Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti

In jos 
+6
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
Carmen
Violeta Frincu
sufletulmeu
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
sufletulmeu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 20/07/2011

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Iul 20, 2011 7:12 am

Rezumarea primului mesaj :

Asociatia "Sufletul meu" s-a infiintat in 2005 si a inceput sa fuctioneze la capacitate maxima in scurt timp deoarece abandonul, necunoasterea fenomenului si nu in ultimul rand indiferenta oamenilor s-a ajuns la un numar mare de animalute ( catei, pisici ) abandonate pe strazile orasului Comanesti.
In prezent avem in ingrijire circa 930 de catei si in jur de 80 pisici.Pentru pisici avem amenajat o curte cu o casuta dotata cu etajere si un pat cu pernute, toate pisicile au fost salvate din locuri cu pericol pentru ele, fara stapan flamande si insetate. Pisicile adulte sunt sterlizate, deparazitate si isi asteapta stapanii iubitori.
Din 930 de catei circa 90 % sunt sterlizati, vaccinati si deparazitati. Avem custi individuale cat si tarcuri ingradite.
Conditiile pentru functionarea acestui adapost vrem si pot fi inbunatatite si cu ajutorul celor din jur cu suflet mare. Necesarul hranei il asiguram prin achizitionarea de carne bruta de la abatoare, zilnic fiind necesar 500- 700 kg de mancare fiarta sau 150 kg hrana uscata. Cand achizitionam o cantitate mai mare de carne decat consumul zilnic o pastram in camera frigorifica aflata in adapost.
Din pacate, cei mai multi iubesc animalele doar la nivelul declarativ. In cei sase ani am primit cereri de adoptie foarte putine in comparatie cu numarul de animalute aflate in adapost. Cei mai multi vor sa adopte un câine asa, temporar, ca o toana de moment. Pentru un animal adoptat trebuie ca pe lânga hrana si apa sa fii dispus sa-i acorzi afectiune.
La intretinerea, si ingrijirea acesti adapost din pacate lucreaza doar 3 oameni si am avea nevoie de mai multi voluntari.
Multumim pe aceasta cale tuturor celor care neau ajutat si sustinut prin efortul lor si asteptam si alti doritori sa ne viziteze sa se incarce cu energie pozitiva de la aceste animalute. Avem in adapostul nostru cei mai fericiti catei si pisici jucause si rasfatate.



Association "My Soul" was founded in 2005 and began work at full capacity soon as abandonment, ignorance of the phenomenon and not least indifferent people to come to a large number of pets (dogs, cats) abandoned on the streets Comanesti .
We currently have about 930 dogs in care and about 80 cats. For cats we have arranged a yard with a box equipped with shelves and a bed with cushions, all cats were rescued from dangerous places for them stray hungry and thirsty. Adult cats are sterlizate, dewormed and are waiting for loving owners.
Of 930 dogs are about 90% sterlizati, vaccinated and dewormed. We have individual cages and pens enclosed.
Conditions for operation of the shelter and we can be improved with the help of others with a big heart. We provide food needs by purchasing raw meat from slaughterhouses daily as required 500-700 kg of food cooked or 150 kg dry food. When you buy a larger quantity of meat than keeping a daily consumption in the refrigeration room located in the shelter.
Unfortunately, most people love animals just in words. In the six years we have received very few requests for adoption compared to the number of pets are in shelters. Most want to adopt a dog like that, temporarily, as a momentary mood. For an animal to be adopted in addition to food and water to be willing to pay her affection.
The maintenance and care of its shelter unfortunately only 3 people working and we need more volunteers.
We thank everyone who helped and supported by unauthorized their effort and we and others willing to visit us to charge with positive energy from these pets. We have our shelter dogs and cats happy most playful and spoiled.

http://www.sufletulmeu.org/


Ultima editare efectuata de catre sufletulmeu in Mier Iul 20, 2011 11:31 am, editata de 7 ori
Sus In jos

AutorMesaj
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptySam Sept 24, 2011 10:09 am

trebuie... Multumim frumos!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptySam Sept 24, 2011 10:52 am

Foarte mult pentru ca am fost mai multi copii decat credeam si nu a renuntat la nici unul!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 12:12 pm


school project'kids, at "My Soul" shelter, Comanesti !!

between so many pets, kids felt like in heaven ! ...kids attak the cats and cats attak...and...look at this war !! Very Happy

first, cats and kids... kids everywhere !!..and cats everywhere also !!!...cats sorrounded us...they were around us, but ON us, too !!


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0012

inside the cats' house, with my colleague friend, Alina !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0016

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0017

a cat cub attacked Andrei !!!!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0019

Alin discovers a little dog, between cats !!!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0020

and look at this !!!...an absolutely charming image !!!...i like it so much becouse could be a real symbol ! a symbol of love between kids and pets...a love which never die !!...a big hug between 2 innocent being !!...Stefania and an abandoned cat, 2 being who need each other !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0022

everybody took for a hug, sweet kittens !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0023

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0025

soooo many cats and...just 2 hands ! Sad Loredana can't manage the situation ! Razz

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0029

we just discovered a sick cub ! Sad

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0030

Stefanel was combing a cat with a GOZH brush !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0031

Alexandra, Stefania and 2 cats, for a photo !!...a big smile from girls, but cats didn't like to much ! Smile

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0032

lazy cats, on a GOZH box, sorrounded by kids !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0035

ummmm...so nice this GOZH blanket !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0037

this kitty has a very sad story: someone with ice heart, abandon her and her sister, around our school...2 girls found them...one of them was adopted but she....none want her to give a house.... Sad so, we brought her here, in the shelter...but i dont know if she will be happy... maybe someone will see her, and adopted a very sweet kitty.... she STILL WAITING .....

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0038

oo, yeee...it's so confortable on a GOZH blanket !! Razz

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0041

and...to dogs now !!!..just be curageous !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0043

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 12:52 pm

Ce splendit a fost si pozele foarte reusita!!! Razz Razz Razz Razz Razz I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 1:19 pm


I'm still here !!!!...heiii, don't disturb me !....don't you see that i'm resting here !!???

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0076

a lot of nice & sweet cats !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0080


ummmm...GOZH food in GOZH bowls !!! kisses from us, to GOZH and Gerda !! Smile cat

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0078



and a big surprise !!!...3 beautiful girls adopted 3 soooo sweet dogs !!!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0079

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0080

Sus In jos
aly alyss

aly alyss


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/09/2011
Varsta : 26
Localizare : moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 1:25 pm

ce mi-a placut....knd mai mergem????deabea astept....poate mai adopt un catel...din nou;))
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 1:35 pm


mai intai , Alissa, te voi deconspira ca esti una din frumoasele detinatoare ale unei frumoase cateluse, adoptate din adapostul "Sufletul meu"!!!

sper sa ii vedem evolutia si , de ce nu, sa participi la concursuri de frumusete cu "dumneaei" ...Maya !!!! Smile

si eu sper sa mai ajungem candva, insa poate vom merge "cu treaba" atunci...adica nu doar in vizita ci sa facem propriu-zis voluntariat...si promit solemn, ca NU mai intram la cateii mari !!... Laughing
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 1:54 pm

Dar de ce nu eu mai vreau sa intru sunt foarte iubitori si jucausi deabea astept sa mergem sa facem voluntariat! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Sus In jos
aly alyss

aly alyss


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/09/2011
Varsta : 26
Localizare : moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 2:22 pm

chiar dak vom merge cu treaba....oricum voi fi si eu voluntar...si vreau sa mai intram si la catzii mari k sunt foarte dragutzi:x
abea astept sa-i vad din nou cheers
si poate mai gasesc vreun catzelus sau catzea k sa-l aduc sa stea cu Maya:D sunny
deja Maya vine cu mn peste tot ...☀o sa mai am un prieten in casa:D:D:D
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 3:34 pm

a fost super... sper sa merg si maine..... adica mi-a promis sora mea ca merge sa luam un cutu...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 4:43 pm


foarte draguta intentie !!...daca vreti sa ajungeti la adapost, atunci trebuie sa fie pana in ora 4 pm....

NU UITA sa faci poze cand ajungi si cand "ridici" cutzul !!!...vrem si dovada faptei bune ! Razz (si doar cu dovezi, cutzul tau va primi un cadou de la GOZH )

daca vrei si crezi ca va fi necesar, o putem suna inainte pe d-na Miron !
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Sept 25, 2011 4:54 pm

da dar intai sa vad cand merg
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Sept 26, 2011 3:56 am

Foarte frumoasa actiunea, din toate punctele de vedere...Proiectul scolar de protectie a animalutelor a debutat foarte bine!
Si toate fetele noastre printre cateii si pisicutele alea...Si Stefanya si Alyss...
Bravo voua copii si bravo profesorilor vostri!
Data viitoare va vom vedea "la munca"?
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Sept 26, 2011 9:56 am

Da dar in vara cealalta deci mai avem de asteptat!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Sept 26, 2011 12:07 pm

ce dragute sunt animalutzele Very Happy Razz I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Sept 28, 2011 12:23 pm

Mai vreau odata!Dar a 2a oara nu vreau sa mai fie curat...ci sa facem noi!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Sept 28, 2011 1:21 pm

Pana la vara mai este un an lunggggggggggggggg! Mad Mad Mad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Sept 28, 2011 3:10 pm

dar de ce atunci.?doar puteam sa mergem intr-o vineri sau sambata de dimineata
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Sept 28, 2011 4:03 pm

Pentru ca profesorii care sunt implicati au un program foarte plin! Sad
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Sept 28, 2011 6:35 pm

bine macar ca mai gasesc cateodta timp si de noi Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 4:03 am

Èxact! Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyJoi Sept 29, 2011 2:40 pm

eeee
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Oct 02, 2011 5:14 am

may vreau sa merg Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Oct 02, 2011 5:42 am

O sa mai mergem candva!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Oct 24, 2011 7:05 pm



din pacate avem vesti triste...puiutii de pisica...nu mai sunt ! Sad s-au dus toti 8, sa se joace cu puful norilor din ceruri...

luati prea devreme de la mamicile lor, abandonati fara mila pe strazile nemiloase, puiutii nu au stiut sa lupte.....au plecat atat suparati pe lumea aceasta...o lume in care nici ei n-ar fi vrut sa se nasca!...regret atat de mult ca n-am reustit sa le aratam ca nu toti suntem la fel...de haini !
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Oct 25, 2011 4:05 am

Atat de multi???Mititeiiiiii!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Oct 25, 2011 9:44 am

DAR PUIUTII DE UNDE ERAU Question Question pale IMI PARE RAU PTR EI.
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Oct 25, 2011 3:04 pm

saraci Sad Sad Sad ...
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Oct 25, 2011 8:08 pm

alexandra nica a scris:
DAR PUIUTII DE UNDE ERAU Question Question pale IMI PARE RAU PTR EI.

puiutii au fost "colectati" de pe strazile romaniei pitoresti...sau pur si simplu abandonati la poarta adapostului...sau la usa biroului d-nei Miron...in dulcele stil clasic romanesc si al nesimtirii care inca NU am vazut-o sanctionata !

desigur, micutii au fost rupti de la "sanul" mamei lor si lasati de izbeliste...imunitatea lor care nu e nicidecum dezvoltata inca, nu face fata atacului virusilor de toamna....

si asta e bine de stiut pentru cei care mai cred ca adapostul poate fi o solutie ! e atat de comod pentru unii sa gandeasca "ei , lasa ca-i ia la adapost"...si-si abandoneaza cu atata cruzime si nesimtire patrupedul care l-a slujit o viata...sau puiutii care nici n-au fost bine intarcati...of, of, nu contenesc sa ma tot intreb cat ne mai suporta Dumnezeu !?
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 12:00 pm

In stilul asta va zic eu ca nu prea mult.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 2:48 pm

uf,poate ca acolo unde sau dus ei o sa le fie mai bine Crying or Very sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Oct 26, 2011 3:24 pm

sigur o sa le fie mai bine.
Sus In jos
aly alyss

aly alyss


Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/09/2011
Varsta : 26
Localizare : moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyDum Noi 06, 2011 12:22 pm

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture078o.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Tgrdyhfthgyvjfjhtf.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture211m.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture209k.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture208ea.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture207z.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture202k.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture197fw.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture196r.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture194xl.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture193g.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture091gn.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture090d.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture089rj.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture088x.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture087h.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture086k.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture085g.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture084bc.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture083k.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture082kk.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture081un.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture080q.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture079m.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture077h.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture076e.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture075b.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture074hc.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture073z.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture072sb.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture071m.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture070g.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture069y.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture068o.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture067dp.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture066ku.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture065m.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture064t.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture063g.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture062w.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture061qn.th
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Picture060n.th
astea erau pozele ...scuze,dar nu prea am avut timp sa le postez mai devreme:">
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 2:36 pm


astazi sunt foarte bucuroasa: d-na Miron, ne-a sprijinit cu un "transport " de animalutze pentru sterilizare !!!!..cativa vecini de-ai mei si cativa copii din proiectul nostru, au beneficiat de bunavointa doamnei. Si astfel o multime de pisicute si un catel, nu vor mai da nestere unor puiuti nedoriti !

va pupim cu drag, d-na Miron !!

.............................................................

today i'm very happy....Ms Miron helped us with shelter car, for sterilization ...so, a lot of cats and 1 dog, will never have unwanted cubs !
my neighbor's pets and project kids' pets ! Very Happy


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0001

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0002

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0003

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0004

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0005

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0006

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0007

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofsany0008






Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 2:42 pm

Foarte frumos.
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 3:40 pm

ce dragut Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 4:42 pm

Da este dragut insa dupa ce vor fi sterilizate va fi un casmar de nedescris pt bietele animalute!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 5:06 pm

stiu Sad Sad Sad e trist deoarece,dupa sterilizare sufera mult Sad Sad Sad
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyLun Noi 28, 2011 6:05 pm

De ce sa sufere Question Question Very Happy
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 5:01 am

Nu stii?Dupa sterilizare se simt grooaznic si vomita foarte mult de zici ca moare!Asa este in primele zile dupa sterilizare.
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 7:39 am

Habar nu aveam.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 12:57 pm

Ei acum stii!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 1:45 pm

Daca stiti asa multe despre sterizilazare de ce nu mi-ati spus si mie ca daca pisica lapteaza poate sa intepeneasca (sa paralizeze) ???? Acum daca i se inampla ceva ce fac?
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 2:05 pm



catalina, nu prea inteleg ce inseamna "pisica lapteaza" ???....cat priveste scenariile pesimiste, stati linistite....sigur, nu spun ca nu exista riscuri, pana la urma au fost si oameni care au murit dupa operatii, nu?....speram ca animalutzele voatre sa fie ok...

tineti-le in casa, cateva zile, la cadurica....cu papa bun si apa de baut, si in 2-3 zile vor fii ok...

ce va fac maţoancele acum???

iata si alte dovezi ale sprijinului pe care ni l-a dat d-na Miron, pe care o pupim inca o data !!


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Vierrox

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Resizeofimg0484a

si catelusa roxanei ! Smile

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Rox2

Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 2:10 pm

E fain ca le-au strerilizat pacat ca mata mea nu are 1 an ca si eu as fi duso la sterilizat acum tre sa mai astept.
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 2:12 pm

Nu cred ca vreau sa mai vad oza ca mi se face mila!
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 2:16 pm

am gresit eu ... ,, Alapteaza"
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 4:26 pm

Dar sterilizarea se poate face si dupa 7 luni nu obligatriu un an!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMar Noi 29, 2011 5:39 pm



Lazar Catalina98 a scris:
am gresit eu ... ,, Alapteaza"

sunt doua perioade (cel putin) in care nu se fac sterilizari: cand sunt in calduri si cand alapteaza !!...iar medicii stiu asta, catalina !!

si repet, exista riscuri ale sterilizarii asa cum orice operatie are riscuri...insa beneficiile sterilizarii sunt mult mai importante !..fiti "barbate"!! Razz

ce va fac mitulinele operate??

si , alexa, doamna Miron ne promite ca atunci cand va mai veni echipa V. Pf. , ne va mai sprijini cu sterilizari...asta insemnand prin primavara...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 EmptyMier Noi 30, 2011 4:57 am

Asta inseamna si a mea si sunt foarte ingrijorata daca i se intampla ceva nu as putea suporta! pale pale No Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» VIZITA la adapostul Sufletul Meu, Comanesti !!
»  ASOCIATIA ,,ACTIV MOINESTI"
» ASOCIATIA''CAMARAD'' DARMANESTI
» Vier Pfoten la Comanesti...doar !
» Asociatia Dogs Center ofera spre adoptie catelusi chiar de rasa iubitorilor de animale!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: