Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Situatie disperata!!!!

In jos 
+5
Lazar Catalina98
claudia btzt
Carmen
Denyssuka
Spinu Patricia
9 participanți
AutorMesaj
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyLun Aug 22, 2011 5:39 pm

Astazi am fost sa-mi vad o prietena care sta la bloc si unde sunt cutiile de gunoi nu mi-a venit sa cred 13 catelusi impreuna micuti care aveau ochi si tare dolofanei!Mia venit sa plang cand am vazut 13 catelusi!!!Nu putem face ceva sa-i ajutam?? Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyLun Aug 22, 2011 5:50 pm

Din pacate eu sunt departe de tine Sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Solutii   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 23, 2011 3:00 am

Pai ce poti face cel mai bine este sa alegi cativa dintre ei si sa ii iei acasa asa cum am facut eu si sa ii oferi spre adoptie. Cu restul te stradui sa iei legatura cu cele doua adaposturi de pe forum Darmanesti din Bacau si Sufletul meu din Comanesti sa ii duci acolo. Le faci multe poze la toti , ii mediatizezi si ii oferi spre adoptie.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 23, 2011 6:26 am

Din pacate eu stau la bloc si parintii mei nu ma lasa sa aduc nimic si nici sa am vreun animalut!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Stau la bloc   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 23, 2011 7:00 am

Si eu stau la bloc intr-o garsoniera si am incasa 3 caini si trei pisici. Au fost 4 caini: doi catei mari si doi pui. care au crescut repede.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 23, 2011 5:53 pm

Da,dar pe mine nu ma lasa sa ii tin in casa.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 24, 2011 8:02 am

Si nu cred ca ma pot descurca singura ca nimeni nu ma ajuta!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 24, 2011 11:41 am

13 Mad Sad wow...multi!saracii!nu stiu cu ce te pot ajuta..poti sa le faci poze?
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 24, 2011 12:35 pm

Da dar mai astept putin ca trebuie sa fac un un telefon mai performant decat al meu!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 24, 2011 6:03 pm

ne putem vedea maine sa fac poze cu telefonul meu...daca vrei...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 24, 2011 6:39 pm

Sigur sa ma suni cand vrei!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyVin Aug 26, 2011 2:25 pm

S-a intamplat ceva groaznic cu un catelus! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Si era catelusul meu preferat Norocel care nu a prea avut parte de noroc!A fost calcat de o masina vestea buna este ca nu s-a ranit doar la un piciorus care sar putea sa fie rupt il ingrijesc si eu si Stefania cum putem o sai facem poze dar are nevoie de un stapan iubitor are nevoie de ingrijire!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptySam Aug 27, 2011 5:58 am

Astazi am sa aduc poze cred!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptySam Aug 27, 2011 7:53 am

Situatie disperata!!!! 20110827101813.th
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptySam Aug 27, 2011 7:57 am

Situatie disperata!!!! 20110827101813
Situatie disperata!!!! 20110827101702
Situatie disperata!!!! 20110827101654
Situatie disperata!!!! 20110827101609
Situatie disperata!!!! 20110827101554
Situatie disperata!!!! 20110827101546
Situatie disperata!!!! 20110827101455
Situatie disperata!!!! 20110827101430
Situatie disperata!!!! 20110827101421
Situatie disperata!!!! 20110827101024
Situatie disperata!!!! 20110827101014
Situatie disperata!!!! 20110827101006
Situatie disperata!!!! 20110827100637
Situatie disperata!!!! 20110827100622
Situatie disperata!!!! 20110827100618
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptySam Aug 27, 2011 8:06 am

Acestea sunt pozele!Iar in prima poza este ceva ce am decoperit azi iar un catel mai exact fetita a fost calcata de masina si a murit iar cele 2 care se vad stau langa ea si sunt tot fetite Crying or Very sad !In a doua ma muscau de picioare mai ales de sireturi! Razz I a 3-a este catelusul calcat care nu a murit dar cred ca are piciorul rupt dar acum poate merge dar foarte putin! Sad Crying or Very sad In a-4-a este mama celor 13 puisori bolnava si stoarsa de putere si foarte infometata!Iar in penultima poza este acelasi catelus cu piciorul rupt!Mititeii le erau foarte foame si sete leam pus apa si leam adus un bidonas cu lapte desigur nu lea ajuns!


Chiar vreau sa ii salvez dar nu stiu cum!Iar cineva vrea sa scape de ei le arunca apa si pune un bolovan in fata scorburii ca sa nu iasa!Azi nu era pus dar apa le era aruncata!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Nu stiu ce sa fac!! Evil or Very Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 30, 2011 12:05 pm

Un dezastru mare sa abatut peste catelusi!Eu am fost plecata 3 zile Stefania a vazut ca niste oameni am vrut sa innece catelusii cu un furtun dar a venit un om si ia oprit dar cred ca tot acei oameni au luat catelusi pe toti si nu mai este nici unul ca cica le statea in cale pe langa garajul lor! Crying or Very sad Evil or Very Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 30, 2011 1:34 pm

Am mai fost o data si am mai gasit unul care este baietel dar mie frica ca o sa dispara si acesta! Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Despre pui de catei   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 30, 2011 3:31 pm

Exact asa s-a intamplat si cu cei 9 catei descoperiti de mine. Am facut bine ca am luat acasa 2 din ei si ia-m dat in adoptie . A fost extrem de greu cu ei in casa mea mica dar am facut o fapta buna : am salvat doua suflete nevinovate. Restul de catei au disparut la doar cateva ore pentru ca erau persoane care nu ii suportau acolo pentru ca gemeau de foame si dupa mamam lor. Cei doi catei sunt acum bine.

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 30, 2011 6:19 pm

Catelusii nu faceau zgomot erau faoarte cuminti aceia ia luat ca statea langa garaj! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Sfaturi   Situatie disperata!!!! EmptyMar Aug 30, 2011 6:56 pm

In primul moment trebuia sa le faci poze si sa ii pui pe site-urile de adoptii. Pacat ca ai lipsit 3 zile. Eu nu plec niciunde ca sa pot avea grija de animalelel mele, nu imi pare deloc rau dimpotriva sunt fericita ca am suflete carora sa le port de grija si ele merita toata atentia mea.
Deci acel catelus trebuie sa il salvezi si sa ii faci un rost adica sa ii gasesti un camin. Vad ca iti place sa folosesti net-ul , foloseste aceasta pasiune ca sa inveti sa pui animalele la adoptii pe site-urile de specialitate. Iata cateva:
: http://www.postamoriunde.tk/
www.adoptiicaini.ro; www.adoptiipisici.ro; www.eanimale.ro; www.caini.ro; www.pisici.ro
www.caini-pisici.com
www.cautstapan.ro
www.animalutze.com
www.animale.ro
www.petman.ro
www.petz.ro
www.magazindeanimale.ro
www.cutzu.ro
www.anunturi.animalpedia.ro
www.latifa.ro
www.anunturianimale.com
www.anunta-ma.ro
www.animapro.org
www.e-pets.ro
www.pisici-catei.ro
www.anunturi.zoopedia.ro
www.prieteni-buni.ro
www.pensiunea-tundra.ro
www.animale-iubite.ro
www.animalutul.ro
www.mercador.ro
www.zooland.ro
Succes!
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 31, 2011 6:37 am

Multumesc mult sper sa ma descurc dar mai intai sa vad daca il mai gasesc! Crying or Very sad No confused
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Aug 31, 2011 1:33 pm

Astazi nu l-am mai gasit!!!Ca umbla peste tot daca vreau sa-l dau spre adoptie trebuie sa il tina cineva la el pana va fi adoptat dar nu stiu cine poate sa-l ia! Crying or Very sad Sad No
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Sept 07, 2011 2:20 pm

din pacate asa este...pregatirea pentru adoptie se face luandu-l mai intai din strada, pentru a-l feri de pericole si pentru a incepe deperazitarile...altfel...ai vazut...mititeii "dispar"...si ar fi culmea ca dupa ce cheltui cu ei si-i pregatesti , sa "dispara" sau sa-i izbeasca vreo masina....

ce sa spun...voi sunteti micute iar parintii nu cred c-ar incuraja astfel de "manifestari", mai ales ca voi sunteti copii...insa, daca totusi ati gasi un spatiu de "chirie" neplatita, desigur, eu as putea sa va mai ajut cu deparazitarile si eventual papa...desi, ce sa spun, am si eu catei pe aici cu care ma straduiesc...dar, totusi, incercati sa gasiti un spatiu al cuiva, sau chiar o persoana iubitoare de animale, care ar permite unui necajit de pe strada sa stea in "ograda" lor, pana la adoptie....asta inseamna insa ca trebuie sa va zbateti pentru adoptie.....adica postarea anuntului pe sit-urile ce vi le-a dat carmen, sau macar pe cateva dintre ele, cele mai cunoscute...

pana atunci...rugati-va...cu disperare si lacrimi...mie mi s-a intamplat de multe ori...din cauza neputintei de a ajuta, singurul lucru pe care l-am facut a fost sa plang si sa ma rog...uneori functioneaza... Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Sept 07, 2011 6:00 pm

Acum au disparut toti si nuaveam unde sa ii duc!!sa steie pana va fi adoptat!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyJoi Sept 08, 2011 3:27 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyVin Sept 16, 2011 8:23 am

De ce nu ii scrieti doamnei Diana,care se mai oferise sa ajute cu cazarea ptr.un caine in Bacau?are un adapost cu un ingijitor de nota 10,iar cainii sint hraniti cu boabe si conserve...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyVin Sept 16, 2011 4:49 pm

E buna ideea!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyDum Sept 18, 2011 2:57 pm

Da dar au disparut cu totii am mai vazut unul dar foarte rar!
Sus In jos
bran gaby
Membru Forum Animalutze
bran gaby


Mesaje : 22
Data de inscriere : 30/09/2011
Varsta : 26
Localizare : moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: O intamplare teribila!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Noi 15, 2011 5:05 pm

Intr-o zi de sambata am iesit afara si am vazut o catea foarte rau dispusa,era la pamant si se lupta cu moartea, a mancat ceva otravit si i se facuse rau.Un om a venit si ne-a spus ca cel mai bun leac este laptele asa ca am fost si am adus cu seringa lapte si iam dat, i sa facut bine de atunci eu si cateaua suntem prieteni buni.SALVATI ANIMALUTZE!!!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMar Noi 15, 2011 5:07 pm

Felicitari Gabi ,ma bucur ca-i salvat catelusa Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Noi 16, 2011 1:39 pm

SALVATI ANIMALUTELE!acest mesaj ar trebui impartasit la toti!si daca nu e ascultat macar sa nu le distruga!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyMier Noi 16, 2011 5:16 pm

Asa e ... E un slogan bun SALVATI ANIMALUTELE.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! EmptyVin Noi 18, 2011 10:17 am

Ar trebui sa facem o publicatie pe acest subiect
Sus In jos
Continut sponsorizat





Situatie disperata!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Situatie disperata!!!!   Situatie disperata!!!! Empty

Sus In jos
 
Situatie disperata!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» situatie disperata!!
» Animale care au nevoie de ajutor
» Situatie Disperata!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: