Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Ajutati-ma! Sunt Rocky

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ajutati-ma! Sunt Rocky Empty
MesajSubiect: Ajutati-ma! Sunt Rocky   Ajutati-ma! Sunt Rocky EmptyMier Aug 24, 2011 2:53 pm

Un caine de rasa Brac German , abandonat de stapan pe strada a fost lovit la cap si a paralizat pe partea dreapta.
Cand am aflat, l-am dus la medic si aproximativ o luna si jumatate a facut tratament neintrerupt si cure repetate de vitamine.
Acum face exercitii de recuperare si a progresat mult , in sensul ca se ridica in picioare si face catva pasi singur.
Eu locuiesc la bloc si in toata aceasta perioada l-am tinut in uscatoria scarii, deoarece in casa am un caine care-l poate ataca, el neputandu-se apara singur.
Unul dintre vecini mi-a pus in vedere sa dispara cainele din uscatorie si nici in fata blocului pe iarba sa nu-l gaseasca, amenintandu-ma ca-l va duce cu masina departe sa nu-l mai gasesc.
Cainele este foarte bine hranit si ingrijit , dar daca il arunca undeva el nu se poate descurca singur.
Am cautat sa inchiriez o bucata dintr-o curte unde sa merg sa-l ingrijesc si in acelasi timp sa fie protejat de contactul cu alte animale, sa aiba liniste pentru a se recupera in timp, dar nu am reusit sa gasesc nici un loc linistit pentru el.
Caut o persoana cu suflet mare, cu dragoste pentru animale care il poate adopta si-l poate tine in curte ferit de ploaie si soare si care sa-i ofere siguranta pe care o merita. Este un caine bland, foarte frumos si foarte bine educat.
Pentru mine este un caine perfect dar din pacate nu pot sa-l adopt neavand conditiile speciale pe care situatia lui speciala le impune.


Cainele NU e al meu , doamna care la gasit e tot din Dr.Tr.Severin si o ajut sa il doneze. Maine merg sa fac poze clare Smile si un filmulet Smile.

Daca doriti sa il adoptati pe Rocky puteti a ne contacta la id`urile : love_and98@yahoo.com sau ianculovici_r@yahoo.com

Cainele se afla in Drobeta-Turnu-Severin si are circa 5 ani (dupa cum a spus veterinarul) Smile
Ajutati-ma! Sunt Rocky 93720721


Ajutati-ma! Sunt Rocky 81917018

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Ajutati-ma! Sunt Rocky Empty
MesajSubiect: Solutie   Ajutati-ma! Sunt Rocky EmptyDum Aug 28, 2011 2:20 pm

Daca este un pericol iminent o solutie de moment ar fi cazarea la o pensiune de animale. Cauta pe net o pensiune in zona. Ti-am dat aceasta solutie pentru ca spuneai ca vrei sa inchiriezi la curte un loc.
Intre timp pune anunturi pe site-urile de specialitate. Foloseste poze si filme expresive.
Uite cateva site-uri:
www.adoptiicaini.ro; www.adoptiipisici.ro; www.eanimale.ro; www.caini.ro; www.pisici.ro;
www.caini-pisici.com; www.cautstapan.ro; www.animalutze.com; www.animale.ro; www.petman.ro; www.petz.ro
www.magazindeanimale.ro
www.cutzu.ro
www.anunturi.animalpedia.ro
www.latifa.ro
www.anunturianimale.com
www.anunta-ma.ro
www.animapro.org
www.e-pets.ro
www.pisici-catei.ro
www.anunturi.zoopedia.ro
www.prieteni-buni.ro
www.pensiunea-tundra.ro
www.animale-iubite.ro
www.animalutul.ro
www.mercador.ro
www.zooland.ro
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ajutati-ma! Sunt Rocky Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma! Sunt Rocky   Ajutati-ma! Sunt Rocky EmptyLun Aug 29, 2011 9:03 pm

Ma tin de promisiune si vin cu poze noi :
Domnul Rocky a facut un progres uimitor. A venit la mine si ma pupat :X

Poze : Ajutati-ma! Sunt Rocky Spa0197v


Ajutati-ma! Sunt Rocky Spa0194


Ajutati-ma! Sunt Rocky Spa0186u


Ajutati-ma! Sunt Rocky Spa0178o




Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutati-ma! Sunt Rocky Empty
MesajSubiect: Re: Ajutati-ma! Sunt Rocky   Ajutati-ma! Sunt Rocky Empty

Sus In jos
 
Ajutati-ma! Sunt Rocky
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Buna,sunt nou pe aici!
» nici ele nu mai sunt....they are not anymore, also
» Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?
» Adriana si animalutele pe care le are in grija

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: Animălutze pentru adoptie :: Caini-
Mergi direct la: