Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!

In jos 
+7
alexandra nica
adriana
SocialBoy
Carmen
Lazar Catalina
Spinu Patricia
yoana
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptySam Mar 05, 2011 10:24 am

Rezumarea primului mesaj :



un lucru este clar: NU se doreste rezolvarea problemei animalelor fara stapan, pentru ca SE DORESTE a exista mereu pe strazi, animale fara stapan...de ce?...simplu...adaposturile de stat TREBUIE sa detina maidanezi, atat cat sa justifice primariile lacome, fondurile alocate ...se scurg sume imense de bani spre adaposturile de stat...insa nu spre caini....

in loc sa se voteze STERILIZAREA OBLIGATORIE, pdl-ul voteaza masacrul patrupedelor...cat se va ucide?....vesnic, simplu !...atat timp cate in curtile oamenilor cainii se vor inmulti nestingheriti, puii vor fi abandonati mereu, inmultind numarul maidanezilor...care, desigur, vor continua sa se inmulteasca in strada....

ce urmeaza?...si mai simplu...vin hingherii, fac spectacol si circ sangeros pe strazi, ucid cat se poate si poate cel mult 2-3 catei vor fi dusi in adaposturile-inchisori....acolo, primariile se vor grabi iarasi, sa aloce fonduri...vor manca animalele aduse de hingheri?..nicidecum....banii "se evapora", iar caiini se mananca intre ei....

din pacate aceasta este procedura votata de PDL, ca solutie super inteligenta si civilizata...zadarnic vor europenii sa ne civilizeze...romanii tot spre mocirla vor trage !!


https://www.youtube.com/watch?v=9nvFBKFirc8&feature=player_embedded
Sus In jos

AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptyLun Iun 11, 2012 11:39 am

hello, ioana...

nu prea stim nici noi ce sa credem....ce a facut PDL-ul, am vazut...nu inseamna insa ca PSD-ul e unanim in ceea ce priveste situatia animalutelor abandonate...stim doar ca atunci cand NU erau la putere, invocau salvarea lor...acum, ca vor fi la putere...hmmm...nu stim inca...sa speram ca vor trata civilizat si conform normelor , acest subiect nevralgic.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptyLun Iun 11, 2012 11:40 am

A castigat alegerile domnul Miron! cheers
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptyLun Iun 11, 2012 11:54 am



cheers

ok, si acum intrebarea (ca tot suntem cu discutia pe politic)....nu stiu, d-l miron ce orientare are? nu ca ar conta...la ce bine o duc animalutele in comanesti,nu conteaza ce coloratura politica are, insa...asa, de curiozitate...
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptyLun Iun 11, 2012 11:55 am

PNL culoare galbena.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 EmptyLun Iun 11, 2012 1:43 pm

foarte bine:)...oricum animalele de la adapost sunt bine hranite si ingrijite cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!   PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Legi noi privind cainii cu stapan
» Atat de micuț si deja aruncat in strada de un stapan fara suflet...
» Protectie a Animalelor fara o Educatie Corespunzatoare?
» Catelusi arsi de vii!!
» Ce va doriti in privinta animalelor?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: