Forum Protectia Animalelor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Protectia Animalelor

BINE ATI VENIT !!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet."

 

 Animale care au nevoie de ajutor

In jos 
+14
stefanyafelea
alexandra nica
Lazar Catalina98
SocialBoy
adriana
claudia btzt
Spinu Patricia
bybycuta
Oana
somalia
Dorotea
Violeta Frincu
yoana
Carmen
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul
AutorMesaj
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMar Iun 15, 2010 9:12 am

Rezumarea primului mesaj :

Zilnic intalnim pe strada, in jurul blocului, caselor in care locuim sau chiar in acelasi imobil animale care au nevoie de ajutor . Majoritatea oamenilor sunt insensibili la aceste situatii. Cum considerati voi ca ar putea fi rezolvata aceasta situatie?


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Dum Ian 29, 2012 5:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos

AutorMesaj
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptySam Sept 14, 2013 9:00 am


Imi cer scuza daca imaginea a fost prea cruda dar este adevarata.
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Shelder for my street dogs   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyJoi Noi 07, 2013 2:41 pm

In ultimul timp am fost in mai multe adaposturi pentru caini pentru a duce cainii mei de pe strada acolo in adapost. Singura solutie mai ieftina este adapostul Fundulea. Cainii sunt ca intr-o urata inchisoare dar nu am alta solutie. Toti cainii mei sunt inca pe strada. Slava Domnului ! Nu au fost ridicati de hingheri. Am fost de mai multe ori in adapostul din Fundulea. Este foarte dificil pentru mine sa vad acolo si caini in suferinta cu picioare rupte, tumori si fara sansa de a fi ajutati.
Un caine seamna extrem de mult cu Pufy al meu din casa. Acest caine avea pe el adunata foarta multa blana adunata de ani de zile de la naparlire. Am dus 2 foarfece, una foarte buna o am de la Gerda si a fost tuns. Au mai fost si alti caini tunsi.
Este dificil pentru mine sa iau decizia sa imi duc cainii mei iubiti acolo cu mana mea.

Lately I've been in many shelters for dogs to take my dogs on the street here in the shelter. The only solution is cheaper Fundulea shelter. Dogs are like a bad, ugly  prison but I have no choice. Since all my dogs percent on the street, thank God, they not have picked up by the pound. I have been several times in the shelter of Fundulea. It is very difficult for me to see there and dogs suffering with broken legs, tumors and no chance of being helped.
A dog in this shelder Fundulea resembles  very much with my dog  Pufy of  my house. This dog had fur on it gathered many years gathered from shedding. I took two scissors that I have a very good one at Gerda and this  dogs  was haircut. There were other 4 dogs haircut.
It is difficult for me to make the decision to take my lovely dogs  there with my  hand.
Plese pray for me and for my lovely street dogs!!!!!!!

https://youtu.be/o6GgiYzL514

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 F571

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Su2o

https://youtu.be/JcKLIyI8Z0U

Help God!!!
Sad Sad Sad
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Dog sick in shelder Fundulea   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyJoi Noi 07, 2013 8:32 pm

Unul din cainii cu tumoare in adapost adus de o femeie impreuna cu ceilalti caini din tarc. Femeia se opune interventiei chirurgicale asupra cainelui cu tumoare. Tumoarea se afla intre picioarele din spate.
In the shelder one dog have a big tumor. This dog was brought in the shelder by a woman with the other dogs in her enclosure. This women opposes surgery the dog with a tumor. The tumor is between the hind legs.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Q9bd



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Belb



In adapost mai sunt si alti caini cu probleme de sanatate.
Sad Sad Sad 

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: My stray dogs in shelder Fundulea    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Noi 13, 2013 12:41 pm

Sambata 9 noiembrie am dus in adapostul Fundulea 6 caini aflati in protectia mea. Decizia a fost greu de luat si procedura greoaie si cu multa suferinta.

Saturday 9th of November, I went to the shelter Fundulea six stray dogs who are in my protection. The decision was hard to take and cumbersome procedure and suffering.

https://youtu.be/CqfTGPt6VUo
https://youtu.be/WIZFUYaPQZE
Acestia sunt cateii dusi sambata in adapost:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 5kl9



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Fho3



Sad 



Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Sunday 10 noi. again in she shelder    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Noi 13, 2013 12:58 pm

Sunday, November 10th, so the next day,I was in the shelter with bags of dog food and a new nice wooden cage (house for dogs) and other useful things for shelder for my dogs. Good people  helped me. They  have not dogs in the shelder but they love dogs.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Gv9m

Pictured above is the owner shelter  Mrs. Vaduva Georgiana.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 3uho

My dogs used immediately cage brought  by me.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Bsb7

I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Noi 13, 2013 1:31 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Again in the shelder,tuesday November 2013   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Noi 13, 2013 1:12 pm

Tuesday November 12th  I was  adgain at my dogs in the shelter Fundulea.
Now my dogs  have new cages covered with wood or linoleum sheet.
All pens are  new. Also the house for dogs are all new.

https://youtu.be/kcXBbPlI-Js

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Zwe7

I brought a lady  to take one dog in adoption.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Yumo


I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Noutati despre cateii in adapost/ News about dogs in the shelter   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 16, 2013 6:05 pm

Hello!
I was in the shelter two days each week. I'm striving that their stay in the shelter to be as easy for them. It is not easy.

Seturday 14 decenmber inthe shelder Fundulea:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 8yps

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Btov



 I love you  I love you  I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Again in the shelter sunday 15 decembrie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 16, 2013 6:14 pm


I changed kennel wood so that the three dogs to stay together, not separately, so warm them in winter

Dog cage with hearts no separator in the middle and dogs are all in one place. So it will be warm in winter

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Q2b2



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 M3bb




 I love you  I love you  I love you 

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Aldo dog   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 16, 2013 6:25 pm

Mrs. Lucretia brought in a dog shelter only Aldo dog very close to my dogs.
Aldo's brother disappeared. Mrs. Lucretia searched but not found in the pound.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Fzvh




The background picture is me at my dogs in the pen.

 I love you I love you I love you 
Sus In jos
diana05
Membru Forum Animalutze
diana05


Mesaje : 341
Data de inscriere : 23/10/2012
Varsta : 25

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Dec 18, 2013 2:33 pm

I love you I love you I love you I love you Exclamation Razz 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: In the shelter with Roxy doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Dec 22, 2013 6:05 pm


Saturday in the shelter with Roxy doggie:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 9wgx



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Czhr



 I love you I love you I love you 
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Dec 22, 2013 6:29 pm

so lovely
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: About doggies   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Dec 22, 2013 6:56 pm

Roxy is a wonderful dog. She has four years old. Roxy is a female dog, she is spayed, has a microchip and health card. Of all my dogs in the shelter Roxy has the best chance of adoption. Roxy is extremely gentle and always eager for affection. Announcement for Roxy's adoption in Romania is: http://www.adoptiicaini.ro/roxy-este-un-caine-dornic-de-afectiune/

Also  I disseminate the Roxy in UK.

All my dogs in the shelter have health cards and I managed to cleanse and rabies vaccine and polivalet. I will publicize all dogs for adoption. It breaks my heart to separate them but they can not stay all life in shelter.

Roxy is my special protection right from birth. Her story of the dog resembles of Fetita doggie who is now in Holland with Ria. I've always cared and every day. I sterilized it and vaccinated her. I saved Roxy when three years ago was caught by the pound.


 I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 10:46 am


carmen, de la adapost li s-a oferit cateilor tai tarcuri?? cel putin asa vad in poze...iar ceea ce vad mi se pare absolut ok pentru blanosi !!! e mult mai bine asa decat pe strazile mereu nesigure si periculoase.

banuiesc faptul ca vii regulat si le faci curat, ii hranesti si-i alinti...e super, crede-ma...si pentru ei si pentru tine , ca nu mai stai cu stresul de a nu-i mai gasi a 2 a zi prin jurul blocului.

intrarile in custi sunt simpatice...custile tu le-ai procurat?
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Catei in Fundulea   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 11:40 am

Buna Yoana!
Cand a inceput isteria am aderat pe facebook la un grup.
Mai multe persoane din acest grup au donat bani pentru  constructia de tarcuri cu toate dotarile inclusiv cotete si acoperisuri in adapostul Fundulea ( am donat si eu) . In aceste tarcuri urmau ca membri grupului sa aduca caini care sa fie salvati de la moarte. Asa am ajuns sa duc cateii acolo.
Desigur ma duc des la ei , le fac curat, le duc mancare , petrec timp cu ei.
Problema este ca acum adapostul este supra aglomerat si majoritatea cainilor de acolo o duc greu de tot. Ai mei sunt bine pentru ca ma stradui sa le fie bine. Am reusit sa ii vaccinez si deparazitez pe toti si sa  le fac carnete de sanatate.  Ei sunt la marginea adpostului si dupa ei nu mai sunt catei si au aer curat si nu este atat de mult haos ca in restul adapostului. Cand vin in adapost se bucura toti de cum imi aud glasul de departe si cand plec ma petrec cu privirile pana nu ma mai vad.
Ma preocupa sa ii mut in alt adapost unde sa fie conditiile si mai bune, spatiu mai mult si siguranta ca si cand eu nu sunt acolo cainii sunt fericiti si ingrijiti.

Hello Yoana!
When the whole hysteria started I joined a face book group.
Some people in this group donated money for building pens with wood cages and roofs in the Fundulea shelter. I also donated money for that. In these pens people would have brought dogs to be saved from death. So I took my dogs there. I go visit them often, I clean their pen, and I bring them food and spend time with them.
The problem is that the shelter is overcrowded with dogs and most of them are in difficult situations. My dogs are good because I could take personal care of them. I vaccinated them; also disinfested them and they all have health cards. They are placed in the edge of the shelter so they have fresh air and there is not so much chaos like in the rest of the place. When I go to them they start feeling happy since they just start hearing my voice from far. When I leave they follow me with their look until they cannot see me anymore. I would like to move them in a better shelter with better facilities, more space and safer so my dogs can be cared and be happy even if I am not there.


O sa pun cateva poze facute sambata trecuta in adapost.

 I love you I love you I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Ian 01, 2014 1:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cateii mei in adapost, cele 3 fetite: Roxy, Floricica si Fetita Grasa   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 2:07 pm

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Zgu5

Cadou de Craciun fetitele au primit cadou covor persan de la mine de acasa , exact cu acelasi desen ca cele din casa mea. Dedesubt toti catei au in cotete cartoane, ambalaj izolant in 2-3 -4 straturi, inca un covor si apoi ultimul covor. Il adora si stau pe el fericite.

Christmas present for my girls is the persian carpet from my home which I took to them. It has the exact same design like the one on the floor of my home. Underneath, all the dogs have in their wood cages cardboard and insulating packaging in 2-3-4 layer for keeping warm, also a carpet and another one on top. They adore it and lay on it happily.


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Csj3



Roxy in cotet la soare:
Roxy in her wood cage laying in the sun.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Sm1g



In acelasi cotet fara despartitor, deci toate 3 fetitele la un loc, in dreapta cotetului la cealalta inimoara catelusa Floricica si catelusa Fetita Grasa, mama catelusei Roxy :

In the same wood cage, without any dividing wall, stay all three girls, in the right side is Floricica and the fat girl, the mother of Roxy:


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Jxoz



Toate aceste 3 cateluse  erau in zona unde am lucrat, foarte aproape de acel bloc. Aveau cotete de lemn facute tot de mine si un tarc dar nu erau in siguranta. Imi era in ultimul timp greu sa ajung la ele, era departe de casa mea si nu mai aveam ce sa le duc de mancare.

Acesti caini au fost de fapt 9 sau 10 dar au mai murit din ei, am dat in adoptie, au disparut, si asa au ramas doar 3 caini
Au fost in protectia mea multi ani chiar si dupa ce nu am mai lucrat acolo.

All these 3 girl doggies where in the area where I used to work, very close to that building. They were all having wood cages which I made for them and a pen but they were not safe anymore. Lately it was difficult to reach to them, it was far from my home and I had no more food to take to them.

In fact in the beginning they were 9 or 10 dog but some of them have died, some where taking into adoption, some have disapeared. So at last they were left 3 dogs.

They remained under my protection for many years, even after I no longer worked there.


 I love you I love you I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Ian 01, 2014 1:44 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cateii in adapost   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 2:32 pm

Tot in zona unde am lucrat, dar la distanta de 2 statii de masina, mai aveam inca 3 catei: Codita , Negrutu si Fetita mica. Si acestia au fost la un moment dat 15 caini. La fel au mai murit din ei, au fost adoptati, au disparut si asa au mai ramas 3. De acolo il am pe Pufy care a avut pui cu Fetita Mica , catelusa maro din cotetul cu plapuma. Si acum cand se intalnesc se imbratiseaza ca doi vechi iubiti. Il mai duceam in zona la ei pe Pufy si se imbratisau si pupau si jucau de nu se mai saturau.
Acesti catei se afla in tarcul alaturat.
Ea este Fetita Mica:

Also close to the area where I used to work but a little further away I was having 3 more dogs: Codita, Negrutu and small Girl. In the beginning there where about 15 dogs there. Some have died, some have been adopted and some disappeared and there where left only 3 dogs. From there I have Pufy which had puppies with Small Fetita, the brown doggie from the wood cage with the quilt. Now when they meet they hug each other like two old lovers. Before sometimes I used to take Pufy back to their area on the street where they used to leave together. When they meet they used to kiss each other and where playing a lot.
These dogs have pens one beside another.
This is Fetita Mica (Small Girl).


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 8pk3



Si el este Codita , primul caine care l-am luat in protecia mea in august 2008 :

This is Codita, the first dog I took under my protection in 2008:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 5uuz



Si mai este si Negrut, in poza de jos este cainele negru alaturi de Fetita Mica si Codita:

There is also Negrut, in the picture down. It is the black dog besides Small Fetita and Codita.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 3o0t



 I love you  I love you  I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Ian 01, 2014 1:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 4:10 pm


oooo, d'apoi ăsta-i răsfăț !!!! carmen, cateii astia stau foarte bine...e curat, sunt in siguranta si mai ales e important ca sunt impreuna ! si e mai linistitor pentru tine sa stii ca ai scapat de stresul acela teribil -pe care-l cunosc si eu- ca nu mai apar atunci cand ii chemi a doua zi, de printre blocuri..."tot raul spre bine", cum spune romanul, cel putin pentru cateii tai. Cati ai, 6?

insa , cred ca e mai chinuitor altceva: sa vezi cati catei din adapostul acela ar avea si ei nevoie de cineva ca tine si cum de fapt nu au nici o sansa.
oricum ma bucur enorm, ca , in sfarsit ai gasit o solutie pentru ei, ca tare te-ai mai straduit de ceva timp !
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Catei in adapost   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 4:40 pm

Da cu adevarat rasfat. Da in adapost am 6 catei.
Dar in restul adapostului este jale mare. Este mizerie , cateii stau in dejectiile lor, sunt flamanzi, unii nu ajung sa manance de cei mai puternici si ce este cel mai dureros ca sunt caini multi cu labutele rupte si atarnand. Ma doare sufletul sa ii vad asa. Scriu pe facebook si dau exemplu cu ce fac eu ca sa atrag atentia ca trebuie si altii sa faca la fel. Mai sunt oameni ca mine care vin la caini dar acolo trebuie o armata de oameni pentru ca toti cainii sa fie bine. Patroana nu face fata cu doar 2 ingrijitori desi ar cam trebui la cati voluntari vin. Oricum este binisor fata de alte adaposturi , spre exemplu cel de la Cornetu unde este ca la Ausvitz ( nu stiu cum se scrie exact) .
In fel si chip caut sa le fie bine macar la ai mei si cat pot si la altii , vorbesc la multi despre adapost si nevoia de a merge acolo sa ajutam.

Yes it is a real pampering. Yes, I have 6 dog in the shelter.
But in the rest of the shelter is a true mourning. It is filth, the dogs lay in their own manure, they are hungry, some cannot reach food because of the strong ones, some dogs have their limb broken and hanging. It breaks my heart to see them like that. I always post on facebook about what I do to draw attention so others would act and do something. There are also other people that come to the dogs but it needs some more dedicated people so that all dogs would be fine. The owner cannot handle things with only 2 janitors hired. Anyhow it is somehow better then other dog shelter, like the one in Cornetu where is like Auschwithz. I try my best for at least my dogs to be ok and I do what I can for others. I talk to others about this shelter and the need to go there and help.


Problema mare cu acesti catei in Romania.
It is a big problem with the stray dogs in Romania today.

 I love you I love you I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Mier Ian 01, 2014 1:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cateii in adapost.   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Dec 30, 2013 4:56 pm

Cei 6 caini se cunosc inainte de a fi in adapost pentru ca eu imi facusem un plan sa ii pun pe toti la un loc si ii duceam dupa mine sa petreaca ceva timp impreuna ca sa nu se bata cand urma sa fie definitiv impreuna. Asa ca pentru ei psihic a fost bine ca si pentru unii si pentru altii prezenta celorlalti a fost o legatura cu locul lor vechi si astfel s-au simtit in siguranta de la inceput in adapost si acomodarea a fost mai usoara. Si cred ca si sederea este mai usoara. Cred ca lntr-un adapost cu spatii mai mari ei vor putea sta intr-un singur tarc toti la un loc.


The 6 dogs know each other from before beeing in the shelter because I had a plan.I used to bring them together so they can be used toghether before bringing them to the shelter. That way they would not fight when beeing in the shelter together for good. So, for them seeing each other in the shelter it was a connection to their old place so they felt safe from start and their accommodation was made easier. And I think also their stay is easier. I believe there can be a shelter with larger green spaces where all of them can stay together in a single pen.


 I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Dogs stray hungry in Fundulea   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMar Feb 18, 2014 5:55 pm

Eu si Lucretia mergem in adapost cu autobuzul de cele mai multe ori. In drum spre adapost hranim cainii strazii :

Me and my friend Lucretia we go in Fundulea shelter with the  bus  often. On the way to the  shelter Fundulea we feed Stray dogs :
 
https://youtu.be/r3HVIhL1wn0
https://youtu.be/cELi8T8TJNU
https://youtu.be/JOA2SsajP9g
https://youtu.be/_JL7xlmsrEY



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Ttws



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Cmsx



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 G37w



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 96o0



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 G9px




Thanks Gerda!  

 I love you  I love you  I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Dogs around    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Feb 19, 2014 7:29 pm

Dogs that are around shelter Fundulea. There are more than those in the movie. They are always hungry. The puppies are  various age. Me and Lucretia also give food them from Gerda.
These dogs are free but do not have food and shelter.

https://youtu.be/zzRMEG5H2wM  

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Bi4p



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Djyz



 I love you  I love you  I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: My 6 stray dogs in the shelter after winter with a lot of snow   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyJoi Feb 20, 2014 12:47 pm

They are my stray dogs in the shelter after the winter with a lot of snow.
They are Negrutu and Codita dogs:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 V51e



This is Codita dog:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Jul4



This is Fetita dog:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Y6y8



ALSO  They are :  Roxy dog, Fat dog, and Floricica dog:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Ye6h



They are Fat dog and Roxy dog:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Wnai



and she is The litlle Fleur doggie ( Floricica):

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Nsv8



I think that they are not happy in the shelter because they have little space, are not free and my presence is tiny (only once a week) but they are safe.

 I love you  I love you  I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Joi Feb 20, 2014 1:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: My cat Tomita love Pufy and Onciu dogs    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyJoi Feb 20, 2014 1:22 pm

Love dogs and cat in my house:

https://youtu.be/C-RPh8wNZ1Y
https://youtu.be/PbljcZOpbzY

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 4vrh



Also Tomita cat love Pufy dog, they sleep together:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 9sn6



Sometimes Tomita cat sleeping alone and he spoil:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 A4m9




 I love you  I love you  I love you 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cleo doggie    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyVin Feb 28, 2014 6:04 am

Cleo doggie it is a stray doggie . I find her hungry and very sick in Fundulea very almost on Fundullea shelter:

https://www.youtube.com/watch?v=r3HVIhL1wn0

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Iy2byu

I go with her at clinic:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2qnsglt


All story is here:

https://www.facebook.com/groups/535048806572254/permalink/608768132533654/#!/costea.carmen.71/media_set?set=a.653917267988739.1073741829.100001114152980&type=1

 I love you  I love you  I love you 

Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cleo doggie at clinic   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyVin Feb 28, 2014 6:19 am

Cleo doggie at clinic , same clinic where he was treated Fyta dog who is now in Holland.
It is Dr. Luminita Marin out on Cleo 30 ticks:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 35clfo4

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 6rq648

Ticks after Cleo's body now in a glass :

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2ebqy39

The doctor did treatment with multiple injections .
With so many ticks in her body is possible to have babesiosis , disease difficult to cure difficult and very expensive. We'll see today

 I love you  I love you  I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Vin Feb 28, 2014 6:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cleo doggie after medical treatement   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyVin Feb 28, 2014 6:33 am

Cleo doggie in the clinic after medical tratament:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 V8lc2a

I took Cleo home and I made ​​a good bath with shampoo for ticks and fleas:

https://www.youtube.com/watch?v=2BKFrD83Eww

After bath:
Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2rfy0jo


I had to buy a lot of prescription drugs recommended by a doctor:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 213jero

 I love you I love you I love you 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: News about Cleo doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Mar 03, 2014 3:03 pm

Friday I went to the clinic to control the doggie Cleo. Her physical condition is better but her right eye it is not better:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 11ag6kx

Now  we get out for a walk in the park all: Cleo doggie , Onciu dog  and Pufy dog:

      https://youtu.be/h5K8hhb0fQY
      https://youtu.be/cbi-GYMcjpw

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 S5bkw9

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 1547mrm

Today I wrote to Michiel de Ruiter in the hope that the organization of the Netherlands will find a lovely home  for Cleo in Holland.
For now however be definitively solved the health of the right eye of the doggie  Cleo.

 I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Very good news about Cleo doggie    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Mar 12, 2014 2:03 pm

Cleo will be adopted in the Holland. Michiel and Dirkje will come in Romania to take Cleo with plane. They will visit the shelter Fundulea. I am the happiest.

Cleo is on the forum in Holland: http://www.esperanzahoopvoorhonden.nl/

Cleo doggie loves to play a lot. Cleo plays with large dogs and also with small dogs. Clleo loves dogs and people and life.

      https://youtu.be/Crrb0Xu32Gw

      https://youtu.be/X4bPO6fe9iY

Cleo and Onciu:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2hwitfm

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 F3w9k4

 I love you  I love you  I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Holocaust canin   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Mar 26, 2014 8:18 am

Sus In jos
Spinu Patricia
Membru Forum Animalutze
Spinu Patricia


Mesaje : 1626
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 25
Localizare : jud.bacau moinesti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Mar 26, 2014 2:04 pm

Ce ingrozitor!  Crying or Very sad 
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMier Mar 26, 2014 2:50 pm

This news are also on the dutch television.
People here into holland are mad on this people.
Whe make petions to give this to the gouverment.

Romania people wanted come to the european unie,but they must do also follow the rules for animalprotection.

Romania are not ready for european unie.
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Noutati/ News   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Mai 04, 2014 4:51 pm

Mare problema am acum cu Cleo , catelusa cea noua in casa mea. Ar fi trebuit de mult sa o pregatesc pentru plecarea ei in Olanda. Din pacate nu pot nici macar sa ii fac vaccinul antirabic. Are demodecee (raie) care nu trece. A inghitit pastile, ivermectina , injectii, solutii pe corp, Canider crema, bai, pipete cu Advocate. A fost tunsa la zero. acum a inceput sa ii creasca parul dar apar alte si alte zone afectate. Nu stiu ce sa mai fac. Costurile la medic sunt mari. Vestea mai buna este ca ochiul ei este mai bine, dar nu este total vindecat.

Desi am crezut la un moment dat ca este sterilizata , a intrat timp de 3-4 saptamani in calduri si a fost foarte dificil, complicat si greu cu ea. Este jenant sa spun dar o spun ca si experienta pentru voi: desi Pufy din casa este sterilizat din anul 2009 s-a imperecheat cu Cleo de cateva ori. A fost foarte neplacut  sa vad asta.
 I love you
Sus In jos
yoana
MODERATOR FORUM
yoana


Mesaje : 1427
Data de inscriere : 07/06/2010

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Mai 04, 2014 5:44 pm



adevarul e ca am cam râs nitel !!  Embarassed  eu stiu ca si animalutzele sterilizate intra in calduri, doar ca nu fac pui ! cine ar fi sterilizat-o pe Cleo ?

si unul din cateii mei a avut demodecie si I-am facut cateva luni niste injectii iar acum e ok....din pacate cateilor astora le-ar trebui afara, in mediu deschis....in interior se inmultesc mai mult microbii si se dezvolta . Nu cumva sa ia si ceilalti !
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Probleme cu animalutele mele    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Mai 04, 2014 7:37 pm

Da adevarat ca este de ras dar pentru mine a fost cam rau. S-au imperecheat ca lumea , el mare si ea mica , a fost dificil si urat.
Cleo se comporta ca si un catel care a fost in casa. Asa ca am crezut ca a avut stapan si acesta a steriliat-o.  De la scarpinat Cleo si-a facut o rana exact ca o operatie pe burta. A vazut-o la mine acasa o doctorita si a palpat-o si a spus ca este sterilizata. Dar peste o saptamana a intrat in calduri.
La fel si cateaua mea cea grasa din adapost dupa ce am sterilizat-o avea viata sexuala activa cu sotul ei Latosul, cel care il tundeam eu, cel alb, el fiind de asemenea sterilizat. Am vazut cu ochii mei asta. Dar ei erau amandoi caini mari.

Da adevarat stiu in interior se inmultesc microbii, mi-am dat seama . Eu o si inveleam , acopeream, si am observat ca asta este un mediu prielnic. Ce injectii i-ai facut la cainele tau?

Tomita acum dupa 3 sau 4 ani de la operatie, iar urineaza cam greu, s-a inflamat si infectat acolo operatia. Asta pentru ca eu nu am avut cum sa ii cumpar bobite speciale pentru pisici sterilizate, care sunt mai scumpe. Asa cel putin cred, ca asta ar fi cauza. Pana una alta am sa ii dau antibiotic si am sa ii cumpar bobite  pentru pisici sterilizate si o sa ii dau local cu baneocin crema. Astept sa vad cum evolueaza. Asa ca sa stiti si voi dupa operatie trebuie toata viata sa manance bobite pentru pisici sterilizate.
 I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: News about Cleo doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMar Mai 13, 2014 1:48 pm

The good news about Cleo doggie is that after two months of intensiv treatment with Corneregel right eye of Cleo is much better. I think it is a miracle.
Unfortunately her skin is much affected by demodeceee. I did make a lot of treatment. Some portions heal but there are others reactivate or old disease affected portions. I hope with patience to solve this problem. Unfortunately Cleo can not be vaccinated and neutered due to disease of the skin. And because of this I can not make them any papers for her departure in the Holland.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 1zx8geg

 I love you 
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Mai 25, 2014 5:42 pm

ce inocent pare  Very Happy 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Mai 25, 2014 5:48 pm

ESte o catelusa defapt, fetita deci. Desigur ca este inocenta.
Preoblema cu Ochiul este vindecata acum complet. Cu pielea este inca prolema are demodecee, raie care se vindeca greu. Dar actual este mai bine. 
I love you 
Sus In jos
claudia btzt
Membru Forum Animalutze
claudia btzt


Mesaje : 2085
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 26
Localizare : moinesti,jud bacau.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyVin Mai 30, 2014 7:11 pm

incetul cu incetul va fi bine  Very Happy 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Lupu dog was saved   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Iun 15, 2014 4:44 pm

Lupu dog is the father of Fyta doggie who left Romania in march 2013 in Holland

This dog was very much cut belly. It was hard to capture. Wonderful people have contributed to his capture. The dog was taken to the clinic and operated. We hope that this dog could be saved. The dog will live in the future in a new shelter's Kola Kariola in Fundulea.

https://youtu.be/nYG497PocAY

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2usbuyg

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2nvuflc



Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2v2e73q
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: News    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Iul 27, 2014 3:50 pm

The good news is Lupu dog was saved, he recovered.
Now all her family dog is in safe , not in shelter , they are in a big place . They have all they need.

Thanks God!

 I love you I love you I love you 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: News about Cleo doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Iul 27, 2014 4:00 pm

The best news is that Cleo doggie was adopted by a family to Holland.

Michiel and Dirkje come in Romania for take Cleo in Holland with plane.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Ank842

We was 3 days togheter, a very nice time.


 I love you I love you I love you 
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Parents from Holand for Cleo doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Iul 27, 2014 4:03 pm

This is the new family who adopted Cleo doggie, Emily and Hans

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Rm8pwy

 I love you  I love you  I love you 



Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Iul 27, 2014 5:27 pm

Good work Carmen.
Cleo have a nice family now.

Michiel and Dirkje have do good work for Cleo.
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Cleo doggie is now Lottie doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyLun Iul 28, 2014 9:30 am

Thanks Gerda!
Indeed Michiel and Dirkje have do good work for Cleo. She have now a very good forever home and family. Cleo have also a new name Littie. She will have a verry good life : love , care and safe .

Cleo likes to sit on the sofa. Looks Cleo in the new house on sofa:

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 25qr8kx

 I love you  I love you  I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Maia doggie   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Sept 14, 2014 12:35 pm

Maia is two years old. She had masters who have died. Heirs of the house where Maia lived threw the doggie Maia  in the street because she was pregnant. Maia wandered the streets and finaly she find shelter  in a cemetery people, cemetery very close to my house. I captured Maia and I took her to the  clinic where emergency she was: haircut, washed and sterilized. Maia have  now a master, a lady friend with me, Nina, who lives in the same block with me.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 169m4qx

I love you I love you I love you


Ultima editare efectuata de catre Carmen in Dum Sept 14, 2014 12:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Maia doggie and her master Nina    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Sept 14, 2014 12:43 pm

Nina visited me with Maia doggie also wit her another doggie, Cora doggie. Cora is a very old doggie, she have 11 years doggie. Maia and Cora are now very good sister.

I see Maia every day because she lives with me in the same block

So Maia have now a forever home.

Adoption of Maia doggie was a adoption with succes.


Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 2n64u48

I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Another doggie Betty   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Sept 14, 2014 3:32 pm

Betty is 5-6 month old.
I take this doggie from Institut Fundulea. Betty is a female dog. betty is the pup in the midle of the photo, she is a brown pup.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 5e8fh0


Now Betty doggie is in my house.

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Uzrl


I'll disinfest external and interna. l'll rabies vaccine and polyvalent, I'll take the sterilized. Betty pup will have card healty and passaport.
After sterilization Betty will need an adopter.
I love you I love you I love you
Sus In jos
Carmen
Membru Forum Animalutze
Carmen


Mesaje : 596
Data de inscriere : 11/06/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: My dogs    Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyMar Sept 16, 2014 8:33 pm

On my house:  

https://youtu.be/CDZomrXDuJk


Onciu  and Betty pup

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Fcr4ly

I love youI love youI love you
Sus In jos
gozh holland
Membru Forum Animalutze
gozh holland


Mesaje : 505
Data de inscriere : 03/12/2011
Varsta : 57
Localizare : nederland

Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 EmptyDum Sept 21, 2014 10:48 am

She are very nice.

Also the movie are very lovely
Sus In jos
http://www.gozh.nl
Continut sponsorizat





Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Animale care au nevoie de ajutor   Animale care au nevoie de ajutor - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Animale care au nevoie de ajutor
Sus 
Pagina 13 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» GOZH Romania
» Suflete care au urgenta nevoie de ajutor
» aproape de prapastia disperarii: animalutele sperantei miu
» Alte animalute din Bucuresti care au nevoie de ajutor...
» Si Breaza PH are nevoie in continuare de ajutor!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Protectia Animalelor  :: DESPRE ANIMALUTZE :: Adaposturi, Asociatii, Organizatii, Persoane Fizice-
Mergi direct la: