Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Dorotea
Membru Forum Animalutze



Mesaje : 67
Data de inscriere : 11/06/2010

Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite EmptyVin Apr 13, 2012 5:18 pm

Consider oportuna realizarea unui SITE sau al unui FORUM exclusiv pentru animale pierdute-gasite.
Momentan cine pierde sau gaseste un animal, si doreste sa faca o postare pe internet se confrunta cu situatia ca are de ales din cele zeci chiar sute de siteuri si forumuri cu si despre animale.
Este prea mica posibilitatea ca ambii sa posteze anuntul pe acelasi site/acelasi forum, iar ca sa gasesti un astfel de anunt ti-ar trebui o saptamana ca sa le buchisesti pe toate.

Ideea ar fi ca cineva cu cunostinte in domeniu, eu l-as propune/ruga chiar pe administratorul acestui forum, sa realizeze acel Site sau un Forum profesional.
De ce nu este bine sa fie creat de catre un amator?, intrucat peste o saptamana sigur ar fi virusat si de neutilizat.

Ca idee s-ar putea structura pe judete si pe animale, pierdute si/sau gasite, pe specii de animale: caini, pisici, etc, etc. si neaparat totul sa functioneze instantaneu, adica sa nu ti se ceara sa astepti saptamani intregi pana sa ti se aprobe inscrierea, respectiv pana cineva iti citeste si aproba postarea, etc.

Ce parere aveti?

Eu am mai trimis sugestia si celor de la Asociatia PetHope, dar ei sunt supra-aglomerati si nu au timpul fizic necesar sa se ocupe de asa ceva.

Daca parcurgem zilnic aceste anunturi rasfirate pe diversele forumuri, siteuri, bloguri, vom vedea amploarea situatiei si necesitatea de a ajuta cumva, de a usura procedura de gasire a lor, lucru care in momentul de fata este destul de hilara.

M-as bucura daca ideea ar putea fi implementata.

Iar daca cineva se ofera sa-l realizeze ma ofer sa popularizez existenta lui si sa indrum oamenii spre acel loc, eventual voi copia, voi transmite mesajele sau cumva imi voi aduce si eu o contributie.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Re: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite EmptySam Apr 14, 2012 12:52 pm

Da... Ar trebui si asa ceva...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Re: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite EmptyDum Apr 15, 2012 6:27 am


stiu ce vrei sa spui, doroty..insa...huh...practic nu cred ca-i posibil...hmmm....un sit mare-mare doar pentru "pierduti/gasiti"....ar fi bine, insa gandeste-te ca oricum, celelalte situri vor exista in paralel...nu inseamna ca , daca face cineva un astfel de site, vor disparea celelalte... va fi pur si simplu un alt site pe langa celelalte...asa ca, oamenii vor posta pe toate, asa cum e si "adoptiile/donatiile"...

si e munca multa tare....cine s-ar hazarda la asa ceva???....ar trebui sa stai mai mereu pe site si sa intretii paginile...ar fi ca un job, doar ca...cine il plateste??....
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Re: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite EmptyDum Apr 15, 2012 7:04 am

Dar...nu am putea face ceva cum avem "adoptiile/donatiile" numai ca pentru "pierduti/gasiti"...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Re: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite EmptyDum Apr 15, 2012 10:25 am

silent
Sus In jos
Continut sponsorizat





Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty
MesajSubiect: Re: Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite   Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite Empty

Sus In jos
 
Oportunitatea de a exista un Forum pentru animale pierdute si gasite
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Forum animale
» "fii si tu un Mos Craciun"!!
» Oricat as vrea sa uit ca aceste animalutze exista , totul ma duce cu gandul la ele.
» Animale care au nevoie de ajutor
» Samsari sau iubitori de animale?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: