Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!

In jos 
+9
gozh holland
alexandra nica
stefanyafelea
bybycuta
Lazar Catalina98
Violeta Frincu
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
13 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 EmptyDum Oct 10, 2010 3:11 pm

Rezumarea primului mesaj :


Pe locuri, fiti gata...

STARTUL va fi in noiembrie! Smile

recunosc faptul ca ideea am preluat-o de la violeta...undeva pe ecosapiens, mai demult, violeta initia un concurs de desene intre copii, avand ca tema animalutele preferate!...mi-am dat seama ca poate fi aplicata la orice scoala, iar efectele pot fi din cele mai benefice..poate e ceea ce lipsea de mult educatiei de prot. a animalelor, in tara asta trista...

am vazut, am apreciat, am actionat...am strans in jurul meu colegi profesori destoinici I love you si am trecut la treaba!..nu stim ce va fi , dar cred ca suntem pe drumul cel bun...dintru inceput am constatat aspectul pozitiv...s-au inscris in proiect foarte multi copii (cu semnaturile si aprobarea parintilor!!), astfel incat acum tb sa selectionam din ei, pt ca sunt pre multi (spatiul in care urmeaza sa ne intalnim, nu permite prezenta a mai mult de 40-50 de persoane)...

ce sa va spun..deocamdata, nu prea multe...decat ca avem parteneriat cu :ONG-ul ioanei adascalitei, cu BISERICA (un duhovnic minunat va veni sa vorbeasca copiilor despre pacatul cruzimii si al abandonului ori sa dea exemplu despre sfinti care au trait in armonie desavarsita cu animalele si natura, etc...)...avem colaboratori, colegi profesori de diferite discipline, dar si o colaborare speciala cu un medic veterinar!...

pt toate acestea, am alergat dupa semnaturi, stampile si aprobari!....acum totul e gata, urmeaza...startul!

avem planuri mari si idei frumoase...si...mai avem si sponsori bounce ...nu va dezvalui totul acum,va tin la curent!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

soon will be the start...in november!...
few days back, i got all the approvals, stamps and signatures from all the parteners! we also got the approval from School Inspectorate...and now, the project is ready to begin!..in november!

we have partnership with ioana's ONG, with a great veterinarian, and with the church!!! ( a very good priest will come to talk about the big sin to be cruel with animals, or abandon them...)...And...we have...sponsors Razz

we planned some competition for kids, and some activities...the best will win!

the good news is that a lot af kids involve in our project, having them parent's signature!!!....

so..we are ready!!!

i'll be in touch !


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofresizeofsany059

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0603

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0606

Sus In jos

AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 EmptyDum Apr 10, 2022 12:49 pm

yoana a scris:
startul a fost astazi, 5 noiembrie 2010, la scoala din moinesti....a fost o introducere, s-au facut prezentarile, au luat cuvantul colegi profesori (de limba romana), ioana adascalitei presedinta ONG, si a prezentat un super power point, d-na alina p., o alta d-na de lb.romana...in materialul sau, d-na alina p. a facut o scurta introducere in legislatia de protectie a animalelor...copiii au fost interesati, au pus intrebari si...se vor pregati pentru urmatoarea intalnire cu...cele mai frumoase desene ale animalutelor lor si cu cele mai reusite fotografii ale acestora care, desigur, vor fi mediatizate si rasplatite!   Smile
au fost astfel prezenti--din afara-- ioana adascalitei, presedinta ONG., si d-l doctor veterinar, diaconu mihai...marele absent, pr. aneculoaie, care speram sa "binecuvanteze" prin prezenta si cuvantul sau inceputul unui proiect atat de necesar!!
intrunirea a avut loc in frumoasa noastra sala a CDI-ului !

serviti si niste imagini:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0004

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0005

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0006

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0008

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0009

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! - Pagina 3 Resizeofsany0011


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


today was the big day....5 november , like i said before !

we opened our meeting, with a lot of kids, our teachers colleagues, and also, with the guests: ioana adascalitei-ong president, and mihai diaconu- veterinary doctor ! Couldn't be with us today, another partner- a priest with whom i was talking..maybe he will be the next meeting!...yeah, i'm feeling a little dessapointed!

today was just the begining...we talked about our sweet animals, about the poor abandoned animals, about the laws and about what could we do to stop or diminish animals sadness...

my colleague alina p., a very smart and sensitive teacher, prepared an"power point" about the laws and strays suffering...and, another colleague of mine, named ilioaia rodica, a great and sensitive lady, talked to kids about famous poetries or stories which including animals:dogs, cats, horses, birds, or another animals!

we prepared the next meeting, when we'll have a nice competition: the best photos and the best pictures about "our sweet pets" !
Sus In jos
 
Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Protectie a Animalelor fara o Educatie Corespunzatoare?
» Catelusi arsi de vii!!
» Protectia animalelor - legislatia comunitara
» Exemple de urmat in rezolvarea problemei protectiei animalelor comunitare si nu numai
» PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: