Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 situatie disperata!!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyJoi Sept 02, 2010 8:54 pm

buna.sunt noua pe acest forum...am aflat de el tot de la o membra a acestui forum.poate aici reuseste sa ma ajute cineva.sunt din timisoara...o mare iubitoare de animale.stau in chirie dn pacate,am 2 copii mici si 2 catei si un motan ale mele.de cateva zile am adus acasa o catelusa amarata care fatase la iesire din timisoara,in iarba,la jumate de m de sosea.nu am putut sa o las acolo....far adapost de ploaie si in mare pericol ca mama sa fie calcata de masina in cautarile ei dupa mancare.in 2-3 saptamani cand puii ar fi inceput sa misune direct in strada ar fi iesit....si deci...in concluzie...catelusa si cei 4 puiuti sunt la mine in baie.din pacate pe strada sunt o multime de amarati...si acuma 4 zile am mai gasit inca 2 catei,2 fratiori pe care nu ma lasat sufletul sa ii las...si deci...am in casa 8 caini si un motan....unuia din cei 2 catei i-am gasit stapan.va rog eu...daca puteti...sau stiti pe careva care ar avea posibilitatea sa preia catelusa cu puii pana la adoptia puilor...ma ocup de tot ce e nevoie,,,mancare,vaccinari,si sterilizarea catelusei si adoptia puilor si a mamei la intarcare.sunt intr- o situaie disperata....si financiar...dar mai mult din punct de vedere a spatiului...mai ales ca stau in chirie si gazda mea stie doar de un catel si mi frica sa nu ajung in strada cu tot cu copii si animale.din pacate nu stiu sa atasez si poze...sa va arat despre ce este vorba...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyVin Sept 03, 2010 2:32 pm



buna, diana, si bine ai venit pe forum...din pacate cu asa tristete in "glas"....te-am gasit pe blogul victoriei http://www.animalesalvate.blogspot.com/ si stiu ca atunci cand victoria intervine pt cineva, inseamna ca situatia e grea!...si pe noi ne-a sprijinit vicky cu mediatizarea cazului "animalutele sperantei miu"...e o persoana deosebita, care iubeste animalele si nu se uita ca animalele sunt in "curtile altora" desi chiar si "curtea" ei e plina cu animalute nevoiase...se vede ca ea iubeste cu adevarat TOATE animalele(pt ca atunci am apelat si la alte nume"sonore"care nici macar nu mi-au raspuns la mail)...

noi incercam, cat si cum putem sa ne ajutam intre noi....stiu ca eu n-as putea niciodata sa fac ceea ce faci tu sau carmen sau adriana sau somalia sau speranta miu..sau...sau....nume sunt multe...acestea sunt doar cele de pe forumul ns. ...


deocamdata pune imagile ce le detii, pe mailul meu... n.noname21@yahoo.com ti le postez eu, pt ca tbuie redimensionate....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyVin Sept 03, 2010 4:28 pm



avem un buchet minunat de doamne care lupta nu doar prin cuvinte, ci prin fapte, sa arate lumii ca animalutele merita si ele sa fie fericite...caremen, adriana, cornelia, somalia, speranta...lor li se adauga acum si diana....o "luptataoare" din timisoara....

sincer, ma gandesc, daca eu nu as putea face niciodata ceea ce aceste doamne fac, atunci macar sa le sprijinim cu ce putem....spuneai, diana ca cineva se oferise sa-ti dea o suma de bani, desi tu cerusei doar sansa unei cazari temporare....ei bine, crede-ma si banutii sunt buni in cazul tau!!!!..citeste te rog sfaturile pe care le dau eu celor ce doresc sa dea animale spre adopti pe https://animalutze.catsboard.com/adoptii-donatii-animalutze-f8/cine-vrea-sa-ajute-prin-adoptie-desigur-3-puiuti-minunati-de-pisi-t45.htm#491

avem mai multe sanse sa gasim stapani , daca oferim macar cate ceva din "bonusul" despre care vorbeam...si atunci, ai nevoie si de bani....trimite-mi pe mail un cont bancar si adresa postala...cand voi putea, te voi ajuta si eu cu un maruntel....macar pt un pranz delicios la animalute, sau o deparazitare completa....cand vei vrea sa sterilizezi, daca nu gasesti vreo gratuitate in timisoara, striga si pe forum,ok?


iata gasca de animalute ale dianei:


situatie disperata!! Resizeof99euzk1


situatie disperata!! Resizeofp1030524


situatie disperata!! Resizeofp1030527


situatie disperata!! Resizeofp1030533


situatie disperata!! Resizeofp1030534z


situatie disperata!! Resizeofp1030545


situatie disperata!! Resizeofp1030546


situatie disperata!! Resizeofp1030566


situatie disperata!! Resizeofp1030583



sa intelegem ca pufosului alb i-ai gasit stapan?...uite, violeta a scris ceva util la capitolul "animalute adoptate"...si ea s-a straduit, si se pare ca metodele ei au functionat!... Smile

cand vor mai creste si ceilalti, ii vom pune pe adoptii!
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyVin Sept 03, 2010 4:53 pm

da....cel alb si-a gasit stapani.tot ce am dat pana acuma a fost vaccinat si deparazitat si daca a fost adult a fost si sterilizat...altfel nu am dat.daca schema de vaccinare nu a fost completa am mers personal si am vaccinat gratuit doar sa stiu ca sunt vaccinati si asa numa bine puteam observa si animalutul la noua lui casuta...si tot timpul am recomandat sterilizarea.intradevar...o doamna de pe un alt forum...cu care tineam legatura si ma sfatuia in ingrijirea unui porumbel ranit ce il gasisem,sa oferit,si mi-a trimis 50 de euro.
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyVin Sept 03, 2010 4:58 pm

aproape in toate cazurile eu am dus animalul(catel sau pisica) la noua casuta...asa numa bine puteam vedea ce conditii de trai va avea...am dus catel chiar si la peste 70 de km distanta...sotul are masina de firma si cat de cat ne putem folosi de ea...si pana in ceva zeci de km pot duce personal catelul
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptySam Sept 04, 2010 5:20 pm

din toate telefoanele ce le-am primit pt catelusa mustacioasa,nici unul nu a fost serios sau macar sa ma faca sa ma gandesc...doar care doreau rasa pura,cu pedigre daca se poate,sau imi ziceau dn start ca o vroiau sa pazeasca eu stiu ce gradina,sau sa o tina in lant.unul chiar ma sunat si sa laudat ca el are ferma si ca mai are 15 caini...si cand am intrebat ce le da de papa mi-a zis ff mandru ca le cumpara paine.of doamne....mare e gradina Domnului.....eu sper sa apara cineva calumea si pt ea..am cam ajuns la capatul puterilor...dorm 2-3 ore pe noapte...numa strang caca si pisi...si in toiul noptii o apuca joaca cu cateaua mea...is disperata...timpul trece....catelusii din baie au deschis ochii si in curand v-or umbla si ei...si atunci eu nu stiu ce am sa mai fac...am si 2 copii de care trebe sa ma ocup
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyLun Sept 06, 2010 5:52 pm

sa dat si catelusa mustacioasa...am dus-o personal la un sat la 15 km de timisoara....le-a placut-o f mult....pana de curand au avut un ciobanesc de 16 ani.in acelasi sat a fost dat si fratiorul ei si cu ocazia asta am mers sa il verificam si prietenamea care e veterinarul satului la si vaccinat.amandoi sunt ok....nu stauin lant....au adapost,curte mare si mancare....
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyMar Sept 07, 2010 1:16 pm



avem si vesti bune???????...nu pot sa cred...posteaza si pe "animalute adoptate"!...poate noii stapani te vor tine la curent si-ti vor trimite si poze!...vei tine legatura cu ei?...vrem sa vedem si alte episoade cu animalutele adoptate! Smile
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyMar Sept 07, 2010 1:36 pm

legatura o voi tine cu siguranta....telefonic,si prietena mea e veterinar acolo in sat si se va ocupa de vaccinare in continuare si sterilizarea catelei si ea ma va tine la curent....da...pot zice ca am dat cei 2 catei.dar ieri m-am ales cu un motanel negru...la adus sotul de la servici,fusese abandonat acolo in camp,si colegii lui jucau fotbal cu pisicul si il aruncau in sus si amenintau ca il indoapa cu otrava de sobolani si il arunca peste gard in sant Sad si deci...m-am ales si cu o pisicuta........si motanul meu il agreseaza cum poate Sad ...sper sa se rezolve si pt el ceva..avand in vedere ca e negru si nu toti iubesc pisicile negre
Sus In jos
Oana
Membru Forum Animalutze
Oana


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptyVin Sept 10, 2010 3:20 pm

In primul rand sa ma scuzati de absenta. A venit familia la noi si am fost ocupata in ultimul timp si voi mai fi probabil.Cat despre situatie nu am nici o idee.
Sper sa isi gaseasca stapani.Sunt tare micuti si tare frumosi.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptySam Sept 25, 2010 8:56 am

ce mai faci, dee???...ce-ti fac animalutele, dar si copiii???....pe aici lumea felina si copiii "also"sunt raciti la greu...au aparut virozele??...ai reusit sa mai dai in adoptie ceva?..te vad online, si v-am apelat si pe tine si pe oana pe chat, aici pe forum...avem chat pe forum , daca vreti sa ne transmitem mai repede informatii...

pa..asteptam vesti proaspete si...optimiste! (titlul topicului inca ne ingrijoreaza)
Sus In jos
dedee




Mesaje : 8
Data de inscriere : 02/09/2010

situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! EmptySam Sept 25, 2010 9:29 am

am scris pe chat...sper ca am scris unde trebe
Sus In jos
Continut sponsorizat





situatie disperata!! Empty
MesajSubiect: Re: situatie disperata!!   situatie disperata!! Empty

Sus In jos
 
situatie disperata!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Situatie Disperata!!!
» Situatie disperata!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: