Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Ce va doriti in privinta animalelor?

In jos 
+3
yoana
Spinu Patricia
claudia btzt
7 participanți
AutorMesaj
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Iul 25, 2011 6:32 pm

Mereu m-am intrebat;oare ce-mi doresc......si stiu foarte bine.Vreau sa gasesc o pisica,sa o aduc intr-o stare frumoasa,sa o ajut.Dar n-am gasit niciodata,ciacel catel cu catalina.M-as simti extraodinar!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 6:27 am

Si nu ai gasit nicio pisicuta?Eu mi-as dori macar sa am un animal! Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 7:28 am

claudia, stim toti zicala "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca", nu? Smile
si eu ma gandeam de multe ori ca mi-as dori sa salvez un animalut aflat in stare critica, pe care sa-l fac fericit...insa, nu uita ca de cele mai multe ori, asta costa !!!...uneori foarte mult, depinde de problemele cu care se chinuie acel animalut atunci cand il gasesti...

ai citit , cred, de multe ori povestea "emigrantului ion", "catelul de la piatra scrisa", nu?...cum a fost gasita micutza, si cum a a juns...insa, asta a costat f mult !!!

dar nu e totdeauna obligatoriu sa coste...uneori, e suficienta doar multa multa iubire si compasiune..mangaiere, apa curata, papa bun si un asternut curat si calduros...asta i-am "aplicat" eu lui Norocel al meu, si, sincer, nici nu speram sa-l salvez...nu m-a costat nimk..bine, doar deparazitarea, care si asta trebuie facuta urgent !

si-apoi, nu uita ca esti la casa paintilor tai, inca !...nu cred ca ei te-ar incuraja sa faci asa ceva !...insa si atunci ar exista solutii: gasesti un animalutz in stare critica si-l duci la vet..insa..in acest caz, costa....ok, sa spunem ca facem o cheta de banuti...si-apoi ce facem dupa ce il tratam???...hmmm...ii cautam adoptor....da, ar fi solutii pentru toate , insa, pe traseul acesta lung numit "a salva", se afla multe emotii si piedici...
oricum, felicitari pentru gandul cel bun !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:17 am

Multumesc.Dar ma bucura faptul ca am gasit atunci cu Catalina acel catel mic,pe strada I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:21 am

Da a fost frumos dar trebuie mereu sa-i intrebi pe parinti sa vazi daca sunt de acord!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:43 am

da.fericirea mea si a Catalinei a fost ca i-am gasit foarte repede stapan.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:44 am

Asta a fost super ca ai gasit repede un camin! I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:48 am

da...numai ca ,lui lacky nu prea ii gasim.Dar eu cred ca se bucura ca-i duc mancare ,apa,ca ma joc un pic cu el.A inceput sa fie rau
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:49 am

Cum adica "rau"?
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 10:55 am

latra la masini....si mai multe
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 11:04 am

AAA credeam ca latra la tine!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 11:05 am

nu....
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Iul 26, 2011 11:07 am

Macar isi revine incet!
Sus In jos
Denyssuka
Membru Forum Animalutze
Denyssuka


Mesaje : 185
Data de inscriere : 20/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Dr.Tr.Severin (Mehedinti)

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Aug 16, 2011 9:16 am

claudia btzt a scris:
Mereu m-am intrebat;oare ce-mi doresc......si stiu foarte bine.Vreau sa gasesc o pisica,sa o aduc intr-o stare frumoasa,sa o ajut.Dar n-am gasit niciodata,ciacel catel cu catalina.M-as simti extraodinar!

La bloc la matusea mea sunt cred ca 100 de pisici Surprised
Am vazut un pui slab si murdar si am vrut sa il i-au la mine acasa. Cand l-am strigat au venit multe,multe si acolo a venit si Angora (pisica neagra) si de la matusea mea pana la mine acasa e drum foarte lung Sad si am putut doar pe ea sa o i-au ... Cred ca vinerea asta merg la ea (doar vinerea sa dorm acolo , cand pleaca unchiu meu la tara si stau cu ea ca ii e frica) o sa le fac poze Smile si mai i-au una/doua. Smile)
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 12:51 pm

Multi in ziua de azi,am observat ca vor de la animale,sa-i apare in general cainele,pisica sa prinde soriceii si nu le dau de papa pentru ca multi zic"lasa nu ii da ,deoarce prinde soricei"animalele (vaca,oaia etc) lumea le tin pentru lapte,din lapte sa faca branza,smantana.De la gaini oua si cand nu au bani le taie si fac o ciorba,friptura........Caii pentru ajutor in curte,pe dealuri.Am observat ceva la bunicii mei,vaca lor a facut nu stiu ce ....pe burta.Acest caz l-a patit si alta vecina de-a ei in care cica nu se putea trata si a vandut-o!(macar nu a taiat-o )bunica mea a fost in oras,la magazinul veterinar,ea povestit ce are doamnei de acolo,si i-a dat un tratament.Nu i-a trecut insa,a auzit de la cineva un ";leac babesc".....l-a facut,intr-o perioada mai lunga de timp i-a trecut!M-a bucurat sa aud asta,deoarece sunt foarte putini oameni.

Mai stiti povestea acelui catel,de ras?!cred care a fost alungat de acasa..nu stiu pe ce topic l-am facut dar o sa spun acuma.pentru ca eu si Catalina ne-am dorit foarte mult sa-i facem pe acei oameni sa-l primeasca inapoi.LAu alungat deoarece a papat niste oua.nu cred ca a fost o pedeapsa buna,cateva saptamini a stat pe afara,ne-am jucat cu el,si catelusa mea s-a jucat cu el.dar nu mult ca faceai puiuti:) cheers Smile Laughing ......au fost zile bune in care eu si Catalina i-am dus mancare.acu 1 saptamana mi-am dat seama ca nu mai vad catelul,m-am intristat,dar catelul a fost acceptat.Si sunt batrani!il mai lasa inafara curtii sa alerge si alte lucruri de care are nevoie un catel.
Ne-a bucurat foarte mult ,acest fapt.Probabil vazand stapanul ca'i dam mancare si catelul mai statea si langa poarta schelaind ,li s-au facut mila.
(in curand vor aparea si pozele de acu cateva zile)
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 2:21 pm

sa pui pozele ...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 3:40 pm

In seara asta nu pot...
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 5:38 pm

Cand o sa poti sa le pui!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 6:16 pm

da
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 6:20 pm

Deja mie dor de cutu ala frumos!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 6:26 pm

crezi ca mie nu?cand il scoteam afara si eu pe leyla si cum se jucau
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Ian 16, 2012 6:29 pm

sper sa il mai vedem!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Ian 17, 2012 1:11 pm

da
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyJoi Ian 19, 2012 12:46 pm

Ce va doriti in privinta animalelor? Spma1088



Ce va doriti in privinta animalelor? Spma1086

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyJoi Ian 19, 2012 12:47 pm

e o scumpete de caine.!si stapanu,cand era catelul negru pe strada....ii dadea de papa
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyJoi Ian 19, 2012 12:49 pm

DA!!!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyJoi Ian 19, 2012 3:39 pm

sweet Smile
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyVin Ian 20, 2012 4:30 pm

da da e dulce..vroiam sa zic ca e o dulceata dar e baiat:)
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptySam Ian 21, 2012 9:51 am

Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptySam Ian 21, 2012 10:14 am

Razz
Sus In jos
Roxy_Yumi
Membru Forum Animalutze
Roxy_Yumi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 02/04/2012
Localizare : Bistrita~Nasaud {Josenii~Bargaului}

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Apr 02, 2012 4:04 pm

printre dorintele mele se numara cea de protejare si acordare a asistentei medicale
animalele sunt printre cele mai sensibile fiinte care ne schimba radical viata, ca d exemplu terapia cu animale utilizata in streinatate pentru persoanele cu handicap si nu numai
Sus In jos
http://se7enworld.forumsmusic.com/
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyLun Apr 02, 2012 6:15 pm

asa este
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Apr 03, 2012 3:35 pm

Da, ne pot schimba starea de spirit in cateva minute...
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? EmptyMar Apr 03, 2012 5:49 pm

da cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce va doriti in privinta animalelor? Empty
MesajSubiect: Re: Ce va doriti in privinta animalelor?   Ce va doriti in privinta animalelor? Empty

Sus In jos
 
Ce va doriti in privinta animalelor?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Catelusi arsi de vii!!
» Protectia animalelor - legislatia comunitara
» IDEI PENTRU FORUM
» Evenimente, initiative legislative in folosul animalelor
» Exemple de urmat in rezolvarea problemei protectiei animalelor comunitare si nu numai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Şi copiii se implică-
Mergi direct la: