Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti

In jos 
+6
Spinu Patricia
claudia btzt
yoana
Carmen
Violeta Frincu
sufletulmeu
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
sufletulmeu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 20/07/2011

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Iul 20, 2011 7:12 am

Asociatia "Sufletul meu" s-a infiintat in 2005 si a inceput sa fuctioneze la capacitate maxima in scurt timp deoarece abandonul, necunoasterea fenomenului si nu in ultimul rand indiferenta oamenilor s-a ajuns la un numar mare de animalute ( catei, pisici ) abandonate pe strazile orasului Comanesti.
In prezent avem in ingrijire circa 930 de catei si in jur de 80 pisici.Pentru pisici avem amenajat o curte cu o casuta dotata cu etajere si un pat cu pernute, toate pisicile au fost salvate din locuri cu pericol pentru ele, fara stapan flamande si insetate. Pisicile adulte sunt sterlizate, deparazitate si isi asteapta stapanii iubitori.
Din 930 de catei circa 90 % sunt sterlizati, vaccinati si deparazitati. Avem custi individuale cat si tarcuri ingradite.
Conditiile pentru functionarea acestui adapost vrem si pot fi inbunatatite si cu ajutorul celor din jur cu suflet mare. Necesarul hranei il asiguram prin achizitionarea de carne bruta de la abatoare, zilnic fiind necesar 500- 700 kg de mancare fiarta sau 150 kg hrana uscata. Cand achizitionam o cantitate mai mare de carne decat consumul zilnic o pastram in camera frigorifica aflata in adapost.
Din pacate, cei mai multi iubesc animalele doar la nivelul declarativ. In cei sase ani am primit cereri de adoptie foarte putine in comparatie cu numarul de animalute aflate in adapost. Cei mai multi vor sa adopte un câine asa, temporar, ca o toana de moment. Pentru un animal adoptat trebuie ca pe lânga hrana si apa sa fii dispus sa-i acorzi afectiune.
La intretinerea, si ingrijirea acesti adapost din pacate lucreaza doar 3 oameni si am avea nevoie de mai multi voluntari.
Multumim pe aceasta cale tuturor celor care neau ajutat si sustinut prin efortul lor si asteptam si alti doritori sa ne viziteze sa se incarce cu energie pozitiva de la aceste animalute. Avem in adapostul nostru cei mai fericiti catei si pisici jucause si rasfatate.



Association "My Soul" was founded in 2005 and began work at full capacity soon as abandonment, ignorance of the phenomenon and not least indifferent people to come to a large number of pets (dogs, cats) abandoned on the streets Comanesti .
We currently have about 930 dogs in care and about 80 cats. For cats we have arranged a yard with a box equipped with shelves and a bed with cushions, all cats were rescued from dangerous places for them stray hungry and thirsty. Adult cats are sterlizate, dewormed and are waiting for loving owners.
Of 930 dogs are about 90% sterlizati, vaccinated and dewormed. We have individual cages and pens enclosed.
Conditions for operation of the shelter and we can be improved with the help of others with a big heart. We provide food needs by purchasing raw meat from slaughterhouses daily as required 500-700 kg of food cooked or 150 kg dry food. When you buy a larger quantity of meat than keeping a daily consumption in the refrigeration room located in the shelter.
Unfortunately, most people love animals just in words. In the six years we have received very few requests for adoption compared to the number of pets are in shelters. Most want to adopt a dog like that, temporarily, as a momentary mood. For an animal to be adopted in addition to food and water to be willing to pay her affection.
The maintenance and care of its shelter unfortunately only 3 people working and we need more volunteers.
We thank everyone who helped and supported by unauthorized their effort and we and others willing to visit us to charge with positive energy from these pets. We have our shelter dogs and cats happy most playful and spoiled.

http://www.sufletulmeu.org/


Ultima editare efectuata de catre sufletulmeu in Mier Iul 20, 2011 11:31 am, editata de 7 ori
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Iul 20, 2011 7:47 am

Bine-ai venit Sufletul meu! Si totusi, adoptiile sunt o solutie viabila inca...O spun din propria mea experienta. Insistati, luati exemplu de la Carmen a noastra!
https://animalutze.catsboard.com/t40-animalute-adoptate
Asteptam si pozele voastre! Cred ca aveti si un site...Oricum, felicitari pentru ceea ce a-ti facut pana acum....
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Bine ati venit pe forum!   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Iul 20, 2011 7:49 am

Ma bucur mult ca ati venit pe forum. Bine ati venit!
Eu sunt Costea Carmen din Bucuresti, mama lui Andreea Rabie din Onesti cu care ati avut o frumoasa si benefica colaborare in beneficiul cateilor comunitari din Onesti. Ma bucur mult sa va avem aici pe forum. Cunosc de la Andreea cat de bine o duc cateii la dvs in adapost.
Poate puteti posta si cateva poze. I le puteti trimite moderatorului, Yoana, pe mail si ea le redimensioneaza si apoi le posteaza Asa fac si eu.
Daca aveti timp va invit sa cititi si subiectul meu de discutie din aceeasi sectiune: Animale care au nevoie de ajutor si subiectul Alte animale din Bucuresti care au nevoie de ajutor unde eu am scris. Am mai scris si la sectiunea informatii utile.
Inca o data: Bine ati venit!
I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Iul 20, 2011 8:19 am



bine ati venit...

nu pot sa-mi ascund surprinderea... 930 de catei?????....of, of...chiar ca e nevoie de sprijin acolo !!...si pisicute peste 100??...
astept cu nerabdare sa fac o iesire in comanesti cand voi avea posibilitatea !...
pana atunci asteptam poze...am auzit ca aveti si o "casuta a pisicilor" !??
Sus In jos
sufletulmeu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 20/07/2011

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Iul 21, 2011 12:54 pm

postez cateva imagini si in curand voi reveni cu altele
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011056


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011143

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011170


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011146


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011071

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011087




Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011106


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011105


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011102


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011090


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011080


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 20072011061



Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Iul 21, 2011 3:02 pm

Laughing Laughing Laughing

miaunicile sunt absolut superbe... si cateii !!!
dar tare sunt multi...poate ne vom stradui impreuna sa mai dam spre adoptie !
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Iul 21, 2011 4:49 pm

ce frumosi sunt
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Iul 22, 2011 7:50 am



acum intelegi, claudia, de ce insist pe sterilizare???...iata cate animalute ar dori si ele sa fie adoptate si sa fie la o casuta doar a lor !!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Iul 22, 2011 9:38 am

da....... Crying or Very sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Iul 23, 2011 7:09 am

Vai cat de multi sunt.Nu au o familie dar totusi par fericiti ca cineva ii iubeste!Si sunt si ingrijiti! Razz Razz Razz I love you I love you Laughing Laughing
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Iul 23, 2011 5:52 pm

sunt asa scumpi:D
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 3:12 pm


am ajuns la adapost pe o vreme ploioasa....poate si de aceea ni s-a parut atat de dezolant...si trist....animalutzele sunt ingrijite si hranite asa cat se poate...insa sunt atat de multe...cine sa aiba timp pentru toate capusoarele acelea sa ....le mangaie !?...

cruzimea omeneasca...atatea abandonuri....zinic altele si altele....d-na miron le primeste pe toate si de aceea nu mai dovedeste...doar 2 ingrijitori la aproape 1000 de catei si o multime de pisici !!!!...si romanii nostri abia acum incep sa auda de voluntariat...insa, niciodata nu e prea tarziu sa incepem, nu?

..................................................................................

we were y'day at shelter in a rainy and gloomy day...its maybe the reason we felt everything so sad...and distressing ! almost 1000 dogs and a lot of cats too !!...and just 2 persons take care of them !!...cruel people still abandon dogs and cats, or cubs, around the shelter or in street !...so sad, so miserable....

small dogs, tall dogs....so sweet and some of them with so wild face...they are fed and loved but they are sooooo many !!...no time for just 2 people to comfort them !


papa de la ...GOZH !!!...si patricia, o viitoare voluntara de incredere !

food from GOZH !! and...patricia, a very lovely volunteer !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 57407257

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 74662862

am fost deja intampinati de catei curiosi !

from the begining we were wellcom from some nice dogs !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 95352266

oooo...and 2 cats????

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 93646214

nooo...there are many !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 64153449

and many !!!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 43075509

o multime de pisici !!..ne-am trezit pur si simplu inconjurate si sufocate de dragostea lor...frecandu-se de picioarele noastre sau pur si simplu urcandu-ni -se fortat pe picioare si in brate !!

a lot of lovely cats...we were surrounded by cats and being suffocate with them love !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 68042645

patricia, curajoasa, inhata una in brate !!

patricia, took one for a hug !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Aptricuisa

era frig si pisele stateau zgribulte una in alta, care cum puteau !

it was rainy and cold, and some of them just sat shriveling on the bed or in them boxes !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 16pisezgrib

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Pisezgrib

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Toateincos

unele puiute sunt superbe , pentru adoptie !!

some cubs are soooo cute, for adoption !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Ptadoptie

altele..triste, izolate si ...bolnavioare !!
...aceasta micuta statea izolata si trista pe pat....nu se juca, nu manca...doar statea izolata stranutand si tusind....un ochi ii curgea rau, la fel ca si nasucul...

the other, so sad, isolated on the bed and...sick !..this little sweet cub is very sick !!..she is no happy, she is not playing and no eating...just sad and isolated !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Mica1

pisa bolnavioara a fost insa.....adoptata !!...de mine !!! Very Happy

sick sweet cat was....adopted....by me !!! Very Happy

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Mica2

acum mergem sa vedem cateii...dar mai intai inchidem usa de la casa pisicilor...e frig, iar micutele vor intra pe intrarea speciala ! Wink

now we'll go to visit the dogs...but before, we close the door from cat-house !!...its cold today and cats will come in through special entry !!! Wink

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Usae


Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 3:35 pm


vedeti cumva si un catel pe acolo, prin spate??

do you see a little dog somewhere, behind in the picture??

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 26687763

heheh...mai sunt !!

there are more !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 17040886

si mai multi !!!...un catel cu 3 picioare ! Sad si, printre picioarele lor, o pisicuta curajoasa !! Smile

and more !!...one sweet with 3 feet !...and between them, a courageous cat !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 75878305

o pisicuta alintandu-se cu catelul cu 3 picioare !...un tablou atat de impresionant !...doi abandonati, unul cu handicap ! Sad

one cat caressing with dog !!...both abandoned...both, to noone...one, with handicap....so impressive !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 29089383

o multime de catei !

a lot of dogs...almost 1000 in a very modest shelter !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 75096456

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 49554925

ploua si totul era si mai trist !

it was raining and everything was sadder !

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 33151555

and a very beautiful dog, just perfect for an adoption !!

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 47796211

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 3:55 pm

Ar fi aratat mai vesel si mai frumos daca nu era vremea aceea.Oricum mi-a placut cum sunt ingrijite cat se poate.Iar mancarea din belsug unele erau atat de grasute mai ales o catelusa care mi-a furat inima si pisicutele acelea toate negre tare afectoase se urcau pe tine! Razz Razz Razz I love you Bine ca a scapat picuta pisicuta ca a fost adoptata de profesoara noastra cea darnica.Asteptam vesti in legatura de pisicuta bolnavioara cat mai curand sa vedem daca se insanatoseaza.Doamne ajuta!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 4:01 pm

Vad ca nu am luat puricei!SPER! Twisted Evil Shocked tongue
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 4:04 pm

WoW! Eu acum vad catelusul acela mare cu 3 labute chiar nu mi-am dat seama si l-am alinatat totusi nu am vazut!!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 4:11 pm

Pisicuta a fost adoptata pt ca era cea mai bolnavioara si nu mai rezista mult timp acolo sper sa se faca bine.Sunt acolo pisici care au si 5 ani acele pisicute nu mai racesc dar sunt mai multe micute si nu stiu daca vor supravietui.Mai ales ca a fost aruncata in strada o mama cu tot cu puii care aveau ochii abia formati cum se vor descurca la iarna?? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 11, 2011 4:13 pm

Ca sa ii mai ajutam un pic am decis ca cei de prin Moinesti sa vina cu noi intr-o zi frumoasa sa facem voluntariat bineinteles numai daca va lasa parintii!Dar mergem acolo ca sa facem munca sa spalam, sa curatam, sa maturam ,ne jucam putin cu ei ,ii alintam si altele va va spune Yoana mai multe detalii!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyLun Aug 22, 2011 12:42 pm

vad.ca ti-a placut la adapost!....ce imi doresc si eu Sad
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyLun Aug 22, 2011 12:49 pm

Nu-ti face griji mia spus profesoara ca o sa facem voluntariat! Twisted Evil Adica munca!
Sus In jos
Violeta Frincu
Membru Forum Animalutze
Violeta Frincu


Mesaje : 316
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 56
Localizare : Italia

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMar Aug 23, 2011 10:19 am

Bravo Patricia! Chiar daca parintii nu iti dau voie sa cresti un animalut in apartament tu nu te lasi batuta...Va veni si ziua in care vei avea o pisicuta sau un catelus numai al tau. Pana atunci insa vei putea ajuta alte sufletele ale strazii sau din adaposturi. Astept cu nerabdare vesti despre actiunile voastre de voluntariat. Si OLANDA e cu ochii pe tine si sigur intr-o buna zi vei primi tricoul GOZH (ca cel al Gerdei).
http://www.gozh.nl/wb/pages/posts/project-bacau-hulpgoederen-zijn-aangekomen97.php

Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Aug 24, 2011 6:01 pm

da ...dar cine stie cand...a fost cald saptamana asata...si nu am fost ...acum claudia pleaca la tara...si cred ca si eu o sa merg la bunici...
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Aug 24, 2011 6:41 pm

Multumesc!Nu stiu cand vom face ca profesoara a inceput deja scoala cred ca in timpul proiectului de la scoala ca sa afle mai multi!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Aug 25, 2011 6:06 am

Abea astept!!!!!!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 14, 2011 12:55 pm



motociclistii din olanda pentru "sufletul meu" !!!

bikers from Netherland, for "My soul" !! bounce


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Mag2011045

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofmag2011040

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofmag2011041

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofmag2011042

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofmag2011044

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofmag2011046

Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 14, 2011 1:00 pm



motociclistii au adus la sediul fundatiei Gozh din olanda, papa si alte lucruri "trebuincioase", pentru animalutele din comanesti !...acolo, gerda, gazda buna si ospitaliera, i-a asteptat cu cate o gustarica si o racoritoare, dupa cum se vede ! Smile
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 14, 2011 1:51 pm

Ce frumos! Laughing
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Sept 17, 2011 1:59 pm

ati zis ca o sa mai mergem odata la adapost pentru voluntariat.....cand va fii asta????
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Sept 17, 2011 3:59 pm

Abea astept!!!!!
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyDum Sept 18, 2011 11:00 am



fetele, nu promit nimik,, dar sa vad ce pot face....stiti ca sunt EXTREM de ocupata....voi incerca pe sambata viitoare, dar chiar nu promit, ok?
si eu imi doresc foarte mult sa ajungem, macar in cadrul proiectului nostru...rugati-va pentru "iesirea" asta ! Smile
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyDum Sept 18, 2011 11:17 am



si iata, bunatazuri pentru "sufletul meu" !!!!....nu toate, dar cea mai mare parte, vor ajunge sa bucure niste sufletzele abandonate !


Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 38941951

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 57300590

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 41982058

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti 16173685
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyDum Sept 18, 2011 3:00 pm

Foarte frumos chiar daca nu este pt toti pe cativa ii vor face fericiti!
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyDum Sept 18, 2011 3:04 pm

Super va multumim pentru tot!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyLun Sept 19, 2011 10:40 am

Sper sa mergem la adapost! Shocked
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyLun Sept 19, 2011 5:19 pm



fetelor, vom incerca sa ajungem la adapost saptamana asta, sambata sau chiar vineri, direct dupa ore !!!...insa nu mai mult de 8-10 copii din proiect !
vom face un "bilet de voie" ce va trebui semnat de parinti !!! (stiu ca nu va place, dar asa TREBUIE sa functioneze un proiect scolar !!!
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMar Sept 20, 2011 4:19 am

Eu voi fi printre eii????? Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 21, 2011 10:26 am

Deabea astept sa merg! Very Happy
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 21, 2011 12:10 pm

Si eu!>..am emotii;)).Nu ma deranjat deloc,faza cu biletul de voie,este si normal
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyMier Sept 21, 2011 12:49 pm

chiar trebuia bilet de voie....acum am inteles de ce Smile)Smile) Very Happy
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Sept 22, 2011 12:42 pm



GOZH for "My Soul" !!!

the shelter car, came to take the good things for shelter pets!!! Very Happy

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofimg0390a

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Resizeofimg0391a

Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Sept 22, 2011 4:06 pm

de abia astept sa plec Very Happy
Sus In jos
stefanyafelea
Membru Forum Animalutze
stefanyafelea


Mesaje : 680
Data de inscriere : 21/09/2011
Varsta : 26
Localizare : Bacau Moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyJoi Sept 22, 2011 4:07 pm

iubesk anymalutele I love you
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 3:02 pm

A fost superb am plecat cu o pisicuta si neam intors cu 3 catelusi au fost luati de 3 fete!2 dintre ele au luat corcitura de bison si una un dalmatiiian ce frumosi sunt!As fi frut si eu o pisicuta am pus ochii pe una era toata alba dar nu ma lasa sa o iau! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 3:30 pm

Da...!!!eu vreau un bison!....daca aveam doar 2 catei il luam!Hei motanelul ala...eu am pus ochii pe el bounce Very Happy Mai vreau odata.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 3:32 pm

Am observat ca in pozele de mai sus....este patul alfel! bounce bounce Smile Very Happy
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Adoptii Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 3:33 pm

Adica au fost adoptati 3 catei? Felicitari atunci. Deci trebuie sa mergeti mult mai des acolo cu oameni mereu altii. Asta este o solutie de a fi adoptati cateii si pisicile.
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 3:37 pm

da....eu as fi adoptat dar am deja 3 mari.....si d rasa:(....daca aveam doar 2 ,luam si eu unu
Sus In jos
Lazar Catalina98
Membru Forum Animalutze
Lazar Catalina98


Mesaje : 1174
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Moinesti , Judetul Bacau

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptyVin Sept 23, 2011 4:53 pm

si eu vroiam sa adopt...a zis mama ca o sa mai mergem cu familia...si poate o sa iau atunci unul
Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Sept 24, 2011 5:29 am

Eu as fi vrut pisicuta aceea alba dar nu ma lasa parintiii! Crying or Very sad Cine ar fi crezut ca noi am fi intrat prin toate custile cateilor sunt meri si fiorosi dar foarte iubitori sareau pe tine de bucurie!Doamnei de religie ia fost putin frica sa nu cumva sa ne muste dar toti erau niste dragalasi! Razz I love you I love you I love you
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti EmptySam Sept 24, 2011 5:47 am

mai ales doamnele profesoare trebuie sa le multumim pentru aceasta iesire! I love you I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty
MesajSubiect: Re: Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti   Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti Empty

Sus In jos
 
Asociatia "Sufletul Meu" Comanesti
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» VIZITA la adapostul Sufletul Meu, Comanesti !!
»  ASOCIATIA ,,ACTIV MOINESTI"
» ASOCIATIA''CAMARAD'' DARMANESTI
» Vier Pfoten la Comanesti...doar !
» Asociatia Dogs Center ofera spre adoptie catelusi chiar de rasa iubitorilor de animale!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: