Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Animale care au nevoie de ajutor

In jos 
+14
stefanyafelea
alexandra nica
Lazar Catalina98
SocialBoy
adriana
claudia btzt
Spinu Patricia
bybycuta
Oana
somalia
Dorotea
Violeta Frincu
yoana
Carmen
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 9:12 am

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic intalnim pe strada, in jurul blocului, caselor in care locuim sau chiar in acelasi imobil animale care au nevoie de ajutor . Majoritatea oamenilor sunt insensibili la aceste situatii. Cum considerati voi ca ar putea fi rezolvata aceasta situatie?


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Dum Ian 29, 2012 5:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos

AutorMesaj
SocialBoy
Membru Forum Animalutze
SocialBoy


Mesaje : 30
Data de inscriere : 03/05/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 11, 2011 5:57 pm

pai daca o luam tot asa...sunt multi caini in special care au nevoie de ajutor:
Priviti urmatoarele:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Caini-vagabonzi-thumb-250-0-18





_____________________________________________________________________________________________________________________





Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Caini-vagabonzi



_____________________________________________________________________________________________________________________



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Masuri-drastice-in-problema-cainilor-vagabonzi-434x326



____________________________________________________________________________________________________________________




Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 123651-caini-in-adapost01




___________________________________________________________________________________________________________________

Acestea sunt doar cateva din millioanele de imagini cu caini neglijati!

O zi buna
!
Sus In jos
http://www.murariu-denis.blogspot.com/
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Despre catei   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 11, 2011 7:56 pm

Binenteles ca sunt multi catei care au nevoia de ajutor. Aceasta este si ideea. Defapt eu aici incerc sa dau exemplu in scopul ca cat mai multi oameni sa ajute la rezolvarea situatiei EXTREM de acute din Romania.
Tocmai la Botosani intr-un adapost privat au fost omorati 200 caini pentru ca nu au fost vaccinati si unii cica au facut jigodie. Pentru ca nu au avut bani de tratament i-au omorat pe toti , bolnavi si sanatosi. Si in multe alte adaposturi private si de stat se intampla adevarate genocide canine de cruzimi greu de imaginat.
Asa ca situatia o cunosc EXTREM de bine.
Pentru ca nu am timp nu pot relata tot ce se intampla in Romania dar stiu extrem de bine situatia.
Intrebarea este cat face si poate face fiecare ?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Despre catelul Puiu.   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 11, 2011 8:05 pm

A treia zi am petrecut-o ca sa il prindem pe Puiu. Se agravase mult ochiul si nu mai suporta amanare. In final am reusit sa il duc la un cabinet cu eforturi mari. Operatia a durat 2 ore . Dupa operatie l-am dus intr-o casa parasita unde el se mai ascunde. I-am pus si un guler medicinal de protectie care are niste riscuri dar a trebuit sa mi le asum. Din pacate nu am avut aparatul la mine sa fac filme si poze. Maine la prima ora voi fi acolo si sper sa fac si filme si poze. Din pacate nu am putut sa il iau acasa pentru ca stau intr-o garsoniera si am doi dulai maidanezi si doua pisici.
Cine din cei care citesc pe acest forum poate sa adopte sau sa primeasca macar si temporar acest catel?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Catelul Puiu   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 11, 2011 8:28 pm

Cazul catelului Puiu este a unui catel care s-a nascut pe strada impreuna cu alti inca 9 frati. El este singurul care a supraviewtuit si acum a fost grav lovit de UN OM. Deci nu este vorba ca a fost neglijat ci a fost AGRESAT si avea nevoie de interventie de urgenta. Daca eu nu interveneam acest catel ar fi murit in chinuri groaznice. Despre asta am vrut sa povestesc aici . Inca mai este nevoie de ingrijit. Bine ar fi fost sa fie intr-un alt loc mai cald si curat si adoptat.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyJoi Mai 12, 2011 7:56 am

of, mai caremen!....bietele animale!...din pacate nu prea avem pe nimeni pe aici din bucuresti si nici macar pe aproape sa sa putem ajuta cu o cazare pe catel!....parca te-am mai intrebat...de ce nu incerci sa te "lipesti" de un ong din bucuresti, sa te sprijine cu cateii....sa ai si tu un tarc al tau acolo, unde sa mergi sa-i ingrijesti..ar fi in siguranta asa...

sper ca tot raul pe care-l fac acesti nemernici sa li se intoarca inzecit...chiar o spun din inima!!!!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Despre Puiu   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyJoi Mai 12, 2011 6:51 pm

Puiu a fost operat ieri. Cu greu a putut fi capturat pentru a fi dus la clinica.

Iata istoricul:

Puiu a doua zi dupa operatie:
1. La sosire in locul unde l-am gasit:
https://www.youtube.com/watch?v=ZKmpYVBJLI8
2. Dupa ce i-am dat hrana consistenta si medicamente si l-am uns cu gel special unde a fost operat si are cusatura adica unde a fost ochiul:
https://www.youtube.com/watch?v=8jvKYhDuYHw



Doamne ajuta in continuare!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2011 4:41 am



LA MULTI ANI, carmen !!!!...sa-ti dea doamne-doamne multa multa putere sa nu renunti in fata esecurilor!!....si sanatate ca sa poti lupta!....si ...banuti, ca sa ai cu ce !..... Smile

I love you
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: LA MULTI ANI !   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2011 1:32 pm

La multi (b)ani! Iti dorim sa poti merge mereu inainte, sa ajuti cat mai multe animalute, sa transmiti mai departe aceasta dragoste si, chiar daca uneori nu ne vezi, nu ne auzi si nu ne simti aproape NOI te apreciem si te iubim, Violeta si BOBO
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Multumesc!   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 13, 2011 7:28 pm

Multumesc Yoana si Violeta pentru urari, ganduri bune si incurajari.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 7:25 am




Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeoftn
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Dragut   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 7:29 am

Foarte dragut! Multumesc! Stiu : este de la Violeta, Bobo si Yoana.
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 8:29 am

...si din partea tuturor animalutelor ajutate de tine...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 9:21 am


adica si din partea sarmanului puiu...pe care un nemernic de biped l-a lasat fara un ochi...cine stie in ce dureri a zacut si inca mai suprta!!....

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30044

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30046

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 12:45 pm

Nu am vazut astfel catelus.BIETULLL Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad




LA MULTI ANI Carmen imi pare rau ca nu ti-am spus de ieri dar am fost plecata.Oricum sa fii fericita!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Multumesc!   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 3:37 pm

Multumesc tuturor pentru urari!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Noutati despre Puiu   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Mai 14, 2011 3:40 pm

Puiu are nevoie zilnic de tratament si hrana asa ca si azi am fost la el. Iata:
https://www.youtube.com/watch?v=AG-ruTuUApU
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Pui de catel abandonati   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Mai 17, 2011 6:57 am

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 18, 2011 4:58 am

Am vorbit cu paznicii unde stau acum 10 dintre cateii mei: Codita, Puiu, Fetita, Fetita mica si 3 dintre pui care acum sunt deja mari ca talie dar au doar7 luni. Vor mai creste. Mai vin insa si alti 2 frati ai puilor dar nu stau in permanenta. Unul dintre paznici a vorbit cu proprietarul terenului si ne-a dat acceptul sa le facem acolo niste cotete. Am putea sa le facem si un tarc. Pentru toate astea trebuiesc bani de materiale si sa platim si pe cei care vor lucra acolo. Poate dintre cei care citesc pe acest forum pot sa ajute la acest proiect. Multumesc celor care vor participa la construirea acestui mic asezamant pentru catei.
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 18, 2011 10:30 am

Sa speram ca putem face asta este o idee foarte buna!!! Razz I love you Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Anuntul de adoptie pentru puii abandonati   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 18, 2011 11:51 am

Am dat anunt pentru puii abandonati pe pamantul umed sub scara blocului unde locuiesc:
http://www.adoptiicaini.ro/pui-de-catel-abandonati/comment-page-1/#comment-38020
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Multumesc!   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 18, 2011 11:54 am

Multumesc Patricia! I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Mai 18, 2011 5:23 pm

Nu ai pentru ce si nu am spus mare lucru.Este o idee buna si sper sa fim uniti si sa ajutam cat mai mult. Smile
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Anuntul pentru un pui de catel: Puia   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 20, 2011 5:29 am

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Ultimii doi pui ramasi din seria celor sase pui abandonati sub scara blocului   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 20, 2011 9:42 am

Pentru ca am avut multe cereri ieri am facut, la prima ora, filme cu ultimii doi pui ramasi.
Ultimii doi catei:
https://www.youtube.com/watch?v=v6ypMfFOyTI

Baietelul: https://www.youtube.com/watch?v=8M5RmEEeHhw
Fetita: Tasha: https://www.youtube.com/watch?v=hfNGj_9D-wI
Acesti pui de catei i-a prins afara furtuna de ieri dupa amiaza. Cand am ajuns acasa i-am luat in casa, le-am facut baie, i-am uscat si i-am pus intr-o geanta si, pe ploaie, am plecat cu ei pentru a-i da la cei alesi sa le fie adoptatori. Am avut multe cereri si a fost greu sa aleg cui ii voi da.
Iata si adoptia lor:

https://www.youtube.com/watch?v=CpwBIW6jw7Q

https://www.youtube.com/watch?v=sL7gXLL-y7c
I love you




Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Alti doi pui adoptati:   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Mai 20, 2011 9:54 am

Primul pui adoptat a fost negru. L-a luat chiar o d-ra de la mine din bloc:
https://www.youtube.com/watch?v=vNb5D1Pyp0U.

Cel mai frumos pui, care semana foarte mult cu un labrador, eu i-am zis Puia, a fost adoptat de o d-na tanara, Angela, care a insistat mult sa il dau dansei. Deja vorbisem si cu alte persoane dar pentru ca dansa a insistat si a venit in 30 de minute sa il ia, s-a invoit de la serviciu , m-a convis sa il dau. Mai are acasa un catel si doua pisici luate de la o fundatie pentru protectia animalelor. Deci este iubitoare de animale. Iata adoptia:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgqiQpA5ekU
Sa speram ca adoptatorii vor putea sa ii ingrijeasca acesti pui. Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Mai 22, 2011 1:20 pm




ma bucur tare mult ca puiutii s-au dat asa usor...sper insa sa nu fi fost din cauza ca aduceau a labrador....ce se va intampla, daca atunci cand vor mai creste, isi vor pierde aspectul de "rasa" !?


carmen, eu te voi ajuta cu cat voi putea, pentru tarcul pe care-l vei construi blanosilor tai...ar fi minunat sa nu mai stai cu emotie atat de mare , daca-i mai gasesti sau nu pe toti, de la o zi la alta....la banii din iunie, iti voi trimite o donatie , daca te vei apuca de treaba pana atunci!

insa, ai un cont bancar acum ????
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Mai 29, 2011 10:13 am



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 42812032
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Pui de catel abandonati   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Mai 29, 2011 10:57 am

Puii din cutia de mai sus sunt cateii abandonati sub scara blocului unde locuiesc. Au fost defapt 6. Al saselea catel a fost negru si el a fost adoptat de o vecina din bloc, o tanara Ramona:
https://www.youtube.com/watch?v=vNb5D1Pyp0U
A fost de bun augur pentru ca puii au fost doriti de multe persoane. Eu sper ca sa si poata avea grija.
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Film cu puii de catel, prezentare   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Mai 29, 2011 11:13 am

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Pui de catel abandonat   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iun 07, 2011 12:12 pm

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Puiul de catel a fost adoptat   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMier Iun 08, 2011 3:03 pm

Puiul de catel de mai putin de o luna afost deja adoptat:
https://www.youtube.com/watch?v=ilrTcbGm-Rc
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Iun 24, 2011 11:43 am




Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30097

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Pisicuta Steluta   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Iun 24, 2011 12:21 pm

Iata inca un animalut care a avut nevoie de ajutor:
http://www.adoptiipisici.ro/steluta-pisicuta-salvata-de-agresiunea-cainilor/
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Despre animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Iun 24, 2011 12:34 pm

Multumesc Yoana pentru postarea pozei cu puiul de catel.

Despre pisicuta Steluta povestea este ca in anuntul de adoptie. Eram aproape convinsa ca nu va supravietui socului. 24 de ore a fost letargica si foarte speriata asa cum se vede in poze. Si-a revenit miraculos. Acum este la mine acasa si sper sa ii gasesc un stapan iubitor. Steluta este deosebita, blanda , afectuoasa,torce de placere si doar cand vorbesc cu ea. Face deja la litiera. Am dat deja anunt pentru adoptie.
I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Iun 26, 2011 8:13 am

Ce scumpicaaaaa eeeeeeeee!!!!!!!!! Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyDum Iun 26, 2011 1:31 pm

cat de draguta I love you I love you I love you I love you I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 05, 2011 9:39 am



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofcarmen1

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofcarmen2

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofcarmen3


ce face dulcica asta??....a sunat cineva pentru ea?
mie-mi place ca are carare pe mijloc !! Laughing
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 05, 2011 9:40 am



dar despre tarcul acela la care te gandeai, ce se mai aude???
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 05, 2011 9:51 am

Este asa frumusica!!! Razz Razz
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Despre pisicuta Steluta   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 05, 2011 11:52 am

Multumesc Yoana pentru postarea pozelor cu Steluta.
Nu a sunat nimeni pentru Steluta. Cred ca trebuie sa refac anuntul cu poze noi si un filmulet.
Steluta seamana foarte mult cu pisica Roza de la mine din casa care are 14 ani. Acum Steluta doarme cu mine in pat, se suie peste tot , este extrem de jucausa si face deja in litietra cu celelalte doua pisici: Roza si Tomita. Asta pentru mine este bine pentru ca la inceput la noii veniti ,pisici noi, le pun litiera separata ceea ce este complicat pentru mine sa fac curat in doua litiere si ocupa si mai mult spatiu in mica mea garsoniera. Motanul Tomita are grija de Steluta si o protejeaza si o spala cu limbuta lui ca o mamica. Dorm impreuna : Steluta este imbratisata de Tomita. Asa a facut Tomita cu toti puii de pisica care au tranzitat la mine in garsoniera ( au fost 5 in total cred). Steluta are propriul eu culcus intr-un cos de paie special care e cam ros de catelul Onciu dar se poate folosi inca.
Cateii Onciu si Pufy s-au obisnuit cu prezenta pisicutei Steluta si atunci cand plec de acasa ii las pe toti impreuna fara grija.

Despre tarcul cateilor mai amanam pentru ca acum urmeaza sa inceapa constructia unor blocuri in aceea zona de catre un alt propietar al terenului care nu stiu daca ii va accepta pe catei acolo in tarc. Am vorbit cu cineva sa fac totusi rost de placi de OSB mai folosite, adica cam inegrite de ploaie, au stat afara iarna trecuta, sa le facem pentru la iarna cotete. Astept sa primesc raspuns daca propietarul placilor ne lasa sa luam de acolo cateva astfel de placi. M-am gandit sa facem din placi folosite ca sa nu dispara , sa fie furate pentru foc. In zona sunt multi tigani care au furat de au rupt tot ce era de furat. Zona este unde a fost fabrica Timpuri Noi care a fost data si la televizor cu tiganii scormonind in daramaturi dupa fiare si lemne. Au furat si capacele de la canale. Chiar unde stau cateii au furat un capac de la canal si a cazut un catel ( Fetita mica ) in canal si au scos-o pompierii.
Va tin la curent.
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Anunt Nou   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyJoi Iul 07, 2011 7:15 pm

Am refacut anuntul cu pisicuta Steluta. I-am dat si alt nume:
http://www.adoptiipisici.ro/angelica-pisicuta-draguta/
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Iul 08, 2011 4:28 pm

Doamne, ce frumusete-i steluta asta....iar pisicile cu carare pe mijloc sunt specialiatatea mea.... I love you

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30170

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30173



iar imaginea asta e fara pereche !!!... Smile)) cum ai reusit sa-i surprinzi atat de bine ??


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofsnv30179

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Multumesc Yoana!   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyVin Iul 08, 2011 5:01 pm

Multumesc mult pentru postarea pozelor.
Toate animalutele care au trecut pe la mine in garsoniera au fost speciale. Am suferit la gandul ca trebuie sa ma despart de ele. Pentru mine toti sunt deosebiti, frumosi, gingasi si dragalasi. Steluta este cea mai frumoasa si speciala.
Tomita si Steluta stau mult timp impreuna in acelasi culcus, se joaca, Tomita o protejeaza ca si cand ar fi mamica ei. In poza sunt pe marginea de la balcon. Pe grilaj (stau la parter) am pus o plasa ca sa nu iasa Steluta si sa cada in gradina unde umbla cainii maidanezi din cartier si omoara pisici mici.
Am hotarat sa fac poze noi si am prins momentul cand Tomita si Steluta stateau la soare.
Am facut mai multe poze si am selectat pe cele mai expresive.
I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Adoptia Pisicutei Steluta-Angelica   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2011 5:23 pm

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Motanelul Negrut, noul candidat pentru adoptie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2011 6:04 pm

Tocmai ce dadusem pisicuta Steluta si un alt animalut mi-a iesit in cale: D-na Monica a luat din bratele unui om al strazii un motanel cu gandul sa il duca la o d-na cu mai multe animalute, catei si pisici. Pentru ca are raie acuta la ambele urechi si d-na nu are conditii bune am zis ca am un loc vacant la mine tocmai eliberat de curand asa ca m-am hotarat sa il iau eu sa il tratez si apoi sa il dau spre adoptie. Este corcit cu birmanez sau siamez pentru ca are o blanita foarte frumoasa. L-am dus acasa, i-am dat lapte, bobite junior, i-am facut baie cu sampon Ectocid, i-am curatat urechile cu betisoare de urechi cu vata si solutie Otto Cleans si apoi i-am pus picaturi cu antibiotic, speciale pentru caini si pisici, Mitex, care este frantuzesc si il am ramas de la catelul meu Onciu care a avut de trei ori otita. Cand l-am luat de pe strada pe Onciu avea otita acuta la ambele urechi. A facut de doua ori recidiva.
Iata motanelul Negrut care acum doarme intr-un cos de paie unde a stat si pisicuta Steluta:
https://www.youtube.com/watch?v=CUGCpBn7pSA
Sper sa se vindece repede si sa ii gasesc un stapan iubitor.
O sa revin si cu alte poze.
I love you
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Bravo Carmen!   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2011 7:20 pm

Nu numai pentru ceea ce faci meriti felicitari dar mai ales pentru ca dai un bun exemplu celor din jur!
Sus In jos
adriana
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 105
Data de inscriere : 15/06/2010
Localizare : Braila

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyMar Iul 12, 2011 9:06 pm

Toate pisicile sint frumoase si speciale,si eu ma despart cu greu de ele,luna trecuta am luat trei sa le sterilizez,insa una ma lua in brate si ma pupa,si nu am fost in stare sa o duc inapoi.Alta,cu frunzulita pe botic a avut reactie de la fir si a trebuit sa o tin sub observatie sa nu ii plesneasca operatia(asta a fost pretextul).Alta,cea mai afectuoasa,am cules-o de la mine de pe strada sa o sterilizez,si culmea,dupa ce a fost anesteziata si tunsa,vet.au vazut ca fusese sterilizata de mult,ii ramasese semn,un vet.mi-a zis ca a fost operata chiar la cabinetul unde ma duc,insa stapinul nu i l-am gasit...am incercat sa o las inapoi pe strada,dar a inceput sa plinga,ii place la mine,insa deja a inceput sa fie aglomeratie,am mai luat o siameza cu pneumonie,acum e bine insa am luat-o de la blocuri,unde nimeni nu ar fi dus-o la vet...au mai aparut Negrut si Negrila,doi motanei negri,din care unul cu gripa felina care mi i-a imbolnavit pe toti...am tras mult cu ei,pina s-au facut bine, insa aici nu am gasit pe nimeni sa vrea motanel negru...cine stie poate se gaseste cineva din Bucuresti sa doreasca,ca ii aduc...acum mai am si cei 3 pisicuti tigruti culesi fara ochi,aruncati la mine la colt,acum au 3 saptamini,iar acum citeva zile alti nemernici care abandoneaza catei mereu aici au mai aruncat 4 pui de catei ,cred ca sint frati cu Sasha si Rex culesi de mine tot de la colt anul trecut,micutii de acum sint hraniti de multa lume insa nimeni nu i-a dorit,aici e mult snobism,majoritatea prefera sa cumpere catei de rasa,decit sa ia un maidanez...si uite asa,ramin cu ei pe cap,si nu stiu cum ma mai descurc cu 30 de animale...am reclamatii de la vecini,scandal,amenintari cu hingherii,asta e rasplata mea.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 68
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Pufy si stapana   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptySam Iul 23, 2011 6:08 am

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyLun Iul 25, 2011 12:06 pm

heheheh...foarte romantice ipostazele Razz si decorul !

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofimg0812

si ce dragoste mare-mare !!!! I love you

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Resizeofimg0827

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 EmptyLun Iul 25, 2011 12:43 pm

Felinarul acela sclipeste in poze.Foarte frumos mai ales cu femeia aceea iubind catelusii!! I love you I love you I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Animale care au nevoie de ajutor
Sus 
Pagina 4 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» GOZH Romania
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: