Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 tot un fel de urgenta

In jos 
+4
Spinu Patricia
claudia btzt
simona
yoana
8 participanți
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 2:17 pm


fetelor, domanelor si domnilor...am nevoie urgent de niste pareri..cat de multe...eu fac media, si decid !

am luat un catelus de pe drumuri..povestea o banuiti...abandonat cu frati, surori si parinti...voi relua povestea lor, cred , pe topicul de "adoptii", la momentul potrivit !

pana atunci, sa va spun ca cineva mi l-a vazut in curte...e deja deparazitat, mai are o doza de pastilute de viermi, de luat !...e o zgatie de baietel, frumusel foc...o doamna mi-a spus ca o matusa de-a ei e foarte amatoare de un catel mic...doar ca acea matusa are...72 de ani ! Sad

ce parere aveti...sa il dau matusei sau nu !?
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 2:37 pm

eu categoric zic nu si am sa va explic si de ce.
acum 1 saptamana cineva din Bacau imi trimite un mesaj disperat daca pot prelua 5 pisicute adulte , crescute de mici in casa.stapana lor decedase dimineata si deja persoanele care se ocupau de inmormantarea dansei au decis sa le duca in camp , deoarece pisica daca trece pe sub cosciug ii ia sufletul raposatului, superstiti babesti.a doua zi am primit mesaj cum ca doua dintre ele deja fusesera duse pe camp dar dragele de ele sau intors acasa.in ziua respectiva am sunat pe toata lumea sa le ia in foster , macar cate una , sa nu ajunga pe strazi , daca nu , aveau sa ajunga la mine lanag pisele mele.am reusit sa gasesc persoane dispuse sa ia cate o pisica pana ce vom reusi sa le gasim stapani.in ziua cand a fost inmormantata doamna , fata sa dus si ea , pt ca era cunostinta cu dansa si atunci a aflat ca pisicle au fost preluate de vecinii doamnei impresionati de gestul fetei care dorea sa le stie in siguranta.acum pisele sunt bine , cei drept sunt despartite dar e mai bine decat in camp.
eu sunt de parerea ca unei persoane in varsta cel mai bine ii sta cu un animalut mai batranel , ca asa nu risca saracul animalut sa ajunga in strada.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 2:38 pm

Daca il iubeste eu zic ca da .........poate va mai uita batranica de necazuri sau alte lucruri,avand in preajma ei un catel
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 3:18 pm

Dar cu doamna aceea mai sta cineva ca daca ar sta ar fi in regula daca nu...nu stiu ce sa zic!!Cred ca mai trebuie sa asteptam putin sa vedem daca mai gasim pe cineva care il doreste!!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 4:17 pm

Daca iubeste animalele si daca ar putea avea grija de el eu zic ca il puteti da . Daca nu il vrea nimeni.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Parere   tot un fel de urgenta EmptyVin Noi 11, 2011 5:27 pm

Daca doamna este in putere si poate avea grija de el eu cred ca faci doua fapte bune odata si pentru batranica si pentru catel.
Eu am la mine in cartier o d-na de 75 ani care sta intr-o garsoniera si are doi catei mari, fosti maidanezi, o pisica si hraneste multi alti caini din cartier. Deci varsta nu este relevanta pentru a putea avea grija de un catel.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 6:41 am

Asa este.... Nu conteaza varsta....Doar sa fie in putere sa il faca mare Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 6:52 am

Bine se pare ca suntem de acord sa dam micul baietel in caz ca se va intampla ceva,sper sa nu,sa luam catelul inapoi!!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 7:11 am

Eu cred ca aceasta batranica merita o sansa,poate o sa fie o stapana buna pentru micul catelus Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 9:13 am

De obicei batranii le iubesc cel mai mult pe animalute!!
Sus In jos
simona
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 246
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 41
Localizare : bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 12:35 pm

asa este "de obicei" iubesc animalutele...........dar tot " batraneii " abandoneaza puiutii pe la colt de strada pentru ca nu au ce face cu ei , tot ei sunt cei ce arunca puiutii tocmai fatati in lacuri , in wc , ii ineaca in galeti cu apa ...............dar ce se intampla cu el dupa ce doamna nu va mai fi?
p.s. nu toti abandoneaza animalutele , dar majoritatea da.....raman de parere ca nu , la ce ii trebuie un puiut?ca un catel treieste peste 10 ani , si dupa ce doamna nu va mai fi si sa zicem ca il luati inapoi ce faceti cu el, batran fiind?parerea mea..........
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 1:56 pm

Eu spun sa ii dam o sansa daca se va intampla ceva sa il luam inapoi!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 12, 2011 3:17 pm

Nu stiu ce sa mai zic.... Poate il dati pote nu , dupa majoritatea sugestiilor puteti decide ce veti face...
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 9:03 am

Asa este ,decizia va apartine Very Happy
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 9:45 am

Eu zic sa nu il dati deoarece el va creste si acea batranica poate nu va mai fi in putere sa aibe grija de el asa cum trebuie.Mai e ceva,daca moare batranica ,doamne fereste, catelul cui ramane Question Eu cred ca tot pe strazi. confused confused
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 12:48 pm

V-ati hotarat ce o sa faceti?
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 12:55 pm

Chiar asa.Vreti sa ne tineti in suspans Question
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 12:56 pm

Creca da...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 13, 2011 2:03 pm

Nu stiu ce sa zic cum am mai spus daca se intampla ceva sa il luam inapoi!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 19, 2011 1:00 pm



pana la urma, Catel-Catel a plecat la casuta lui....

https://animalutze.catsboard.com/t226-catel-catel

am fost asigurata ca batrana iubeste animalele si le ingrijeste asa, ca la...tinerete ! nu pot decat sa sper ca ii va fi bine !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 19, 2011 5:18 pm

Speram sa fie totul bine !
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptySam Noi 19, 2011 6:28 pm

Speram ca Dumnezeu sa o ajute si sa ingrijeasca,catelul si sa il faca mare.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 20, 2011 6:30 am

MERITA O SANSA!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta EmptyDum Noi 20, 2011 8:16 am

Speram din tot sufletu!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





tot un fel de urgenta Empty
MesajSubiect: Re: tot un fel de urgenta   tot un fel de urgenta Empty

Sus In jos
 
tot un fel de urgenta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» URGENTA MAJORA
» urgenta pe ecosapiens..pana nu o cenzureaza parausanu!!!!!
» Animale care au nevoie de ajutor
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor
» Nevoie urgenta de sange B3 Negativ - fetita nou-nascuta, mama a decedat saptamana trecuta (octombrie 2011)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Urgenţe-
Mergi direct la: