Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 ...un animal fara vina...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

...un animal fara vina... Empty
MesajSubiect: ...un animal fara vina...   ...un animal fara vina... EmptySam Iul 30, 2011 8:20 pm

Ieri am primit un alt e-mail, un alt strigat de ajutor...

"Buna ziua!

Am hotarat sa va scriu pentru ca astazi am avut nefericita ocazie sa realizez cata rautate se poate ascunde sub masca unui om care doar facea curatenie in gara orasului Costesti, judetul Arges.Din intamplare sau nu eram acolo cand, deranjat se pare de un catel infometat si slabit arunca cu matura dupa el, fara niciun motiv, aceasta venindu-i direct in cap.Il doboara, plange, se ridica si merge mai departe intr-un ritm alert.Nepasarea si cruzimea acestui om se intensifica cand oamenii din jur incep sa-l aclame si sa-i explice ca este doar un animal fara vina.Nu a inteles aceste lucruri, asa ca in continuare a inceput sa injure si sa se ia si de celelalte suflete necuvantatoare, spre disperarea mea si a celor din jur.Pacat este insa, ca nimeni nu asculta, pe nimeni nu intereseaza.Sper sa gasesc aici intelegere si oameni care vor si pot sa faca ceva in sensul asta. Va multumesc!" G. Luciana

Eu am facut ceea ce am putut pentru moment: l-am transmis mai departe voua, celor carora va pasa!
Sa speram ca Luciana va gasi aici OAMENI care o pot ajuta (orasul Costesti, judet ARGES ) si de asemenea sper ca ne va tine la curent cu situatia animalutelor din localitatea ei.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

...un animal fara vina... Empty
MesajSubiect: Re: ...un animal fara vina...   ...un animal fara vina... EmptyDum Iul 31, 2011 7:11 am

Iar un monstru sub chip de om. Evil or Very Mad Pai cati nu sunt!Si nu putem rezolva aceasta problema?Iar catelul ranit unde s-a dus?
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

...un animal fara vina... Empty
MesajSubiect: Re: ...un animal fara vina...   ...un animal fara vina... EmptyDum Iul 31, 2011 11:01 am

Adresa de mail a Lucianei este lucy_ana_g@yahoo.com

Din fericire eu nu am timp sa raspund tuturor e-mailurilor pe care le primesc, dar le voi posta aici in speranta de a crea o punte intre cei care au nevoie de ajutor si cei care il pot oferi...

Raspunsul adresat Lucianei (via e-mail):

"Draga Luciana,

Apelul tau l-am postat aici: https://animalutze.catsboard.com/t164-un-animal-fara-vina Vino si tu alaturi de noi si lupta pentru animalutele din orasul tau! Te asteptam! Violeta"

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

...un animal fara vina... Empty
MesajSubiect: Re: ...un animal fara vina...   ...un animal fara vina... EmptyLun Aug 01, 2011 7:53 pm



practic nu prea avem cum s-o ajutam....doar daca l-a dus la vet si are, eventual, nevoie de donatii...

singurul lucru pe care-l putem face in astfel de cazuri sunt POZELE !!!! sau FILME, macar cu telefonul mobil, care, sincer, ne este tuturor la indemana !.....apoi, daca tragedia ia amploare, un telefon rapid la politie si martori !...daca nu sunt martori, cele mai bune marturii raman fotografiile si filmuletele !!!

daca nu a facut nimic din toate astea, macar de acum sa se stie !


Sus In jos
Continut sponsorizat





...un animal fara vina... Empty
MesajSubiect: Re: ...un animal fara vina...   ...un animal fara vina... Empty

Sus In jos
 
...un animal fara vina...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» For all the people in the world!
» RECLAMAREA UNUI ACT DE CRUZIME FATA DE UN ANIMAL
» Pui pisica ramane fara blana :(
» PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!
» Protectie a Animalelor fara o Educatie Corespunzatoare?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: