Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti

In jos 
+6
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
Carmen
Violeta Frincu
sufletulmeu
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
sufletulmeu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 20/07/2011

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyMier Iul 20, 2011 7:12 am

Rezumarea primului mesaj :

Asociatia "Sufletul meu" s-a infiintat in 2005 si a inceput sa fuctioneze la capacitate maxima in scurt timp deoarece abandonul, necunoasterea fenomenului si nu in ultimul rand indiferenta oamenilor s-a ajuns la un numar mare de animalute ( catei, pisici ) abandonate pe strazile orasului Comanesti.
In prezent avem in ingrijire circa 930 de catei si in jur de 80 pisici.Pentru pisici avem amenajat o curte cu o casuta dotata cu etajere si un pat cu pernute, toate pisicile au fost salvate din locuri cu pericol pentru ele, fara stapan flamande si insetate. Pisicile adulte sunt sterlizate, deparazitate si isi asteapta stapanii iubitori.
Din 930 de catei circa 90 % sunt sterlizati, vaccinati si deparazitati. Avem custi individuale cat si tarcuri ingradite.
Conditiile pentru functionarea acestui adapost vrem si pot fi inbunatatite si cu ajutorul celor din jur cu suflet mare. Necesarul hranei il asiguram prin achizitionarea de carne bruta de la abatoare, zilnic fiind necesar 500- 700 kg de mancare fiarta sau 150 kg hrana uscata. Cand achizitionam o cantitate mai mare de carne decat consumul zilnic o pastram in camera frigorifica aflata in adapost.
Din pacate, cei mai multi iubesc animalele doar la nivelul declarativ. In cei sase ani am primit cereri de adoptie foarte putine in comparatie cu numarul de animalute aflate in adapost. Cei mai multi vor sa adopte un câine asa, temporar, ca o toana de moment. Pentru un animal adoptat trebuie ca pe lânga hrana si apa sa fii dispus sa-i acorzi afectiune.
La intretinerea, si ingrijirea acesti adapost din pacate lucreaza doar 3 oameni si am avea nevoie de mai multi voluntari.
Multumim pe aceasta cale tuturor celor care neau ajutat si sustinut prin efortul lor si asteptam si alti doritori sa ne viziteze sa se incarce cu energie pozitiva de la aceste animalute. Avem in adapostul nostru cei mai fericiti catei si pisici jucause si rasfatate.



Association "My Soul" was founded in 2005 and began work at full capacity soon as abandonment, ignorance of the phenomenon and not least indifferent people to come to a large number of pets (dogs, cats) abandoned on the streets Comanesti .
We currently have about 930 dogs in care and about 80 cats. For cats we have arranged a yard with a box equipped with shelves and a bed with cushions, all cats were rescued from dangerous places for them stray hungry and thirsty. Adult cats are sterlizate, dewormed and are waiting for loving owners.
Of 930 dogs are about 90% sterlizati, vaccinated and dewormed. We have individual cages and pens enclosed.
Conditions for operation of the shelter and we can be improved with the help of others with a big heart. We provide food needs by purchasing raw meat from slaughterhouses daily as required 500-700 kg of food cooked or 150 kg dry food. When you buy a larger quantity of meat than keeping a daily consumption in the refrigeration room located in the shelter.
Unfortunately, most people love animals just in words. In the six years we have received very few requests for adoption compared to the number of pets are in shelters. Most want to adopt a dog like that, temporarily, as a momentary mood. For an animal to be adopted in addition to food and water to be willing to pay her affection.
The maintenance and care of its shelter unfortunately only 3 people working and we need more volunteers.
We thank everyone who helped and supported by unauthorized their effort and we and others willing to visit us to charge with positive energy from these pets. We have our shelter dogs and cats happy most playful and spoiled.

http://www.sufletulmeu.org/


Ultima editare efectuata de catre sufletulmeu in Mier Iul 20, 2011 11:31 am, editata de 7 ori
Sus In jos

AutorMesaj
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyDum Iun 10, 2012 6:16 pm

Bunicii mei oricum au ..... cu domnul Miron.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyDum Iun 10, 2012 6:53 pm

cheers
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 3:27 pm

Multumim foarte frumos doamnei Miron pentru gazduirea a o mamica cu 10 pui din fata judecatoriei Moinesti.
Va multumim din inima! I love you
Iar domnului nostru primar din Moinesti ii batem obrazul!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
This is the mother of the 10 puppies in front of the court of Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0938o

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0939o

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0940a

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0941l

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0942h

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0943r

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0944w

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0945z

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0946p

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0947e

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0948n

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0949k

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0950w

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0951we

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0952z

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Sam0953q
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 3:45 pm

Saracutiii de ei bine sa sunt teferi nu cred ca ar fi supravietuit mult ...off ce micuti sunt. Sad Crying or Very sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 4:10 pm

ce micuti sunt I love you ma bucur ca sunt in siguranta
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 5:34 pm

Sotii Miron chiar au suflete mari! Felicitari!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 5:34 pm

saracii Sad Sad Sad Sad cred ca ar ajunge mai putin o sterilizare decat sa faca mereu puiuti .....
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyJoi Sept 27, 2012 5:34 pm

da!!multumim mult!
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Felicitari celor care s-au ocupat de caz!   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyVin Sept 28, 2012 11:18 am

Doamne ce frumosi sunt!
Cam la 1,5 luni trebuie inceputa mediatizarea pentru adoptii. Au sanse . Sunt foate frumosi. Cei albi se vor da sigur.
Doamne ajuta!
I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyVin Sept 28, 2012 5:41 pm

sa speram!
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptySam Sept 29, 2012 4:18 pm

Sa dea Dumnezeu sa fie cat mai repede adoptati! I love you
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyDum Sept 30, 2012 5:18 am

Da .... Ar fii bine!
Sus In jos
alexandra nica
Membru Forum Animalutze
alexandra nica


Mesaje : 1310
Data de inscriere : 26/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyDum Sept 30, 2012 8:21 am

Daca o fi ceva,vom ajuta si noi la mediatizarea puiutilor.
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyMar Noi 25, 2014 5:20 pm

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 2vklvkg

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 2qi05sg

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 67p2s9

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 30rtcux

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Xmkbw6

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Rs7fbm

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 33y1g0i

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 2r5x6hk

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Azh0g3
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 EmptyMier Dec 03, 2014 2:08 pm

o treaba excelenta cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» VIZITA la adapostul Sufletul Meu, Comanesti !!
»  ASOCIATIA ,,ACTIV MOINESTI"
» ASOCIATIA''CAMARAD'' DARMANESTI
» Vier Pfoten la Comanesti...doar !
» Asociatia Dogs Center ofera spre adoptie catelusi chiar de rasa iubitorilor de animale!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: