Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?

In jos 
+2
Carmen
Silvicu31
6 participanți
AutorMesaj
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyMier Sept 26, 2012 4:53 am




2.500 de caini asteapta sa fie adoptati de iubitorii bacauani de animale. Cainii au fost adunati din oras si sunt adapostiti la marginea Bacaului, pe locul fostei gropi de gunoi.
De doi ani tot aud urletele si tipetele iubitoarelor de animale care se zbat sa ne faca sa intelegem ca daca suntem muscati de caini, e doar pentru ca avem suflete negre am fost simtiti de bietele patrupede fara vina. Ca de aia ne-au muscat, ca sa ne pedepseasca pentru pacatele noastre.

Ei bine, de vreo doi ani de cand sunt adunati cainii din Bacau nu stiu sa se fi adoptat zece animale. In schimb, tot felul de specimene ne injura sub anonimat ca nu avem suflet cand cerem sa se gaseasca o solutie la problema maidanezilor.

ARTICOL PRELUAT DE PE www.contrasens.com[img]Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Cainimaidanezibacau [/img]
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Raspus la intrebare   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyMier Sept 26, 2012 3:35 pm

Ma mir ca doar 2500 de caini au fost in Bacau. Ce sa zic? Iubitorii de animale poate au deja animale acasa si unii poate le era mai usor sa ii ingrijeasca pe strazi. Adoptia unui caine este o mare responsabilitate. Multi iubesc animalele dar nu isi asuma responsabilitatea sa ii ia acasa. Cunosc multi oameni de genul acesta care lupta pentru drepturile animalelor, sau ingrijesc caini pe strada dar nu ar lua in ruptul capului caini acasa. Sau nu ar lupta pentru a le da o sansa sa fie adoptati adica sa faca ceva: poze sa posteze anunturi sau altceva de genul acesta. Deci cam asta este raspunsul la intrebarea ta.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyMier Sept 26, 2012 6:11 pm

Da este foarte adevarat ce spune Carmen,doar ca iubirea de animale poate fi uneori si de fatada,adica iubesti un animalut al strazii doar de ochii lumii,il iubesti in fata prietenilor,iar cand esti singur il bati si il alungi.
De aici vine si intrebarea:Unde sunt iubitorii de animale! silent Stiu uneori te lasa fara cuvinte aceste puncte de vedere!!
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyMier Sept 26, 2012 8:16 pm

every dog into holland must be have a chip number
This weak have say the law ,when you have a dog they must have a chippnumber
So whe can find the owners from dogs,when you dump your dog
Than you must go to the judge

Every animals are registration ,cows ,horses.pigs

not rabbit or chickens or litlle animals

So whe can protect the animals

Sus In jos
http://www.gozh.nl
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyJoi Sept 27, 2012 4:03 am

Eu am inteles ca tu intrebai unde sunt iubitorii de animale care sa vina sa ia acei caini stransi de pe strazi. Tocmai spuneai ca doar cativa au fost adoptati. Nu era vorba sa judecam aici cat de falsi sunt unii iubitori de animale si ce fac ei cu cainii.

In Romania chippnumber se pune doar la animalelel sterilizate de stat, guvern , gratis. Proprietarii, detinatorii de caini, nu au obligatia, prin lege, sa puna chippnumber.


In Romania owners, dog owners are not required by law to put chippnumber.
Chippnumber only put dogs neutered for free at state offices and the dogs are in the street.
I love you





Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyJoi Sept 27, 2012 12:16 pm


silviu, initial m-am speriat ca sunt cuvintele tale !!!....trebuia sa le pui in ghilimele...da, e logic de fapt ca un ziar sa scrie asa.....ca un ziar....adica pe de lături, cu tenta de incitare si cu iz de "antianimale"...era deasemenea logic si faptul ca nenea astia, habar nu au ca "iubitorii" de animale au deja in intretinere atatea animale si ca le-ar fi imposibil sa mai ia si altele in spatiul deja plin, in care traiesc....

iar ceea ce stim noi este ca iubitorii sunt...atat de putini! (mai ales comparativ cu cei care iau mereu in râs fenomenul sau cu cei care abandoneaza in loc sa sterilizeze)

eu as intreba :" Unde sunt sanctiunile date pentru abandon"??? sau "Dupa ce gratii sunt cei care au ucis in chinuri animale"???...astea da, intrebari !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyJoi Sept 27, 2012 12:26 pm

Pacat ca la noi nu exista astfel de legi care sa pedepseasca oamenii care le abandoneaza ,le lovesc sau le ucid fara mila. Sad
Sus In jos
Silvicu31
Membru Forum Animalutze
Silvicu31


Mesaje : 349
Data de inscriere : 07/07/2012
Varsta : 40
Localizare : bacau

Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: re   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? EmptyJoi Sept 27, 2012 12:41 pm

Yoana ai dreptate 100% trebuia sa pun ghilimele de riguare ..scopul meu era sa arat drama saracutilor de catelusi Sad(
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty
MesajSubiect: Re: Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?   Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale? Empty

Sus In jos
 
Mai intreb o data: unde sunt iubitorii de animale?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Animale care au nevoie de ajutor
» Buna,sunt nou pe aici!
» Ajutati-ma! Sunt Rocky
» nici ele nu mai sunt....they are not anymore, also
» Adriana si animalutele pe care le are in grija

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Caini :: Caini-
Mergi direct la: