...tind sa cred ca putini oameni cu suflet mai traiesc pe aceasta planeta....
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyLun Iul 18, 2011 5:54 am

Ce noutati aveti despre catelul din imagini? A-ti reusit sa vorbiti cu un veterinar?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyLun Iul 18, 2011 6:20 am

vaaai, vio !!!...ce ne facem??????

am sunat copila dimineata sa mearga sa vada daca mai este catelul acolo....apoi sa sun pe vet. ! Sad((
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyLun Iul 18, 2011 8:38 am

Veterinarul care a sponsorizat Proiectul copiilor se poate implica aici? Adapostul din Darmanesti ar putea gazdui temporar catelul?
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyLun Iul 18, 2011 11:49 am

am mers dimineata sa vad pe unde e catelu...nu l-am mai vazut...nu stie nimeni de eol...sper sa il gasesc!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Posibiliati   Situatie Disperata!!! EmptyLun Iul 18, 2011 4:52 pm

Din experienta stiu ca un animal daca este foarte suferind se ascunde intr-un loc mai dosit unde in taina asteapa........... sfarsitul. Asa ca ar trebui cautat pe o zona mai mare si in locuri ascunse , eventuat sa strige tare cutu-cutu si sa aibe in mana si ceva carne, salam ca sa il ademeneasca cu mirosul poate iese din ascunzis.
Sau poate un om de bine l-a dus la medic sau acasa.
Doamne ajuta!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMar Iul 19, 2011 7:22 am



andreea, mai incearca sa-ti faci de lucru pe la complex....TREBUIE sa-l mai fi vazut careva !.....sarmanul...pe caldurile astea, cu rana deschisa...stiii ca il pot manca viermii de viu????
Sus In jos
Diana




Mesaje : 4
Data de inscriere : 20/07/2011

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 4:42 pm


Ati mai gasit catelusa?
Ca v-as plati eu sa o transportati pana la Bacau, iar aici as duce-o eu la vet si i-as asigura o cazare, biata de ea...
Sus In jos
Diana




Mesaje : 4
Data de inscriere : 20/07/2011

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 5:32 pm

Fetelor... spuneti ceva!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 5:43 pm

Diana, multumim mult pentru sprijin...din pacate se pare ca e prea tarziu....catelul nu a mai fost vazut de nimeni...
andreea l-a vazut duminica seara, dupa ora 20....pana ne-am lamentat noi, se facuse ora 23....am dat de altfel telefoane dar la orele acelea slabe sanse sa te ajute careva....peste tot inchis iar lumea plecata care incotro....

oricum mai intrebam...daca intra andreea si are noutati, cu siguranta ne anunta....
Sus In jos
Diana




Mesaje : 4
Data de inscriere : 20/07/2011

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 5:47 pm

Multumesc mult de tot pentru raspuns...
Eu tot mai sper sa stie cineva ceva de ea. Adica nu putea disparea chiar de tot.
Cont de facebook ai, sa comunicam mai usor?
Sus In jos
Diana




Mesaje : 4
Data de inscriere : 20/07/2011

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 5:49 pm

Si orice problema mai apare, scrie-mi repede pe e-mail sau pe fb ...Cu cainele acesta sau oricare altul.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 6:01 pm

nu, nu am cont....si mai sunt pe aici destui care nu avem.... Smile de aceea am ales calea forumului...sa ne sprijinim atat si asa cum putem....poti sa ma sprijini in schimb cu "norocel", supercatelul....sa-i gasesc un stapan bun...citeste te rog pe adoptii/ donatii si citeste si trimiterea facuta, in care e povestea tragediei lui...
multumesc mult oricum si tinem legatura pe forum....suntem multisori din jud. bacau pe aici ! Smile

sper sa mai intre si andreea daca are sa ne spuna noutati despre cazul amaratului asta....mi-e teama ca a lesinat pe undeva...de durere, caldura, foame..of, doamne cata cruzime in jurul nostru ! Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 6:27 pm

asa este....dar dam inaite.Orcum multe suflete au fost ajutate,si vor fi ajutate.Dumnezeu ne ajuta pe noi ,ne ajuta si in ultimul moment.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 6:28 pm

si noi vom ajuta aceste suflete nevinovate
Sus In jos
andreea
Membru Forum Animalutze
andreea


Mesaje : 14
Data de inscriere : 16/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Zemes

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 7:35 pm

Sad(( ma simt jalnic...am depresii Sad(( nu il mai gasesc pe Labutza......l'am cautat incontinuu...nimic! de ce Doamne?????
nimeni nu l-a vazut....nimeni nu stie nimic de el....
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyMier Iul 20, 2011 8:55 pm

Offf ce rau Sad(
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyJoi Iul 21, 2011 6:39 am

Vai de mine pe vremile astea lovit asa de tare sper sa apara daca nu o fi murit deja! No No No
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyJoi Iul 21, 2011 8:32 am

Si eu regret ca nu am actionat imediat ce l-am vazut prima data pe Puiu cu ochiul scos. L-am vazut pe la ora 12 si abia la ora 16 am incercat sa il prind. Daca as fi chemat pe cei de la Ortovet imediat era o sansa sa ii salvam ochiul, in sensul ca sa nu il scoatem chiar daca nu ar fi fost functionabil. Asa ca este intradevar important sa actionam imediat in astfel de cazuri.
Ar fi o idee buna sa il mediatizam pe facebook. Eu am cont dar mi-ar trebui o poza mai buna daca are Andreea si localizarea exacta. Eu pot sa postez un anunt sa intrebam de el si sa distribui anuntul in lista mea de prieteni s.a.m.d. si cine mai are cont pe facebook sa faca la fel. Astept localizarea exacta unde afost vazut catelul adica strada si detalii ale locului.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyJoi Iul 21, 2011 8:56 am



carmen, din pacate e vorba de o comuna....aici cand dispar cateii, disparuti raman ! Sad este un râu aproape...padure...iar oamenii...hmmm...oamenii??....vrei sa stii?...cei ce se perinda mai des prin zona sunt dintr-aia care...nu prea mai vad bine...adica vad dublu !!... 2-3 cărări !!! ...nu prea ai cu cine sa te ajuti !...multumim oricum de preocupare !

andreea...draga de tine...eu nu am vazut pe viu ceea ce ai vazut tu....si-apoi eu ma mai mangai cu Norocel, pe care l-am salvat din ghearele mortii si acum ma bucur alaturi de el....insa te inteleg...cateva nopti nu am dormit , gandindu-ma la catelul cu lat la gat de pe topicul "disperare si deznadejde" !!.....stiu cum e sa nu poti face nimik !

dar in toate astea e si o parte buna: iata ca ne-am cunoscut.....iata ca ne-am facut atatia prieteni....si ar mai fi ceva: cred ca invatam incet, incet, cum sa actionam in astfel de cazuri ! Orice esec ne face sa vedem mai clar urgentele si ce avem nevoie: mai intai banuti....un loc de cazare provizorie....apoi mijloc de transport....si o mână de barbat care sa ne ajute cu cateii de talie mare....iar daca totusi nu gasim pe ultimile 2, putem plati pe cineva sa ne ajute !....adica, banuti si iar banuti !

ideea e ca poate ne-am fi descurcat cu amaratul asta, insa ghinionul a fost ziua si ora tarzie la care l-ai descoperit.....daca era alta zi si alta ora, sunam la vet si totul era aproape ok...

nu fi disperata.....orice eşec ne îndârjeşte sa fim mai puternice !!....imaginea catelului pe care nu l-am putut salva ne va obliga sa fim mai operative alta data !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! EmptyJoi Iul 21, 2011 9:41 am

Nu fi dezamagita vei mai avea o sansa sa salvezi alt sufletel care va avea nevoie de ajutorul tau.Si apoi cati nu sunt! Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Situatie Disperata!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie Disperata!!!   Situatie Disperata!!! Empty

Sus In jos
 
Situatie Disperata!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Situatie disperata!!!!
» situatie disperata!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: