Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!

In jos 
+9
gozh holland
alexandra nica
stefanyafelea
bybycuta
Lazar Catalina98
Violeta Frincu
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Oct 10, 2010 3:11 pm


Pe locuri, fiti gata...

STARTUL va fi in noiembrie! Smile

recunosc faptul ca ideea am preluat-o de la violeta...undeva pe ecosapiens, mai demult, violeta initia un concurs de desene intre copii, avand ca tema animalutele preferate!...mi-am dat seama ca poate fi aplicata la orice scoala, iar efectele pot fi din cele mai benefice..poate e ceea ce lipsea de mult educatiei de prot. a animalelor, in tara asta trista...

am vazut, am apreciat, am actionat...am strans in jurul meu colegi profesori destoinici I love you si am trecut la treaba!..nu stim ce va fi , dar cred ca suntem pe drumul cel bun...dintru inceput am constatat aspectul pozitiv...s-au inscris in proiect foarte multi copii (cu semnaturile si aprobarea parintilor!!), astfel incat acum tb sa selectionam din ei, pt ca sunt pre multi (spatiul in care urmeaza sa ne intalnim, nu permite prezenta a mai mult de 40-50 de persoane)...

ce sa va spun..deocamdata, nu prea multe...decat ca avem parteneriat cu :ONG-ul ioanei adascalitei, cu BISERICA (un duhovnic minunat va veni sa vorbeasca copiilor despre pacatul cruzimii si al abandonului ori sa dea exemplu despre sfinti care au trait in armonie desavarsita cu animalele si natura, etc...)...avem colaboratori, colegi profesori de diferite discipline, dar si o colaborare speciala cu un medic veterinar!...

pt toate acestea, am alergat dupa semnaturi, stampile si aprobari!....acum totul e gata, urmeaza...startul!

avem planuri mari si idei frumoase...si...mai avem si sponsori bounce ...nu va dezvalui totul acum,va tin la curent!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

soon will be the start...in november!...
few days back, i got all the approvals, stamps and signatures from all the parteners! we also got the approval from School Inspectorate...and now, the project is ready to begin!..in november!

we have partnership with ioana's ONG, with a great veterinarian, and with the church!!! ( a very good priest will come to talk about the big sin to be cruel with animals, or abandon them...)...And...we have...sponsors Razz

we planned some competition for kids, and some activities...the best will win!

the good news is that a lot af kids involve in our project, having them parent's signature!!!....

so..we are ready!!!

i'll be in touch !


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofresizeofsany059

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0603

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0606

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 05, 2010 5:35 pm

startul a fost astazi, 5 noiembrie 2010, la scoala "g. enescu" din moinesti....a fost o introducere, s-au facut prezentarile, au luat cuvantul colegi profesori (de limba romana), ioana adascalitei presedinta ONG, si a prezentat un super power point, d-na alina p., o alta d-na de lb.romana...in materialul sau, d-na alina p. a facut o scurta introducere in legislatia de protectie a animalelor...copiii au fost interesati, au pus intrebari si...se vor pregati pentru urmatoarea intalnire cu...cele mai frumoase desene ale animalutelor lor si cu cele mai reusite fotografii ale acestora care, desigur, vor fi mediatizate si rasplatite! Smile
au fost astfel prezenti--din afara-- ioana adascalitei, presedinta ONG., si d-l doctor veterinar, diaconu mihai...marele absent, pr. aneculoaie, care speram sa "binecuvanteze" prin prezenta si cuvantul sau inceputul unui proiect atat de necesar!!
intrunirea a avut loc in frumoasa noastra sala a CDI-ului !

serviti si niste imagini:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0004

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0005

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0006

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0008

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0009

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofsany0011


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


today was the big day....5 november , like i said before !

we opened our meeting, with a lot of kids, our teachers colleagues, and also, with the guests: ioana adascalitei-ong president, and mihai diaconu- veterinary doctor ! Couldn't be with us today, another partner- a priest with whom i was talking..maybe he will be the next meeting!...yeah, i'm feeling a little dessapointed!

today was just the begining...we talked about our sweet animals, about the poor abandoned animals, about the laws and about what could we do to stop or diminish animals sadness...

my colleague alina p., a very smart and sensitive teacher, prepared an"power point" about the laws and strays suffering...and, another colleague of mine, named ilioaia rodica, a great and sensitive lady, talked to kids about famous poetries or stories which including animals:dogs, cats, horses, birds, or another animals!

we prepared the next meeting, when we'll have a nice competition: the best photos and the best pictures about "our sweet pets" !
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyLun Noi 08, 2010 6:43 pm



8 noiembrie, 2010....la multi ani mihailor si mihaelelor!!!

si un "la multi ani" special unui partener deosebit al proiectului nostru, d-l doctor veterninar mihai diaconu, si d-nei toma mihaela, colaboratoare, deasemenea in proiect!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Dec 03, 2010 3:35 pm

Eu cred ca noi suntem cei care vom alege :"sa traiasca un animal sau sa moara",noi suntem viitorul,tot de noi depinde pasul pe care il facem sa ajutam un animal.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Ian 09, 2011 11:13 am

Asa este noi si oamenii iubitori de animale trebuie sa o rezolvam.Dar eu iubesc animalele si ma bucur ca sa infiintat asa ceva. Very Happy Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyJoi Ian 27, 2011 7:40 am



25 ianuarie 2011, ne-am intalnit iarasi, asa cum ne propusesem...

in cadrul celei de-a doua sedinte, copiii au participat la un concurs de fotografie si desen in acuarela , in care si-au prezentat animalutele favorite...cele mai bune lucrari vor fi premiate si afisate dupa evaluare !

invitatul special a fost dl. dr. veterinar diaconu mihai, care a prezentat un power point despre cum se ingrijeste responsabil un animal de companie : "un animal de companie sanatos-un stapan sanatos" ! Dl. dr. a vorbit despre regimul de alimentatie , deparazitare, vaccinare a animalelor, pentru a ne bucura o perioada cat mai lunga de prezenta lor in viata noastra !

la final, d-na prof. alina pistol ne-a bucurat cu "desertul" cu care ne-am obisnuit: un power point cu imagini nostime ale animalelor, care ne-au transmis si un mesaj clar: "stop violentei si indiferentei asupra animalelor" ! Deasemenea, 3 filme scurte, prezentate de d-na prof. ne-au adus in prim plan scene din care si omul are de invatat: fidelitatea animalelor in fata suferintei altuia din "familie" dar si a animalului fata de omul-stapan si prieten !

au fost prezenti invitatii parteneri: dl. dr. veterinar diaconu mihai, ioana adascalitei-presedinta ong de protectie a animalelor din moinesti dar si dl. cristi bocancea, redactor la ziarul local "7 zile din 7"

dintre profesorii organizatori si colaboratori ai scolii: d-na prof alupei ioana, d-na prof alina pistol, dl. prof. pralia doru si d-na prof si director adj. rusu iulia


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 46833128

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 23891960

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 74726530

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 37807924


o imagine care valoreaza mai mult decat o mie de cuvinte: blandetea atotprotectoare a marelui duhovnic !


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 23428977

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 62793321


copiii si-au surprins animalutele favorite in cele mai nostime ipostaze !

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 63415067

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 26030663

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Ian 28, 2011 6:50 am





January 25th 2011

-Here we met again, as we had proposed before, within our second meeting. The children took part at a photo and painting contest, where they presented their favorite animals… So, the best works will get prizes and will be presented in an exhibition.

-We had a special guest – the vet Mihai Diaconu, who presented a power point about the way we have to take care of a pet: “A healthy pet – a healthy owner”. The vet talked to our students about the way we must feed our animals, about their disinfection, immunization, so that we can enjoy their presence for a longer time in our lives.

-Finally, Mrs. Alina Pistol offered us the “dessert”: a power point presentation with funny images of our pets, sending us a very clear message, too: “Stop the violence and the indifference vis-à-vis of animals!”.
The teacher Alina Pistol also presented us three short films regarding the fidelity, the devotion of the animal for the family and friends.

-Here were the guests: the vet Mihai Diaconu, Miss Ioana Adascalitei – the president of a NGO from Moinesti, dealing with the animals’ protection and Mr. Cristi Bocancea, reporter at our local newspaper:” 7 days of 7”. Also, several organizers and contributor teachers were present: Mrs. Ioana Alupei, Mrs. Alina Pistol, Mr. Doru Pralia and Miss Iulia Rusu, the deputy headmistress.


-An image that is worth much more than one thousand words: The all-protective kindness of the Great Confessor!

-The children took shots of their pets in very funny hypostasis.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Apr 15, 2011 12:45 pm



copilasii nostri de la scoala, intamplator si membri ai proiectului "Un sufletel, patru labute", au "descoperit" in curtea scolii, la usa de intrare a profesorilor....ia ghiciti , ce???..desigur, 2 catei abandonati de o inima "buna" si "milostiva"--careia de altfel ii doresc sa treaca si el/ea prin durerea si disperarea singuratatii si a abandonului...

intre timp, unul din catei a fost luat de un copil, iar celalat... Sad a disparut...nu putem spera decat ca a ajuns tot pe mainile bune ale unui iubitor de animale....



Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Catei


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Catei1


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Catei2



copii nostri, insa, si diriginta lor, iubesc foarte mult si florile..pentru ca nu poti iubi animalele decat in contextul respectului fata de intreaga natura...iata-i aici "luptandu-se" cu plantarile de primavara, in curtea scolii noastre !!! Smile



Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimg0152a

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimg0153a

Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Apr 15, 2011 5:25 pm

In ochii acelor doi catelusi se vedea bunatatea pe care o aveau in ei.....:* ( si eu sunt pe acolO:D)
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptySam Apr 16, 2011 8:56 am

Sper ca bietii catelusi au ajuns in niste maini bune si iubitoare. I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Mai 22, 2011 1:49 pm




vineri, 20 mai 2011, ne-am intalnit pentru a 3 a oara in cadrul proiectului nostru "Un sufletel, patru labute" !!!....Tema discutiei a fost una de actualitate si extrem de "acuta" : "Cruzimea fata de animale"....de prea multe ori am privit neputinciosi la acte de cruzime asupra nevinovatelor patrupede, fie "in direct", fie la tv...ne-am revoltat, ne-am intristat...dar, multi dintre noi nu au facut nimic sau nu au stiut ce sa faca pentru salvarea animalului in suferinta...


de aceea, am invitat pe d-na avocat Popovici Mihaela, care a vorbit copiilor despre legile aflate in vigoare, ce protejeaza animalele, dar si despre cum putem reactiona atunci cand vedem un act de cruzime !....d-na avocat a specificat faptul ca cea mai mare problema a zilelor noastre este INDIFERENTA si NEIMPLICAREA oamenilor!...desi vad acte de cruzime si se intristeaza, nu multi iau si atitudine !

un alt invitat special a fost pr. Aniculoaie Gheorghe, care ne-a vorbit depre violenta si cruzime ca despre mari pacate!...domnia sa a specificat faptul ca Dumnezeu a lasat omul pe pamant pentru a avea grija de intreaga creatie, de a o ocroti, de a o supraveghea pentru bunul ei mers de-a lungul timpului...orice act de cruzime reprezinta un pacat si o incalcare a poruncilor divine...domnia sa ne-a mai adus in discutie existenta a numerosi sfinti care au trait in armonie desavarsita cu animalele si chiar cu animalele salbatice, cum ar fi leii, ursii, care , desi impozante si fioroase, nu faceau nimic rau sfintilor din pustiu...si asta, pentru ca blandetea omului, imblanzeste animalele!

d-nele profesoare Pistol Alina si Toma Mihaela au prezentat in powerpoint aspecte legate de cruzimea fata de animale, exemple concrete precum si istorioara unui catel cu doar 2 labute (cele din spate), care cu ajutorul minunatului sau stapan a invatat sa-si invinga cruda realitate, fiind si pentru noi un exemlu autentic de invingere a obstacolelor vietii!

au mai fost alaturi de noi, profesori colaboratori ai proiectului: d-ra dir. adj. Rusu Iulia, d-l prof. Pralia Doru si D-l prof. Popa Constantin !


iata si imaginile doveditoare !


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7870

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7874

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7877

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7896



Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Mai 22, 2011 2:03 pm

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7879

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7880

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7885

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7887

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7888

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimgp7890

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Mai 22, 2011 2:11 pm



copiii au pregatit de data aceasta, compuneri si poezii pe tema " Un sufletel cu patru labute, in viata mea!"

cu mic , cu mare, asteptam in iunie "decernarea" premiilor la cele 4 sectiuni: desen, fotografie, compunere, poezie ! Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Mai 22, 2011 3:11 pm

Deabea astept! Razz Cand va fi aceasta decernare? Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Mai 29, 2011 7:21 am

last week, on MAY 20th, we met for the third time...kids, our partners and guests....

the meeting topic was "The animals cruelty" and a great priest was invited to tell us what a big sin is to be cruel with animals...he also told us a lot of stories with saints and animals...

a lawyer was too, and explained some Animals Protection laws and what can we do when we are seeing someone kiling or oppressing animals....

we were watching at 2 powerpoins with this subject, made by 2 of our colleagues.

on the second week of June, will be the awards day !!...we reward the best works made by kids: drawings, photos, compositions, poetries !
we'll have also a nice surprise: a minishow : "Our pets" !!!! Smile

so, see you in June !!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 1:27 pm

iata-ne la sfarsitul unui an de proiect...as putea spune ca SE SIMTE !!!!....proiectul nostru functioneaza!!...copiii au inceput sa-mi solicite ajutor pentru adoptarea puilor....ori detalii depsre deparazitare...si ce e cel mai important, cativa catelusi abandonati in curtea scolii au fost adoptati !...deasemenea, copiii NU mai tolereaza actele de agresiune asupra animalelor, si-mi aduc la cunostinta imediat, ori ei insisi atrag atentia agresorilor !!!

vineri a avut loc premierea lucrarilor inscrise in cele 4 sectiuni de concurs (au fost premiate 22 de lucrari, cu premii 1,2,3 si mentiuni)
--desen
--fotografie
--compunere
--poezie
LA ACEST CAPITOL, AM FOST SPONSORIZATI DE FUNDATIA GOZH DIN OLANDA !!! I love you


Am asistat cu mare placere si la un "Mini-pet show"...insa ploaia torentiala a dat de furca concurentilor nostri...unii copii au si renuntat de altfel (in special cei care locuiau mai departe)


LA ACEST CAPITOL AM FOST SPONSORIZATI DE DR VETERINAR MIHAI DIACONU, PARTENERUL NOSTRU IN PROIECT !!! I love you
(El insusi a venit si a inmanat premiile participantilor); s-au inscris in competitie 5 catei si...o pisica minunata !!


diplomele AU FOST SPONSORIZATE DE DIR. ONG IOANA ADASCALITEI !! I love you


iar surpriza care a a facut multi ochisori sa sclipeasca mai tare a fost SPONSORIZAREA DE 100 DE EURO A VIOLETEI FRINACU, pentru copiii activi pe forum : patricia, claudia, catalina si denis (doua premii 1 si 2 mentiuni !!) I love you


dar sa lasam imaginile sa vorbeasca !

eu, la mijloc cea mai tare directoare adjuncta I love you si ioana adascalitei


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05072


claudia si catelandrul ei cel frumos:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05073

lucrarile copiilor:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05074

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05066

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 1:51 pm

un motanel superfrumos, al d-nei de romana, co-organizatoare a proiectului:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05101

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05106

(el insa nu a intrat in competitie)

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05103

O IMAGINE ABSOLUT GENIALA !!!!! (SIMBOLUL ATASAMENTUILUI COPIL-ANIMALE)


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05109

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05111

CATEII SUB ATENTA ANALIZA A MEDICULUI VETERINAR

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05120

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05121

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05125

un micut de maidanez intrase in sala, vrand si el atentie si rasfat...dl. dr. l-a premiat si pe el cu papa speciala !! (poate cineva il va adopta si pe el...se asigura deparazitare si sterilizare peste 3 luni--e o "ea" )

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05131

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 2:22 pm

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05185

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05187

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05188

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05189

alisa, amuzandu-se teribil de pufuletii ce tocmai ii primea pentru pisica ei....la "diploma de fidelitate "

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05190

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05215


copiii au fost bucurosi...poate mai putin cei care, neimplicandu-se prea mult in proiect, n-au primit bunatatile pe care le-au vazut la colegii lor....ii asteptam la anul cu mai mult entuziasm !!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: FELICITARI!!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 2:41 pm

Felicitam toti participanti la proiect si ne dorim ca anul viitor sa fie mai multi copii si premii cat mai mari. In mod deosebit trebuie sa felicitam insa adultii: profesorii, medicul veterinar, etc. care au reusit sa puna in practica un astfel de concurs, important pentru elevi, dar mult mai important pentru viitorul animalutelor din Romania. BRAVO!!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 2:46 pm

iata niste copii frumosi si destepti din scoala noastra, iubitori de animale, implicati in proiectul "un sufletel, patru labute"

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05086


si.....DESERTUL !!....pe parchetul salii, pisicuta catalinei... lenesa si somnoroasa, care a plecat acasa in cosuletul de pisici primit de stapana ei, ca premiu !

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofdsc05089

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 12, 2011 4:19 pm



noi multumim din inima sponsorilor nostri, fara de care proiectul nostru nu ar fi avut un final atat de voios ! Very Happy
(ne vom ruga pentru sanatatea lor, ca la anul sa ne fie iarasi alaturi ) I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyLun Iun 13, 2011 6:29 am

nu pot uita acea zi minunata I love you multumim sponsorilor
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: www.gozh.nl   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyLun Iun 13, 2011 8:05 am

Daca nu stiati deja va spun eu acum: sunteti cunoscuti si apreciati si in OLANDA, datorita dragostei pe care o purtati acestor nevinovate necuvantatoare. NOI suntem prezentul acestor animalute dar VOI sunteti viitorul lor. Aveti grija de el!
http://www.gozh.nl/wb/pages/posts/gozh-helpt-school-met-lesprogramma-dierenbescherming.-prijsuitreiking62.php
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Iun 24, 2011 8:13 am


suntem si in presa locala...pe prima pagina !!...acolo e chiar claudia cu catelusa si dr. diaconu !! Smile

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofziar2


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofziar1
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: FELICITARI!!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Iun 24, 2011 8:25 am

Inca o data felicitari organizatorilor si participantilor, profesori si elevi, deopotriva iubitori de animale...Acum suntem in vacanta, nu? Dar asteptam cu nerabdare urmatorul proiect...Sa nu va opriti aici, viitorul animalutelor din Romania depinde si de VOI!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 26, 2011 8:14 am

Astept cu nerabdare urmatoarea intalnire!! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iun 26, 2011 1:29 pm

Da... si eu...pe cea din toamna Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMar Iun 28, 2011 8:43 am

nu o sa ne oprim niciodata de a iubi un animal sau de a face ceva bun pentru un sufletel!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMar Iun 28, 2011 10:44 am



iata lucrarile castigatoare realizate de copii, pentru concursurile din proiectul nostru !


SECTIUNEA FOTOGRAFIE, LOCUL I :


Catelul madalinei popa:


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Popam


si persana metisa a catalinei:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Catalina


SECTIUNEA DESEN IN ACUARELA, locul I :

lucrarea stefaniei, reliefeaza sensibilitatea copilului inzestrat de dumnezeu cu atat de multa dragoste !...imbratisarea plina de o delicatete ocrotitoare a animalutului si ochii mari, inocenti ai copilei, au impresionat evaluatorii !


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Stefania

Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMar Iun 28, 2011 12:49 pm

ce dragut...eu nu vazusem catelusul ( in poza )I love you I love you I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMar Iun 28, 2011 1:38 pm

Este foarte dragut!! I love you I love you I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMier Iun 29, 2011 9:42 am



SECTIUNEA POEZIE, locul I :


Poezia stefaniei,

"Catelusa mea, Suzana



Catelusa mea e mica
Face pozne vrea sa zica
Sare-n sus de bucurie,
Ca s-o mangai pe burtica !

De placere, nu-mi raspunde
Urechiusile-si ciuleste,
Sta pe spate... nu glumeste?

O alint pe botisor
Si clipind din ochisor
Vrea sa-i dau un oscior!

Mereu numele-i rostesc,
Si in taina ii soptesc:
Suzi, Suzi, te iubesc ! "



Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMier Iun 29, 2011 9:48 am

ce mi-a placut aceasta poezie I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMier Iun 29, 2011 10:55 am

Este foarte draguta! I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMier Iun 29, 2011 1:27 pm

stefania credea ca o sa fie ultima la poezia...dar a castigat
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMier Iun 29, 2011 4:20 pm

cum nici eu nu credem ca iau ceva...
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: uaauuu   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iul 17, 2011 10:17 am

ahhh ce dragut este motanelul doamnei de roamana!!!! a crescut mare Wink Smile il stiu de cand era numai un ghemotoc de blanita :*:*:*
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iul 17, 2011 10:19 am

ca si celelalte animalutze din sala j imi pare nespus de rau ca nu am participat..SadSadSad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad(Sad( j abia acum vad cat a fost de frumos Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 55
Localizare : Italia

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iul 17, 2011 10:46 am

Te asteptam la anul!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Iul 17, 2011 11:37 am

Byby, nici o problema...in ziua premierii a plouat cu galeata...chiar nu cred ca ai fi putut veni si mai ales cu animalut...au mai fost copii care si-ar fi dorit sa vina, dar n-au reusit din cauza ploii...
si-apoi mai stim ca ai avut alte prioritati !!!!...sper ca le-ai rezolvat cu succes ! Smile

vorba violetei....la anul te asteptam cu drag...iti poti face un grup de prieteni interesati de protectia animalelor si , tinem legatura pe foum....vom crea un topic special in care vom anunta data si actiunile ce vor avea loc in cardrul proiectului....avem planuri mari (cu ajutorul sponsorilor nostri dragi) I love you

un singur lucru stiu: dragostea de animale e o boala incurabila !! Smile
Sus In jos
bybycuta
Membru Forum Animalutze
bybycuta


Mesaje : 27
Data de inscriere : 16/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Moinesti , Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyMar Iul 19, 2011 2:17 pm

ASA DA!!! Very Happy Very Happy Very Happy la anul nu lipsesc, abia astept bounce bounce bounce
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyJoi Iul 21, 2011 6:23 am

Si eu abea astept!SI DE DATA ASTA SPER SA MERGEM LA UN ADAPOST DE CATELUSI! I love you I love you I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyJoi Iul 21, 2011 8:31 am

huh...un adapost de catelusi nu e tocmai o imagine care sa va fie "simpatica"....nu e nimik dragalas ori entuziasmant acolo....dimpotriva...e trist...e asemeni unui orfelinat ....sau azil....adica multe animalute abandonate si insetate dupa o mangaiere...

partea fericita este ca proiectul nostru functioneaza ...e pe drumul cel bun... !!!!

n-am stiut (si poate nici voi) ce oameni minunati sunt in scoala noastra, decat dupa ce am inceput sa "ne miscam" !! Smile am descoperit copii inimosi si plini de dorinta de a ajuta.....insa am descoperit si profesori extraordinari !!! I love you am avut o echipa care a muncit , s-a implicat si m-a sprijinit asa cum nici nu speram !....

ce sa mai spun de un coleg-profesor, impresionat de soarta unui necajit negricios si mustacios si pe care l-a luat frumos in masinuta si dus a fost!!...adica acasa !!! Smile dar nu inainte de a trece mai intai pe la veterinar, unde i-a aplicat frumusel, tot tratamentul necesar unui puiut sanatos intr-o familie sanatoasa !! cheers


si, iata!!....va mai amintiti unul din mititeii abandonati in curtea scolii?

una e pechinica....din pacate a disparut, desi un copil o dorea tare mult...


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Pechi

din gasca ei, era si micutul mustacios pe care toti il iubeau, dar nimeni nu-l lua acasa !!!!


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Cosmin

(scuzati partea dorsala , insa nu reuseam sa-i surpind boticul !!)


ei, ia priviti acum, un mustacios fericit, in curtea unui domn profesor care l-a indragit si l-a "achizitionat" Smile


un alintat simpatic foc, rotofei si cu blanita lucioasa....specialistii stiu sa "citeasca" :asta-i semn de trai bun, deparazitare responsabila si papa sanatoasa !

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimagine0207


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 78266358


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 86344298


Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! 52540548

si o prietenie mare-mare:

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimagine0197

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Resizeofimagine0198

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyJoi Iul 21, 2011 9:32 am

Nu am spus ca este frumos la un dapost am spus ca as vrea sa vad unul!OOOO catelusii din curtea scolii!Bine ca sunt in regula!!! Razz Razz Razz
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyDum Sept 25, 2011 1:55 pm


Anul scolar 2011-2012 !! ....a doua editie a proiectului nostru, a inceput in forta !! Very Happy

"Un sufletel , patru labute" la adapostul "Sufletul meu"- Comanesti !!!

povestea e aici:

https://animalutze.catsboard.com/t144p50-asociatia-sufletul-meu-comanesti
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 25, 2011 5:13 pm

astazi s-a "consumat" a doua activitate in cadrul proiectului nostru si prima intrunire cu partenerii de proiect !!!!

pentru prima data, dovedim ca proiectul nostru se EXTINDE !...la intrunire au fost prezenti si copii de la scoala Stefan Luchian, cu profesorii lor ! speram sa facem treaba buna impreuna si sa fim mai puternici !!!

urmeaza si poze !

................................................................................

today we met in our first meeting with a new partner: "Stefan Luchian" school ! kids and teachers from this school, came to us, being interested about our project !...so ...we are happy to see that our project expand !! we hope that we'll do a good work together !
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 25, 2011 5:16 pm

Va multumesc frumos pentru aprecierea lucrarilor mele Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 25, 2011 5:38 pm

Abia stept poze!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 25, 2011 5:48 pm

Asteptam poze.Sper ca am iesit bine in ele.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! EmptyVin Noi 25, 2011 5:55 pm

Speram Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty
MesajSubiect: Re: Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!   Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education! Empty

Sus In jos
 
Protectia Animalelor CU o educatie corespunzatoare...in scoala!! / school education!
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Protectie a Animalelor fara o Educatie Corespunzatoare?
» Catelusi arsi de vii!!
» Protectia animalelor - legislatia comunitara
» Exemple de urmat in rezolvarea problemei protectiei animalelor comunitare si nu numai
» PDL-UL VOTEAZA UCIDEREA ANIMALELOR FARA STAPAN !!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Protectia Animalelor-
Mergi direct la: